Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mykoplazma

Príspevok v téme: Mykoplazma
Fedo

Dobry den
Uz asi tri roky ma trapia drobne hnisave vyrazky, ktore sa mi robia po celom tele. Bol som s tym na krcnom, alergologii a imunologii, gastro a infekcnom. Nikde mi nic zvlastne nezistili akurat na infekcnom som mal pozitivny titer na echinokoka... momentalne cakam za dalsimi vysledkami co sa toho tyka. Pristup lekara na infekcnom sa mi nepacil tak som poziadal obvodneho lekara ci by ma nemohol pretestovat na niektore infekcie. Vysledok mykoplazma IGG pozitivne. Dali mi na to tabletky summamed a ciproflaxacin uzival som ich 3 tyzdne potom sa spravil kontrolny odber no ten bol stale pozitivny a tie vyrazky vobec neustupili ani pocas uzivania tychto liekov. Lekar mi tentokrat nasadil lieky wobenzym a klacid uz po niekolkych dnoch mi tie vyrazky skoro uplne vymizli, no po dobrati klacidu sa mi zacinaju opat vyhadzovat na kontrolny odber idem o 2 tyzdne. Dnes som na infekcnom povedal lekarovi ze som mal pozitivnu mykoplazmu IGG a jeho odpoved: to su stare protilatky to sa nelieci... tato odpoved ma dost zarazila. Moj rozum mi hovori, ze ak mam nejaku infekciu pozitivnu tak by sa to malo liecit alebo nie? Chcem sa spytat mate nejake skusenosti s uspesnym vyliecenim mykoplazmy? A co si myslite o tom ze IGG sa nelieci? Vopred dakujem za Vase rady a nazory.

Lion845

Lekari vedia o mykoplazme, chlamydii, borelii ale i vírusoch VELKE HOVNO !!! Ano Igm znamena akutnu infekciu na ktoru daju ATB ale zvycajne iba jedny, ktore nestacia a bud pomozu alebo nepomozu, oni maju svoje liecebne protokoly, ktore pre nich musia stacit a ked nestacia - problemy pretrvavaju po liecbe ATB i nadalej tak uz na to zvycajne seru a dalsiu liecbu nedaju, problemy zvalia preto na daco ine, obvykle psychiku a tak si chlamydia, borelia, mykoplazma ale i vir veselo seveli dalej a postupne zerie - nici cele telo ale panov lekarov to prd zajima. Nasleduju testy, ktore vyndu v Igm negat ale Igg pozit, takze liecba veskera ziadna - problemy ? Smer psychiatria. Ale vsetky problemy spocinaju v neliecenej chron. infekcii, ktoru treba nadalej liecit pomocou ATB, viacerých druhov ATB - pokym pretrvavaju problemy nadalej ale vysledku su negativne v igm ale v igg pozitivne :))) Takze tak :)

Barbina 83

dobry den zaciatkom augusta som ochorela na pohotovosti som dostala zinat,tyzden som prelezala v horuckach az som nakoniec skoncila so zapalom pluc atypickym... dostala som avelox ktory mi hned zabral potom este dalsie balenie po dobrati som bola zdrava len trochu unavena... samozrejme pan doktor povedal ze to uz neni prenosne...zanedlho zas chora aj manzel aj syn vsetci bolest na prieduskach kasel na rtg nalez, manzel aj syn zapal pluc...dostala som klacid hned dve naraz a konecne mi zobrali krv potvrdili sa mykoplazmy. prosim vas poradte mi nejakeho doktora lebo tento nas sice je doktor docent csc furt hovori stale nieco ine akoby ani on sam nevedel dnes mi zase napisal klacid bola som uz 5 x na rtg za 2 mesiace a brala som zinat 2 x avelox 2 x klacid ...alebo nejake prirodne pripravky koloidne striebro olivy odmaskovanie .... pana RNG mi doporucili na stranke

jajkafr

Fedo
mňa v tomto prípade napadá jedine alergia... možno na nejakú potravinu, farbivo neviem... skús sa odsledovať viem, že je to ťažké, ale možno sa ti to podarí zisti kedy sa ti tie vyrážky vyhadzujú viac... napr. mne sa vyhodia vyrážky na rukách a nohách ak zjem jahody, plesnivý syr, čokoládu... pekne miznú ak na to použijem kortikoidovú masť...
čo sa týka liečenia mykoplazmy ak máš pozitívne IgG ... neviem prečo sa tvoja lekárka rozhodla dať ti antibiotiká na infekciu, ktorú prakticky nemáš... Klacid je širokospektrálne antibiotikum kedže ti zabralo môže byť, že vyrážky sú spôsobené aj stafylokokom...
na vyčistenie organizmu je dobrá tiež aloe vera... detoxikuje organizmus možno by ti pomohlo práve toto... a možno aj dlhodobé užívanie wobenzymu neviem nepoznám presne tvoj stav... treba skúšať... držím palčeky

RNG

Konkretne na mykoplazmy je to hlavne oleuropein(extrakt z olivovych listov a a POA zo Samenta alebo Uncarie tometosy(cats Claw, Vilcacora).
Ucinne je ciastocne aj citricidal a NAC, ktory odmaskuje mykoplazmy.

Uvadzaju aj koloidne striebro, ale zialbohu to je ucinne len vo velmi vysokych davkach a super jemnych ciastockach, pod 2 nm

RNG

Ked ti aj slabucka enzymaticka zmes wobenzym pomohla, znamena ze mas zamorene telo a potrebujes brat enzymi na odmorenie. Dovod moze byt nejaka potravinova intolerancia najpravdepodobnejsie. A kedze ti nepomohli atb. znamena, ze ked mas v tele nejaku mikrobialnu cinnost, musis si volit antimikrobialne , ktore su na tu infekciu ucinne( tj na plesne, kvasne kultury a pod) ako napr citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, Samento, .....

Fedo

este som zabudol dodat ohladom toho vyteru... vraj z takychto malych vyraziek sa neoplati robit vyter... vraj za to pravdepodobne moze stafylokokova infekcia... podla istej lekarky sa vyter oplati robit len pri vyrazkach, ktore su "vypasene" , ktore mokvaju...

Fedo

jajkafr

Samozrejme, ze som s tym bol aj na koznom. Liecili mi to tam, len povrchovo... rozne masticky, kremy, roztoky nieco zabralo nieco nie... to co zabralo tak pokial som si tym natieral telo bolo dobre, ale po ukonceni liecby som bol opat na zaciatku... na alergologii mi nic nezistili... testovali ma na vsetko mozne no vsetko v poriadku. Vyrazky sa mi robia dvojakeho druhu: klasicka zihlavka a potom drobne hnisave... obidvoje sa mi robia na rukach, bruchu, chrbte, tvar, vo vlasoch + niekedy aj stehna.. som z toho zufaly, lebo ma to uz dost dlho trapi a lekari k tomu pristupuju ako keby sa nic nedialo... vystriedal som uz 5 koznych lekarov, no kazdy to liecil rovnako aj napriek tomu, ze som povedal co vsetko mi uz na to davali... momentalne este cakam za vysledkami ohladom echinokoka, lebo pri prvom odbere som mal pozitivny titer plus este som bol na RTG pluc, kde ma poslala infekcna vysledky o tyzden. Chcem sa este spytat, preco mi potom obvodna lieci tu mykoplazmu? Ona je dost uznavana lekarka v nasom okoli a keby sa IGG neliecilo, tak by to asi vedela... + ten klacid co mi dala tak po nom mi tie vyrazky skoro uplne vymizli... no bohuzial po dobrati som opat na zaciatku :(

jajkafr

Fedo
joni_ má pravdu IgG protilátky znamenajú starú prekonanú infekciu... sú to pamäťové protilátky, v laickej reči ... telo si zapamätalo, že si mal v minulosti mykoplazmu... ak by si mal akútnu infekciu, čiže ak by si mal infekciu spôsobenú mykoplazmami momentálne tak by boli pozitívne protilátky typu IgM, ktoré hovoria o akútne prebiehajúcom infekte... takže lekár z infekčného má pravdu pri pozitivite IgG sa lieky nedávajú... napr. pri niektorých infekciách ako napr. EBV zanamená pozitiva IgG protilátok prekonanie ochorenia spôsobeného EBV a zároveň aj trvalú odolnosť voči tomuto vírusu... takže tvoj problém určite nesúvisí s pľúcnymi mykoplazmami... ja mám pozitívne IgG aj IgM už pár rokov vybrala som na x antibiotík a nič mi nezabralo a som tu a žijem sem tam zápal priedušiek alebo zápal pľúc, ale dá sa to... nepíšeš že si bol na kožnom... prečo ťa s vyrážkami neposlali na kožné? čo sa týka kože patrí na kožné... možno kožný lekár by ti vedel povedať čo to je... výter z vyrážky ti nebrali? antibiotiká ktoré spomínaš sú širokospektrálne ak by to bolo spôsobené nejakou baktériou určite by zabrali... nemôže ísť o alergiu na nejaké potraviny prípadne kozmetický výrok, prací prášok, aviváž... alebo nejde len o potničky? kde sa vlastne nachádzajú tieto vyrážky? máš ich po celom tele alebo len na určitých miestach? svrbia? ...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mykoplazma - Fórum - ZDRAVIE.sk