kolko vas stoji strava?

lentilocka

zebra 150€ na mesiac???Klobuk dole. To ako dokazete? A to chces este znizit tento aj tak senzacny limit? Nesranduj. My sme 4. a 100€ minieme na tyzden, to je minimum. Neprezierame sa, sme stihly .....no zase zavisi vela aj toho, ake potraviny nakupujes. Predsa je cenovy rozdiel v sunkach, salamach, chleboch, sladkostiach...vo vsetkom. Je rozdiel dat povedzme za chleba 1€ a dat 2€, tiez sunku kupis aj za 4€, alebo aj za 10€. Sladkosti takisto a vlastne vo vsetkom je cenovy rozdiel.My kupujeme tie drahsie veci, bio veci a je jasne, ze takto nam ta cena vyskoci vysoko. No nestazujem sa. Chvalabohu, zatial na strave setrit nemusime, horsie to uz bude,ked budeme musiet priskrtit aj tam, no stat sa moze kadeco.
Ale to, ze 150€ sa ti zda prehnane vela...podla mna je to fantasticka suma.
A myslim si, ze takto polozit otazku, ze kolko miniete na mesiac...to sa predsa neda zovseobecnit. Ved ceny su rozne, kazdy z nas kupuje ine veci. Ine by to bolo, keby sme vsetci nakupovali potraviny v tej istej cene a kazdy z nas by mal inu cenu za mesiac. Vtedy by sa dalo porovnavat. Ale pri tak odlisnych cenach toho isteho produktu to jednoducho nejde.Predsa dvaja ludia mozu nakupit uplne rovnake polozky, no vysledna suma bude uplne odlisna,vsetko sa odvija od ceny daneho tovaru, nie?

Lills

Tak si jeden mesiac zapisuj vsetko co kupite (ale vazne vsetko, aj kavu z automatu :D) a hned uvidis kam idu peniaze.
Ja som takto zacala tento mesiac a ked som si to teraz pozrela, tak sa nestacim cudovat co za zbytocnosti som pokupila, aj ked sa mi v konkretnej chvili vsetko zdalo potrebne.
Ved skus a na konci mesiaca budes mat prehlad kde sa dalo usetrit.

zebra108

dakujem za vsetky komentare...byvame na vychode...a preto som zalozila tuto temu lebo sa mi vidi vela 150 eur minut na stravu a ani nam to velmi financne nevychadza tak preto ze na com sa da usetrit...kupujem len zakladne potraviny,neminame na sladkosti radsej- upeciem kolac,nekupujeme mineralky,zuvacky ani vela masa nejeme,sledujem akcie v obchodoch a uz fakt neviem na com mam este usetrit

willywonkaa

Lills: ja som to napísala na margo toho, že zakladatelka píše, že na troch minú cca 150 eur...tak potom neviem kde je chyba, kedže viem, že v chladničke nemáme nič také prevratné, len bežné potraviny :-) a ani nie sme nejaké vypasence, čo majú extrémnu spotrebu jedla:)

Lills

willywonkaa, ja neviem cim to je, ale mne sa BA nezda draha :D Som z vychodu, teraz momentalne byvam v BA a ked tak bezne nakupujem, zdaju sa mi tie ceny priblizne rovnake. Akoze myslim v normalych hypermaketoch (Tesco, Lidl, Kaufland a dalsie) je to podla mna to iste, co napr. v Presove.

willywonkaa

Teraz som sa zamyslela, nakupujeme každý deň miniminalne v hodnote 15eur..teraz ked to počítam, tak nás mesačne strava stojí okolo 450 eur :-O no, Bratislava je drahá:D

Lills

Suhlasim, ze na strave sa da dost usetrit. Myslim, ze tych vasich 150E pre 3 ludi na mesiac, zas nie je az tak vela, ale stale sa da niekde usetrit.
Clovek si ani neuvedomi, kolko penazi minie na blbostiach (sladkosti, chipsy, zuvacky, rozne sladke vody, bagety atd.) Nezda sa to, ale je to dost vela.
Podla mna sa da sa jest aj zdravo, aj chutne aj lacno :)
Tiez ked sa niekto stravuje v restikach, tak to vyjde dost draho a pritom doma sa da navarit lacnejsie a zdravsie, aspon viete co jete.
Uz len take obycajne jedla ako pirohy, zemiakove placky, palacinky, halusky, rizoto, cestoviny, polievky od vymyslu sveta, zemiaky na rozne sposoby. Ved tam nejde nic drahe, naje sa z toho vela ludi a je to syte.
Na ranajky miesto sladkych buchiet kupit radsej chlieb a miesto sunky si urobit domace natierky, tiez ich existuje kopec.

Na com by som ale urcite nesetrila, to je ovocie a zelenina (teraz to beriem tak, ze nie kazdy ma zahradku a moze si to vypestovat).