Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa správne učiť?

Príspevok v téme: Ako sa správne učiť?
inanitka

prosim vas všetkych o radu, 5 rokov som po škole a odvtedy som sa ničomu zvlašť nevenovala,robim čašničku a v tomto obore sa nema človek čo učiť,teraz som sa začala učiť nemčinu no vôbec mi to nejde,pretože som už dlho nepouživala moj "mozok" a teraz mam problemy si nieco zapamätať,ked si aj nejake vedomostne testy alebo nieco take davam a hned na začiatku to neviem tak to vzdam a nemam na to trpezlivosť,preto si myslím že by som mala začať nejako obnovovať moje mozgové bunky a potom by snad aj to učenie lepšie išlo,len neviem ako na to,proste ja sa na to učenie ani nejak zvlašť nesustredim a to je moj problem,preto vas prosim o radu ako a čim si mam vyvyjať moje mozgove bunky?lebo keby to islo takto dalej tak musim priznať že by zo mna bol važne tupy človek :(((( dakujem ak mate nejake rady

Mišo21

Jasné, že existuju techniky efektívneho učenia. Nikto nikdy nepočul o ľuďoch, ktorí sa vedia naučiť balíček kariet za niekoľko sekúnd? Alebo telefónny zoznam či celú knihu naspamäť? Dokážu to práve vďaka efektívnemu učeniu.

Napríklad ja som teraz mal písomku z pracovného práca. Celý semester som ta nechodil, nič som nevedel. V utorok bola písomka, v pondelok som sa učil - a nie celý deň! Výsledok? 36/40 bodov.

Čo je výborné vzhľadom na to, že poniektorí sa učia niekoľko dní a majú 30 bodov. Navyše, ja ti to detailne pamätám ešte teraz. A to len vďaka pamäťových technikám.

Nejaké pamäťové techniky sú tu: bezbolestneucenie.sk

Neveríš, že to funguje? Pozri tento link: bezbolestneucenie.sk

Martin Okal

AK Ti nejde učenie , tak je to spôsobené zlými návykmi učenia. Skús si prečítať online návody ako sa učiť efektívne a uvidíš že po zmene návykov Ti to pôjde o dosť lepšie.

bezbolestneucenie.sk

emy

ahojte vedel by my niekto poradit kde by som zohnala nemčinu ale len aby bola vyslovnost nasla som trochu na www.operka.sk ale by som potrebovala viac kedže nikdy som sa nemcinu neucila tak takto sa mi to uci lepsie chcem ist pracovat do Rakuska a potrebujem tam viac komunikaciu ako gramatiku dakujem KONTAKT: emy1@azet.sk

inaodpoved

Ahoj. skusim ti pomoct trosku z ineho sudka. studoval som na VS a ucil som sa hodne. prezival som casto pocity, ze na to nemam, ze je to tazke, ze sa jednoducho naucit nedokazem a pod. Ako tvrdil niekto iny v tejto diskusii, treba odhodit tuto barieru "strachu" z ucenia. to je prva vec. no a potom, ked sa na vec pozries cisto biologicky: v procese ucenia su dolezite nervove bunky a ich vybezky, a hlavne spojenia medzi nimi. funguje to tak, ze ked si opakujes nejaky pojem (napr. nemecke slovicko) viac krat, ulozi sa ti do dlhodobej pamati skor. mozog je velmi dynamicky organ, vybezky medzi neuronmi neustale vznikaju a zanikaju, meni sa chemicke zlozenie neuronov, laicky povedane, jednoducho mozog je velmi plasticky a meni sa. ked sa pravidelne ucis, tvoja schopnost zapamatat si vzrasta. cim viac mozog namahas a pracujes nim, tym ti pojdu veci ako ucenie lepsie. ked pises o zhorsenej pozornosti, tu mozes tiez trenovat, pre zmenu ucenim. dokonca je clovek schopny pozornost upinat na napr.citanie len v urcitom case, kedy si na to skr.zvykne. aby som to zhrnul: ucenie vyzera naoko tazko a casto krat je clovek z neho frustrovany, v skutocnosti to vsak chce len cas. pokial si mlada baba a nemas tazku atrofiu mozgu, prip. netrpis na alzheimerov syndrom, nemusis sa ucenia bat. na zaver dodam len stare zname: Kazdy zaciatok je tazky.

tibco3

ja mam ten isty problem,žijem s celou rodinou v nemecku manželka robi a ja som sa začal uplne od začiatku učit nemčinu a robi mi to velke problemi,nemožem tie slovka dostat do hlavi.......

zuzuska

nemcina vobec nieje tazka po dvoch rokoch ucenia som odisla do nemecka na tri mesiace a bola som nutena daco konverzovat :) ak nevies naucis sa tam, len nesmies byt ticho a snazit sa, napriklad konverzovat aj s priatelom po nemecky :)

JJ12345

Ja teraz skusam takuto metodu:
Mam serial Futurama po nemecky s nemeckymi titulkami. Vacsinou su to jednoduche vety a slova ktore sa pouzivaju pri konverzacii. Pozriem jeden diel a potom si prelozim vsetky slova, ktore sa tam nachadzaju (vdaka titulkom, inak by som im nerozumel). Tieto sa potom ucim naspamat (alebo aspon aby som ich aspon spoznal, ked ich uvidim).
Je to otrocina ale myslim si, ze najdolezitejsia je slovna zasoba-cim viac sloviciek vies, tym viac rozumies alebo si mozes domysliet.
Nakoniec si prelozenu epizodu opat pozriem (s casovym odstupom i viackrat - pre zopakovanie)

lost

Hlavne vypusti z hlavy to ze sa ti tazko uci, sustred sa vyhladne len na ucenie, uc sa kedy ty chces - mas naladu, a tolko kolko ty chces - zvladas.. (Ale zas nie ze to vzdas priskoro) . Pamataj na to ze "cim viac to chces vzdat, tym blizsie si k cielu"..
Skus nebrat tu motivaciu LEN kvoli priatelovi, vezmi si ze ak sa nemcinu naucis, tak sa mozes pohybovat slobodne po nemecku, svajciarksu, rakusku.. a tam je co vidiet, aj zazit :)
cize skus to aj pre seba urobit.. budes mat "zivejsi" zivot..
hlavne nech tam nie je odpor, lebo skoncis ako ja, 6 rokov nemciny na skole a viem asi len toto Ich haisse lost.. a viem ze GIFT je jed, lebo GIFT je "dar" po anglicky.. no a este autobahn je super lahke slovicko, .. teraz ma napadlo, vzdy ked mas nejake TAZKE slovo, skus si ho spojit s niecim, nejakou myslienkou, predstavou, cital som ze takto sa da lahsie naucit slovicka.

+ jeden tip, ako sama seba skusat slovicka je vyrobit si karticky, (take napr 5x2cm) a na jednu stranu napisat po jazyku z ktoreho sa ucis a na druhu nemecky, take male karticky sa zmestia uplne vsade a da sa hocikedy len tak si ich precvicit (sice mozno na toexistuje aplikavcia v mobile, ale elektorinka obcas rozptyluje..)

jedeno z najhlavnejsich veci je, nevzdavat to, nikdy! ked uz to najzaj nejde, ked uz clovek naozaj nevladze, tak si dat pauzu na par dni (zase nie vela), niecim sa potesit, cimkolvek, a potom plnou energiu do boja :)

aspon tolko z teorie co som vycital, niekedy to funguje, inokedy menej, ale ak clovek neskusa tak, ako jeden (tusim kanadsky) hokejsita povedal:
"netrafist 100% striel, ktore nevystrelis"

Viel Glück ! :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa správne učiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk