Smrt, co potom?

janoo

dhruyt-nechcela by si byt fialkou trojfarebnou z ktorej si robievam bylinkovy caj.urobila by si mi velku sluzbu,a ja by som ta za to velmi miloval,a nedal na teba dopustit a toboz na teba sliapnut.

jajka001_

lost neexistuju len dobri a len zli, kazdy sme mixom tychto veci, viac ci menej v roznych vlastnostiach, len u niekoho to prevazuje viac , a kazdy sa mame este co ucit
este aj ked clovek dosiahne takmer dokonalost vo vsetkom, tam hrozi to co si vravel, ze mu ta dokonalost stupne do hlavy a zacne sa kazit :)kvoli chvale a obdivu, marnivost je velmi zakerna :) videl si Diablovho advokata? nakoniec ho ten diabol dostal prave na tu marnivost :)

jajka001_

k teme inkarnacie, vsimli ste narast ludstva, predpokladam, za posledne roky. cize ak dochadza k akemusi "recyklovaniu", odkial prichadzaju nove duse?
citala som Tibetsku knihu mrtvych, ktora sa cita zosnulym, aby ked si vybera, kam sa bude inkarnovat, sa inkarnoval spravne. A bolo tam viac moznosti ako len inkarnacia do cloveka. Boli tam aj vyssie aj nizsie levely.
A vsimli ste si iste aj ubytok zivocisnych aj rastlinnych druhov.
Myslím ze chapete,na co myslim.
Lost - jeho rozhodnutie nebolo spravne, ale boh posudzuje vsetko individualne. Berie do uvahy vsetko, aky bol, v akej bol situacii, aka bola jeho motivacia.

lost

To je velmi zaujimave :)

Ja napr obcas zijem s tym ze ku koncu sa vsetko "vyrovna", cize ak sa mi stalo nieco zle alebo dobre, eventualne by sa to malo minimalne priblizit k 50:50..

Ozaj, este ked som nad tym taku pol hodinu pred spanim rozmyslal, napadlo ma ze sa spytam na tu silu myslienky :)
Napr myslim si sam vo svojej izbe nieco, aj taka myslienka ma velmi velku silu? (mas nejaky priklad myslienky?) a v com ma silu? (myslienka = predstava ? )

saska255

Čitala som aj jedna žena čo sa zaobera karmou vravela že to zlo čo v tomto živote robiš sa ti v tom buducom živote vrati. Napr ak sa niekto posmieva slepím v budicom živote bude slepý on. Alebo postihnutým ak sa posmieva... Potom niekomu nerobi študovať VŚ žiaden problem, stači mu raz si prečitať učivo a hneď to pochopi niekto to nepochopi a ta škola mu nejde možno vôbec. A je to tým že sa tomu venoval v minulom živote - napr medicina, maliarstvo... alebo ak sa niekomu v tomto živote stale v ničom nedari, alebo je stale chorý... je to vlastne "odpykavanie" si trestu z minuleho života.

ta3

Lost,
aj ked uz pravdepodobne spis, este sa vratim k Tvojej myslienke, mozno si to zajtra precitas a sice, ze reinkarnacia sa deje v cykloch som dobry, som zly,d,z,...., ale podla mna nie az v takom hrubom meritku, ako to asi vnimas Ty, urcite, nikto nie je dokonaly, keby bol, uz by sa neinkarnoval a teda kazdy robime chyby, ale nemyslim, ze nejake zasadne chyby, hovoris, ze sa tak deje, lebo vacsine ludi stupne slava do hlavy, no, niekomu stupne a potom svojimi skutkami a spravanim zase padne dole, ale myslim, ze ludom na vysokej duchovnej urovni sa to nestava, pripadne iba velmi zriedka, inteligentni, mudri ludia nebyvaju namysleni, spravidla su velmi skromni, lebo vedia, aki malicki su v porovnani s velkou prirodou, iba obmedzeni, primitivni ludia si myslia, ze su bohovia a mozu vsetko a podla toho sa aj spravaju, chudaci, ani nevedia, ako skodia sami sebe, ako velmi sa negativne zakarmovavaju, potom v dalsom zivote sa budu velmi cudovat a nekonecne velakrat sa pytat, preco?, preco prave ja? a budu to pocitovat voci sebe ako krutu nespravodlivost, ja verim, ze to takto nejako funguje