Fobia zo vzťahu?

Príspevok v téme: Fobia zo vzťahu?
emka212

Ahojte myslíte si že môže existovať niečo také ako fobia zo vzťahu? Povedal mi to jeden muž. Poznáme sa už dlhšie má 31 rokov a stále je sám a doteraz ani nemal dlhší vzťah, stretávame sa tak potajne lebo ja mám 22 a nevedela som či s ním chcem mať vzťah ale postupne ako sme sa stretávali sme začali k sebe cítiť asi niečo viac...začalo sa to rozvíjať a ja som ho požiadala že by som chcela mať normálne rande ako každý pár :) on s tým v podstate aj súhlasil ale potom sa to zmenilo stále to nijako neriešil a ked sme sa mali stretnúť tak sa ani neozval...tak som si myslela že tým stratil záujem o mňa. No aj tak som sa mu nakoniec ozvala ja a spýtala som sa prečo neprišiel a prečo sa neozval a že ma riadne nahneval tým! :D on sa mi ozval až na druhý deň a napísal mi hrozne dlhý mail o tom ako sa do mňa zamiloval ale vraj mi nechce dalej ubližovať a musí mi povedať pravdu. Bolo toho veľa čo napísal ale v podstate napísal že má strašný strach vlastne fobiu zo vzťahu, aj ked túži tiež hrozne po láske a chce ma ale vraj sa predtým schováva ako zbabelec ...vraj mal už veľa takýchto vzťahov ktoré ukončil skôr než sa začali. Vraj sa to raz pokušal liečiť aj u psychologa ale nepomohlo,tak som mu vysvetlila že to s ním chcem skúsiť a že pôjdeme na to pomaly. Ale vôbec neviem čo mám od toho očakávať. Stretol sa už niekto z vás s niečím podobním???? Prosím aspon o nejakú radu :))) díky

emka212

Tak včera som sa rozhodla! Neviem aký presne má problém zo vzťahom ale chce aby som verila že má tu fobiu zo vzťahu...naprieek tomu že by ma chcel a lúbi ma čo mi tvrdí! Nechce so mnou vzťah! Chcel byť už len kamarát lenže ked mi píše tak spolu flirtujeme a to mi dávalo stále nádeje že možno sa to zmení...lenže včera mi potvrdil že jednoducho chce zostať kamarát! ale ja to nechcem! tak som mu napísala že pre mňa je to nemožné a chcem to ukončiť nech mi už vôbec nepíše pretože tak mi dáva stále nádeje a ja potom zase trpím a trápim sa :( povedala som si dosť! Jednoducho máš na lepšie! Lenže on mi píše že on nedokáže žiť aspon bez toho aby vedel ako sa mám či som šťastná a preto chce udržiavať so mnou kontakt...bože prečo??? o čo tomu chlapovi ide! ved to ma ešte viac ničí :(((

ako?

Ja som mala tuzbu najst si, bolo to pre mna akesi prirodzene. Ale momentalne,akoby mi to uz nic moc nehovorilo. Ak by som uz NIEKOHO chcela, tak asi len jeho (lebo voci nemu moje city na istej urovni este pretrvavaju) alebo nikoho. Ale uz ma to tak netrapi, aj ked s nim asi nebudem. Muzi ako taki ma vo vseobecnosti nezaujimaju viac ako kamosi, bo k nim necitim nic specificke a o rande s neznamymi nemam zaujem. Proste tato oblast zivota akoby mi uz nic nehovorila a tak ju vypustam. Asi na to nie som stavana, neviem.

ako?

ta3,
ja som donho bola zalubena uz minuly rok, no v comsi sme sa nezhodli, pohadali a prerusili kontakt. Vtedy som este netusila, ze je tak moc na zeny, lebo som si myslela, ze tak sprava vylucne ku mne. Zalubenost zmizla a viac som sa sustredila na chlapca s ktorym som bola (z rozumu). Lenze aj pocas toho vztahu som sa zvykla zalubovat do pre mne nedosiahnutelnych muzov (s ktorymi som isteze nic nemala) a to ma tak trapilo, ze som koketovala s myslienkou ukoncit tento vztah z rozumu, ale nedarilo sa mi to, az napokon som sa OPAT zalubilo do neho a uz som to viac nevydrzala - skoncila som vztah s chlapcom s ktorym som bola, proste sme si to vyjasnili, ze nema zmysel v tom vytrvavat, kedze laska a zalubenost neprisli a ja myslim na ineho. Takze nemam ani jeho (ostali sme kamarati) JEHO teraz. Mna proste vacsina muzov nepritahuje, ak nie som zalubena a zacinat vztah s niekym ku komu citim len akusi rozumovu pritazlivost uz nie som schopna, kedze mam i takuto skusenost - inak sme sme si rozumeli a nikdy sa nehadali , narozdiel od TOHO chalana do ktoreho som zalubena. Po dietatku netuzim, hoci mam 30. Asi tu tuzbu pocitim len pri tom pravom, ktoreho hladat uz nebudem, lebo ak by hladanie pomohlo ho najst, uz by som ho davno nasla. Hladanie vsak nepomaha a tak uz nehladam a pockam si. Budem sa sustredit na ine, nez na muzov, i tak som dost neskusena hlavne vdaka tomu, ze som sa vzdy zalubovala do tych nedosiahnutelnych s ktorymi som tym padom nic nemala a tak som sa v tom smere vobec nemala sancu rozvijat. Ja proste nei som schopna ist proti mojim citom a zacat si s niekym len preto, aby som zistila, ci nam spolu bude dobre, ak necitim zalubenost ci iste ocarenie uz od zaciatku. Skusala som to tak s tym mojim terajsim kamaratom 2 roky a nic z toho, len vycitky, ze som s niekym ku komu necitim nic silnejsie (to, co by som citit asi mala) – respektive, ze cakam, ze nieco silnejsie citit casom zacnem.

ako?

ta3,
ja som donho bola zalubena uz minuly rok, no v comsi sme sa nezhodli, pohadali a prerusili kontakt. Vtedy som este netusila, ze je tak moc na zeny, lebo som si myslela, ze tak sprava vylucne ku mne. Zalubenost zmizla a viac som sa sustredila na chlapca s ktorym som bola (z rozumu). Lenze aj pocas toho vztahu som sa zvykla zalubovat do pre mne nedosiahnutelnych muzov (s ktorymi som isteze nic nemala) a to ma tak trapilo, ze som koketovala s myslienkou ukoncit tento vztah z rozumu, ale nedarilo sa mi to, az napokon som sa OPAT zalubilo do neho a uz som to viac nevydrzala - skoncila som vztah s chlapcom s ktorym som bola, proste sme si to vyjasnili, ze nema zmysel v tom vytrvavat, kedze laska a zalubenost neprisli a ja myslim na ineho. Takze nemam ani jeho (ostali sme kamarati) JEHO teraz. Mna proste vacsina muzov nepritahuje, ak nie som zalubena a zacinat vztah s niekym ku komu citim len akusi rozumovu pritazlivost uz nie som schopna, kedze mam i takuto skusenost - inak sme sme si rozumeli a nikdy sa nehadali , narozdiel od TOHO chalana do ktoreho som zalubena. Po dietatku netuzim, hoci mam 30. Asi tu tuzbu pocitim len pri tom pravom, ktoreho hladat uz nebudem, lebo ak by hladanie pomohlo ho najst, uz by som ho davno nasla. Hladanie vsak nepomaha a tak uz nehladam a pockam si. Budem sa sustredit na ine, nez na muzov, i tak som dost neskusena hlavne vdaka tomu, ze som sa vzdy zalubovala do tych nedosiahnutelnych s ktorymi som tym padom nic nemala a tak som sa v tom smere vobec nemala sancu rozvijat. Ja proste nei som schopna ist proti mojim citom a zacat si s niekym len preto, aby som zistila, ci nam spolu bude dobře, ak necitim zalubenost ci iste ocarenie uz od zaciatku. Skusala som to tak s tym mojim terajsim kamaratom 2 roky a nic z toho, len vycitky, ze som s niekym ku komu necitim nic silnejsie (to, co by som citit asi mala) – respektive, ze cakam, ze nieco silnejsie citit casom zacnem.

ako?

ta3,
ja som donho bola zalubena uz minuly rok, no v comsi sme sa nezhodli, pohadali a prerusili kontakt. Vtedy som este netusila, ze je tak moc na zeny, lebo som si myslela, ze tak sprava vylucne ku mne. Zalubenost zmizla a viac som sa sustredila na chlapca s ktorym som bola (z rozumu). Lenze aj pocas toho vztahu som sa zvykla zalubovat do pre mne nedosiahnutelnych muzov (s ktorymi som isteze nic nemala) a to ma tak trapilo, ze som koketovala s myslienkou ukoncit tento vztah z rozumu, ale nedarilo sa mi to, az napokon som sa OPAT zalubilo do neho a uz som to viac nevydrzala - skoncila som vztah s chlapcom s ktorym som bola, proste sme si to vyjasnili, ze nema zmysel v tom vytrvavat, kedze laska a zalubenost neprisli a ja myslim na ineho. Takze nemam ani jeho (ostali sme kamarati) JEHO teraz. Mna proste vacsina muzov nepritahuje, ak nie som zalubena a zacinat vztah s niekym ku komu citim len akusi rozumovu pritazlivost uz nie som schopna, kedze mam i takuto skusenost - inak sme sme si rozumeli a nikdy sa nehadali , narozdiel od TOHO chalana do ktoreho som zalubena. Po dietatku netuzim, hoci mam 30. Asi tu tuzbu pocitim len pri tom pravom, ktoreho hladat uz nebudem, lebo ak by hladanie pomohlo ho najst, uz by som ho davno nasla. Hladanie vsak nepomaha a tak uz nehladam a pockam si. Budem sa sustredit na ine, nez na muzov, i tak som dost neskusena hlavne vdaka tomu, ze som sa vzdy zalubovala do tych nedosiahnutelnych s ktorymi som tym padom nic nemala a tak som sa v tom smere vobec nemala sancu rozvijat. Ja proste nei som schopna ist proti mojim citom a zacat si s niekym len preto, aby som zistila, ci nam spolu bude dobre.

ta3

Emka,
vela veci povedal, ale to este ani zdaleka nemusi byt pravda, hovoris, ze asi to nebude v sexualnej oblasti, lebo ze ste styk planovali, no a co?, planovat ste mohli, ale k nemu nikdy nedoslo, ked malo ku tomu dojst, tak zrazu sa objavil ten jeho problem, hovoril, ze to skusal s viacerymi, ale, ze to vzdy zle skoncilo, no a je to pravda, ze to vobec skusal?, mne to pripada tak, ze naozaj ma sexualne problemy a aby ich zamaskoval, tak Ti povedal, ze to s inymi uz skusal, nemas ani tusenia, aki su muzi jesitni, haklivi a zakoomplexovani ak maju sexualny problem, muzi urcite najtazsie znasaju to, ak ich muzskost nie je v poriadku, vtedy dokazu vselico navraviet, len aby to maskovali, len aby to preboha nevyslo na svetlo, lebo by sa zrutil cely svet, ja po mojich skusenostiach by som Ti radila na neho zabudnut, lebo sa utrapis a nic nedocielis.

Ako?,
Ty to mas podobne, len mas tu vyhodu, ze byvate daleko od seba, nemas ho na ociach a preto je to pre Teba lahsie a uz vlastne si pochopila, ze to nema ziadny vyznam, uz si vlastne nastupila proces liecenia sa z nestastnej lasky, vies, nejako sa mi nezda pravdive tvrdenie, ze preto pestuje iba plytke vztahy lebo sa kedysi sklamal alebo preto, ze ma silny sexualny pud, nie je predsa jediny, ktory sa sklamal, dobre, dajme tomu, ale zeby nemohol mat vazny vztah preto, ze ma silny sexualny pud, tak to mi pripada ako totalny nezmysel, predsa ked ma vazny vztah, sexu moze mat dost, u neho tiez asi ide o sexualny problem, ktory maskuje tymito vymyslenymi dovodmi.

Teraz sa vratim k Tvojej reakcii: ta3 a za akeho si sa vydala? Bola si donho zalubena? Balil ta, ci ty jeho? Zaujimalo by ma totiz, ako moze zacat a pokracovat realny vztah ludi, ktori mali tendencie sa zalubovat neopatovane.

Vydala som sa nie z velkej lasky, bolo to viac menej z rozumu, pretoze dovtedy som vzdy chcela niekoho, kto mna nechcel alebo nemohol (prave pre tie vazne sexualne problemy) ma chciet alebo mna chceli taki, o ktorych som zase ja nestala, viackrat som bola nestastne zamilovana a sklamana, uz som mala 30 a uz som strasne tuzila po detoch, tak som si povedala, konecne je tu niekto, kto Ta naozaj chce (cize jednoznacne ma balil on), tak som sa nezdrahala a po kratkom chodeni sme sa zobrali, ked som sa vydavala, uz som bola tehotna, len sme o tom nevedeli, mame spolu krasne dvojcata, ale nase manzelstvo bol obrovsky omyl, bolo to katastrofalne manzelstvo, z ktoreho jediny unik mohol byt ten, ze som poziadala o rozvod. Vydala som sa aj druhykrat, ale tiez nie stastne, skratka, v ostatnych sferach zivota sa mi celkom dari, jedine v laske nie, nech robim co robim, nech sa snazim ako chcem, jednoducho nemozem stretnut cloveka, ktoreho by som milovala a ktory by miloval mna.

ako?

Tak velmi podobneho poznam. On zazil okolo 20tky (teraz ma 33) cosi, co ho celkom odrovnalo a spustil sa jeho psychicke problemy. Velmi sa sklamal v jeho prvej velkej laske a odvtedy citi vraj akysi citovy chlad s ktorym nie je schopny nic urobit. Posobi sice vlemi ocarujuco, lebo vie ako na zeny, ale so ziadnou nie je schopny vydrzat moc dlho, lebo sa v tom zacne akoby stracat. A toho sa desi, ze ho to zas odrovna. Pred vyse rokom mi daval najavo, ze ma ma velmi rad, no desi sa blizsieho vztahu a nakolko vie, ze ja nie som stavana len na nejake nezavazne vztahy, dava odo mna ruky prec a svoju energiu investuje do inych zien, pretoze zeny ako take vraj zboznuje - su objektom jeho tuzob. Zasekol sa akoby v sezualnej rovine a nedovoli si zazivat nic hlbsieho, bo sa boji, ze mu z toho opat preskoci jak vtedy a skonci v blazinci. Tento rok mi vravel, ze ak by si chcel zacat s niekym citovy vztah, ze by som to bola prave ja, no on toho vraj nie je schopny, nezvladol. Mne je z toho tiez zle, lebo som donho zalubena a potrebujem sa od neho odputat, takze je to cele pre mna na zaplakanie. Je mi smutono ztho ako flirtuej s inymi zenami meisto taoho, aby lubil a zaujimal sa vyhradne len o jednu. On mi aj vravel, ze vie, ze mi to asi ublizuje, ale ze on sa proste nezmeni a vzdy sa bude s inymi len hrat. Jedine, co by mi mohol poskytnut, je len zabava, tak ako aj inym zenam. Odovodntuje to aj tym, ze ma prilis silny sexualny pud, cize nie je stavany na vernost. Mne je to luto, lebo mi pride ako dost doveryhodny typ, ktory by verny byt dokazal, len sa toho desi. Takze mu nechavam volnost a snazim sa ho nekontaktovat, lebo ja som ho konktaktovala viac, nez on mna a zda sa, ze to ozaj nema ziadnu cenu, ked sa furt vrha do tych plytkych vztahov. Okrem toho, byva daleko odo mna, tak ho aspon nemam na ociach, hoci nanho furt myslim:(