Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na koľko vysokých škôl sa dá podať naraz prihláška?

jajkafr

Mimi
školným som myslela poplatok za zápisné u nás sa platilo tuším 8eur a bol v tom aj poplatok za prolongáciu ISIC karty

bibi123

nemam dovod klamat!!! takze to blbost urcite nie je!!!
Spoluziacka potom pisala, ze je akoze zo socialne slabsej rodiny a ze si tak vysoku ciastku nemoze dovolit zaplatit a oni jej poslali odpoved: Kedze ciastku 1000eur nemozete zaplatit naraz, mozete si prist dohodnut splatkovy kalendar:O))))

silwa

aj u nas to tak bolo, ze dvoch spoluziakov zobrali na ine skoly, tam nedali vediet, ze tam nebudu chodit a 3-ti rocnik bakalarsky si museli zaplatit 700eur + jedna spoluziacka chodila do jednej skoly 2tyzdne, vykaslala sa na nu a neodhlasila a potom si platila uplne cely rok-ziaden semester alebo len mesiac(robi to SPUcka,UKF+nejaka skola s verejnou spravou).
ewelin28:podla mna je hlupe odsudzovat niekoho nazor, ze je to blbost, ked nepoznas podmienky ostatnych skol. Ked som sa hlasila este na strednu, tak som spravila na obe skoly prijimacky a na jednu skolu som sa nesla zapisat, z tej mi v Septembri volali, ze preco som nenastupila a boli prekvapeni a nahnevani, ze som im pisomnou formou nedorucila, ze na skolu nebudem chodit, aj ked som sa zapisu nezucastnila.

Mimi888

A čo v prípade, ak sa po nejakom období zanechá platené štúdium a prejde sa na inú, neplatenú školu? Aj vtedy je potrebné platiť školné?

jajkafr

bibi
ewelin má pravdu ak raz neprídeš na zápis, znamená, že nemáš záujem o štúdium tým pádom tvoja šanca študovať na danej vysokej škole zaniká a namiesto teba vezmú iného študenta... ak raz nemajú tvoj podpis a poplatok za zápisné tak ťa nezapíšu aj keď chceš študovať a nieto keď sa ani neozveš... neviem kde sa hlásili tvoji spolužiaci, ale na škole kde študujem ja to funguje takto ako som napísala neprídeš na zápis neštuduješ a nikto sa s tebou nebaví... iné je ak sa zapíšeš na štúdium a vyhodia ťa alebo odídeš sama aj keď len po týždni potom platíš za štúdium na novej škole ak si odišla v prvom semestri tak jeden semester...

ewelin28

bibi123...ale to co si teraz napisala je podla mna riadan blbost....vsak pokial nepojde na zapis...nemoze byt do daneho rocnika zapisana....a nemoze sa jej to ratat ako nadstandardna dlzka studia :)

bibi123

nutela123-hlavne ked Ta zoberu na viacero skol a rozhodnes sa len pre jednu, musis si dat pisomne potvrdit(od skol, ktore Ta prijali a nenastupis na ne), ze si skole oznamila, ze na nu nenastupujes, lebo ak nemaju dostatok studentov, zapisu vsetkych a potom sa Ti to rata ako nadstandardna dlzka studia a budes si napr. 3 rocnik musiet zaplatit, co je 700-1000eur... vela spoluziakov s tym malo problem a museli to zaplatit...
ja som si podavala na bakalara 2prihlasky a na inziniera len 1-nu, povedala som si, ze to necham na osud a zobrali ma:O)))

jajkafr

nutela
čím viac prihlášok si dáš tým máš väčšiu šancu že ťa niekde zoberú... ja osobne som si dávala 4 prihlášky... jednu na školu kde brali do určitého priemeru bez skúšok, čiže to bola poistka, keby ma nevzali tam kde som chcela... a 3 som si dávala s rovnakým zameraním ale každú inde problém bol v tom že prijímačky na 2 školách sa mi prekrývali takže som bola len na 2 prijímačkách z 3...
nakoniec som skončila aj tak na tej škole kde ma vzali bez skúšok lebo na tých kde som chcela ma nevzali... takže najlepšie je pripraviť sa na 100% a stačí ti jedna prihláška :) Držím palčeky nech ťa príjmu tam kde chceš

nutela123

ojka: no dve Vš nehrozia :D, ja sa bojím ako budem zvládať tú jednu :D, a okrem toho sa tomu chcem naplno venovať, a sústrediť sa len na ten jeden odbor,

ojka

nutela a už aj keby ťa vzali potom aj na viaceré a chcela by si na nich študovať naraz, tak by si si ich musela poplatiť, lebo len jedna z nich by mala byť bezplatným študiom, teda pokial neratam sukromné (;

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.