Fobia zo vzťahu?

Príspevok v téme: Fobia zo vzťahu?
emka212

Ahojte myslíte si že môže existovať niečo také ako fobia zo vzťahu? Povedal mi to jeden muž. Poznáme sa už dlhšie má 31 rokov a stále je sám a doteraz ani nemal dlhší vzťah, stretávame sa tak potajne lebo ja mám 22 a nevedela som či s ním chcem mať vzťah ale postupne ako sme sa stretávali sme začali k sebe cítiť asi niečo viac...začalo sa to rozvíjať a ja som ho požiadala že by som chcela mať normálne rande ako každý pár :) on s tým v podstate aj súhlasil ale potom sa to zmenilo stále to nijako neriešil a ked sme sa mali stretnúť tak sa ani neozval...tak som si myslela že tým stratil záujem o mňa. No aj tak som sa mu nakoniec ozvala ja a spýtala som sa prečo neprišiel a prečo sa neozval a že ma riadne nahneval tým! :D on sa mi ozval až na druhý deň a napísal mi hrozne dlhý mail o tom ako sa do mňa zamiloval ale vraj mi nechce dalej ubližovať a musí mi povedať pravdu. Bolo toho veľa čo napísal ale v podstate napísal že má strašný strach vlastne fobiu zo vzťahu, aj ked túži tiež hrozne po láske a chce ma ale vraj sa predtým schováva ako zbabelec ...vraj mal už veľa takýchto vzťahov ktoré ukončil skôr než sa začali. Vraj sa to raz pokušal liečiť aj u psychologa ale nepomohlo,tak som mu vysvetlila že to s ním chcem skúsiť a že pôjdeme na to pomaly. Ale vôbec neviem čo mám od toho očakávať. Stretol sa už niekto z vás s niečím podobním???? Prosím aspon o nejakú radu :))) díky

emka212

rony26 tak dnes som teda tiež pátrala na nete o fobiách a našla som jeden článok o všelijakých fobiach a o tom ako sa daju liečiť... primar.sme.sk
toto som mu poslala nech si to prečíta...odpísal mi že sa na neho hodí popis zo sociálnej fobie....že su tam opísané podobné pocity ako on cíti..
tak som mu napísala že musí chcieť a ja mu budem oporou pri liečený toho strachu...tak som zvedavá ako sa rozhodne už je to moja posledná šanca a aj jeho u mňa...

emka212

Ja neviem či sa s tým on už fakt zmieril ale vyzerá to tak...možno chce už zostať asi naozaj sám...alebo ja neviem :( ved to ma trápi že mohol to ešte aspon raz skúsiť so mnou aj keby to nevyšlo ale aspon by to skúsil...lenže vždy ked mu to napíšem tak mi odpovie že on to nechce lebo sa bojí že tým ublíži mne a vie že potom by som ho už nenávidela dokonca života a on nechce o mňa prísť ...vraj aspon aby sa mi mohol pozrieť do očí a normálne sa so mnou baviť ako kamarát...a teraz som mu navrhla stretnutie ale povedala som mu že neviem či sa dokážem správať iba ako kamarátka ked budem pri nom, a on mi napísal že tiež nieje na to pripravený ale chce sa so mnou stretávať ale sám si uvedomuje že ked to bude odkladať tak už možno nebudem mať ja záujem sa stretnúť...ja fakt nechápem o čo mu ide...:(
Možno by som radšej tiež verila tomu že to nieje pravda tá fobia...lenže niečo na tom bude lebo on ešte fakt nemal normálne babu...poznám ho dlho sme s jednej dediny a aj ludia hovoria že je to divné ..beru ho už pomaly ako starého mládenca :) je to smutné lebo je to fakt super chlap! každá baba by bola rada že ho má...

rony26

a on je akoze uz nadobro zmiereny s tym, ze bude cely zivot sam???...lebo teraz mal jedinecnu sancu, stretol babu, ktora by bola trpezliva a mala pochopenie pre jeho "fobiu"...no cim dalej sa mi ta story s fobiou pozdava menej a tiez sa priklanam k tomu, ze jednoducho nechce s tebou viac ako kamaratstvo a zaobalil to do takehoto pribehu
a psycho to este len bude, pre teba...kym budes mat realnu moznost pisat si s nim, volat ci ho vidiet tak to budes robit a budes takto sama seba trapit...ale casom to trochu "vychladne", postupne si na neho spomenies aj bez toho aby sa ti tlacili slzy do oci a jedneho dna sa mozno nad tymto vsetkym pousmejes
inac nasiel som na nete filofobiu-strach milovat a byt milovany, ale nic viac, takze skus si o tom nieco zistit mozno na nieco prides, drzim palce
sk.wikipedia.org

emka212

aj tak som to nezvládla...nedokážem mu dať len tak zbohom... :( ked som ho uvidela na nete musela som mu napísať chýba mi už len kontakt s ním....a čo je horšie tiež sa potešil že píšem a veľmi ale vraj mi už nechce viac naozaj ubližovať tak si mám premyslieť či sa s ním chcem kontaktovať ..síce mu to chýba a dokonca mi napísal že som pre neho ako spriaznená duša...ale nedokáže mi dať viac ako kamarátstvo!
Ach prečo to tak horzne bolí? a je možné že môže existovať takýto človek? prečo nedokáže dať vzťahu šancu? a prečo sa ma ani nedokáže uplne vzdať??? Keby som len vedela čo môžem urobiť....ked je také ťažké zabudnúť ked viem že ten človek by chcel to čo ja ale má strach! a ja neviem prečo? ako ho mám prinútiť bojovať s tým? :((((

jajka001_

vies preco? lebo 1, city sa menia, su nestale 2, lebo muzi klamu z uplne banalnych dovodov
su schopni ti jeden den uplne presvedcivo tvrdit ze ta miluju a ze si jedina laska jeho zivota a druhy den sa vyspat s inou a nepoznat ta

emka212

jajka001 ked ma teda chce iba ako kamošku načo si so mnou začal? načo mi napísal že sa do mňa zamiloval??? načo to celé bolo??? a načo mi teraz píše aj ked chce zostať už iba kamarát aká som nádherná ked ma videl vonku...načo so mnou flirtuje??? ja to vôbec ale vôbec nechápem...ale aj tak s ním nedokážem byť len kamarátka proste sa to nedá...a musím to uplne uzavrieť aby som dokázala aspon ísť dalej a nemyslieť na to čo by mohlo byť...lenže kým sa mi on bude ozývať tak sa to nikdy nestane...

emka212

Rony26 tak presne tak som mu to napísala! že nechcem byť iba kamarátka!Ale on to zase pochopil iba po svojom...vraj asi nechápem ja jeho a ani on mňa...ja neviem čo je nepochopiteľné na tom že som sa zalúbila a že nechcem iba kamarátstvo...ale je jasné že jeho správanie nikdy nepochopím ani ja a ani nikto iný...tak mi napísal že dobre ked si to tak teda želám skončíme s tým a nebude ma vôbec kontaktovať iba kým sa neozvem ja prvá...ale ešte predtým mi zaželal veľa štastia do života vraj aby som si našla pravú lásku vydala sa a mala pekné deti..a potom štastné a veselé vianoce....to je fakt psycho!!!

rony26

uplne najlepsie by bolo uplne prerusit kontakt a mozno by sa potom spamatal a zistil co naozaj chce...a povedz mu, ze ty sa nechces hrat na kamaratsvo, ze ta to nici, povedz mu to presne tak ako si to sem napisala