Smrt, co potom?

jajka001_

neviem aky zmysel by malo tesit sa na stretnutie s mrtvymi zosnulymi. napr. matke umrie dieťa, ona umrie o 50 rokov. ked pride do neba, bude tam ta duša dieťaťa v akom stave? 5 ročné či 55 ročné? hluposti.

hmhm

Ja si myslim ze po smrti uz nie je nic. Ale ludia sa musia nejako utesovat, niecomu verit a nedokazu sa zmierit s myslienkou ze po smrti uz nebude nic. Clovek je tvor rozumovo vyspely a preto je vela napisanych knih, o tom ako by to mohlo byt. Zvlast Cesi su taki filozofi a vsevedkovia. Ak by bola pravda o reinkarnacii, tak potom by sme sa asi zbytocne tesili na to ze po smrti sa stretneme v nebi so vsetkymi nasimi pribuznymi. Ti predsa uz budu reinkarnovani a budu niekym inym, nie?

lost

A co ak proste prisli nove duse do hry (zivota na planete)...
jednoducho ze je ich nekonecno :)

inac ten pribeh o tom odsudenom, tak to je WOW, potom by davalo zmysel aj to, ze myslienkou - pozitivnou clovek "dalej zajde", respektive ze je to daleko prospesnejsie, napr uz v spominanom Tajomstvo (The Secret) filme :)

Tak tie knihy si vyhladam :) snad ma to uplne nezblbne :D ale znie to velmi zaujimavo...

jajka001_

ta3, k tym mimozemstanom - neviem, ak aj nahodou su formy zivota podobne nasmu, spomienky, sny, vizie, regresy/hypnozy neobsahuju nikdy nic z inych planet ci civilizacii

doubledog

reinkarnacie neprebieha tak, ze sa len jednoducho premiestnuju nase duse v pomere 1:1.
premiestnuju sa zazitky, alebo skor energia, nie identita.

ludia, co tieto procesy poznaju, sa vacsinou zhoduju v tom, ze Absolutne vedomie k svojej celistvosti potrebuje zivotne zazitky, ktore moze ziskat len cez zivoty individualnych vedomi. preto sa aj rozclenilo (alebo neustale rozclenuje) zo svojej povodnej nerozlisenosti.

ta3

Lost,
kazda myslienka ma energiu a aku velku, to zalezi na tom, kolko emocii do nej vlozime, myslienka moze dokonca zabit, citala som, ako raz robili rozne pokusy na na smrt odsudenych vaznoch, jedneho ulozili do vane s teplou vodou, zaviazali mu oci, po zapasti strajchli tupou stranou noza a povedali: prerezali sme Ti zily a teraz vykrvacas, myslienka na to, ze ma prerezane zily, ze vykrvaca a zomrie evokovala v nom taky strach, ze vazen nakoniec fakt od strachu zomrel, o sile myslienok sa docitas vo vela knihach, zajdi do knihkupectva, prelistuj a vyber si, momentalne nemam ziadnu poruke, aby som konkretnu poradila

Jajka,
k Tvojej poznamke: ….vsimli ste narast ludstva, predpokladam, za posledne roky. cize ak dochadza k akemusi "recyklovaniu", odkial prichadzaju nove duse?
Tak presne toto iste sa pytala uz aj moja dcera, ked sme na tuto temu spolu hovorili, Jajka, my pozname a zijeme vo velmi obmedzenom (vhladom na nekonecno) trojrozmernom svete (ak berieme do uvahy aj cas, tak v stvorrozmernom), my nemozeme tusit o dalsich moznych rozmeroch a prave tam mozu tieto duse prebyvat a ze je ich v poslednej dobe viac ako predtym?, mna osobne ani to nejako zvlast nerusi, my akurat pozname iba zivot na tejto nasej planete a v takej forme ako ju vidime, ja si ale nemyslim, ze sme jedina planeta, na ktorej existuje zivot, ved priestor je predsa nekonecny (pre duse cas a priestor nehraju ziadnu rolu), tam moze byt x civilizacii a roznych foriem zivota, duse su v akomsi, nazvime to latentnom stave medzi jednotlivymi inkarnaciami a my nemozeme ani tusit kolko ich tam je a je zbytocne sa nad tym zamyslat, lebo to patri k veciam, na pochopenie ktorych nas mozog nestaci, podobna velka otazka tu je uz odkedy ludstvo existuje a sice, ako vobec vznikol zivot, prvy clovek atd, na to sa pravdepodobne nikdy nenajde jednoznacna odpoved, ale dokazov o reinkarnacii uz je vela, treba len vela citat, kto ma skutocne zaujem sa nieco dozvediet, postupne mu pride do cesty vhodna literatura, nedavno na tomto fore jedna pani hovorila o sne, ktory sa jej pravidelne opakuje s tym istym neznamym muzom, na tom by nebolo nic zvlastne, ale oni spolu vzdy komunikuju po finsky a ona nema s finstinou (dokonca sa jej podarilo overit, ze skutocne ide o finstinu, co ju dost sokovalo) v tomto sne ziadne problemy, hoci v terajsom zivote nikdy vo Finsku nebola a ani sa finstinu neucila, povazujem to za dokaz reinkarnacie, kedysi v minulych zivotoch musela zit vo Finsku (preto finstinu ma natrvalo zafixovanu v podvedomi) s tymto clovekom, s ktorym nema cosi doriesene

jajka001_

A Hindu story tells of a fish who asked of another fish: "I have always heard about the sea, but what is it? Where is it?" The other fish replied: "You live, move and have your being in the sea. The sea is within you and without you, and you are made of sea, and you will end in sea. The sea surrounds you as your own being." The only true answer is the one that you find for youself.

dhruyt

lost...
nie - elektricky prud existoval vzdy... (blesk napr.) Len ludia ho zacali vyuzivat az neskor. A jasne, ze nema zmysel pytat sa, ci veris, ked uz sa nieco objavi/dokaze.
Ale vymyslat si rozne vymysly, aby sme v nich potom mohli verit? To aku ma logiku? Mozeme potom verit v hocico.. v reinkarnaciu, neviditelnych trpaslikov, neviditelne stolicky, certov... v hocijaky blud...
Na to ale nie je dovod.

lost

dhruyt

dokaz je dost relativny pojem...
napriklad, to co nevidim, to co neviem chytit, nemusi bezprostredne znamenat ze neexistuje, mozno to len prehliadam a mozno je to len nehmatatelne (iste energie, fotony? gravitacia? teplo?)
alebo skor mimozemsky zivot.
veris ze existuje?
ak ano - nemas dokaz
ak nie - nemas dokaz
cize ak neveris, a on sa najde, co potom? uveris? cize potom je fuk ci veris alebo nie, pretoze v takom pripade v tvojom slovniku "viera" neexistuje, lebo viera nie je to na co veris PO uvideni, ale na co veris tak celkovo :)
alebo neviem :D

kratka pointa je, ze to ze to doteraz neexistuje, neznamena ze to neexistuje celkovo.
ani el.prud neexistoval, a uz existuje.