Glykogenoza

RNG

Dovodov na myopathiu(slabost svalstva) je velmi vela, pozri na
en.wikipedia.org

Je tam uvedena aj myopathia s prilisneho mnozstva glykogenu v tele, co sa da zlepsit specialnymi enzymami, co ten glukogen rozkladaju na pouzitelnu glukozu. To som ale uz bol predtym tu uviedol.
Zatial je to enzym acid maltase(kysla maltaza) a je dost tazko dostat, jediny doplnok , co je zatial podla mojich informacii na volnom trhu s trochou tohoto enzymu je Digest Platinum.

nika111

Dobrý den RNG prosím poradte mam 5 ročnú dcerku, diagnostikovali jej myopatiu, myslíte že by to mohlo mať metabolický podklad? Mohlo by to súvisieť aj s tou glykogenozou?dakujem za odpoved.

RNG

Inac konecne mi to tiklo v mojej starej hlave ,je rozdiel medzi glukogenEzou a glukogenOzou, heureka!
Jedno je normalny proces tvorby , druhe je abnormalne hromadenie glykogenu. Rozklad glykogenu sa tiez nazyva v literature Debranching(odtrhnutie vetvy) lebo vlastne sa tu cukrova molekula odtrhne enzymaticky z glykogenu

RNG

Nuz tak ber enzymy na lepsie stravenie mlieka, nech ti rozne slozky z neho nezamoruju telo.Naprava je jednoducha v tomto pripade.Pozri na nete Google.com pod Dairy enzymes alebo si vyhladaj niektore z mojich kondenzovanych prispevkov, ako napr rng, enzymi, na Google.sk a podobne.

jajka001_

jem dost vela mliecnych vyrobkov, tie mi ale myslim ze problemy nerobia, nie zjavne, zaujalo ma v jednom clanku k tomuto ze telo pri hypoglykemii nahradza cukor aj z mlieka? alebo nieco v tom zmysle. robia mi problem urcite potraviny, hlavne cokolada. mliecne vyrobky vypustit nedokazem.

RNG

Inac v tele vsetko so vsetkym nejak komplexne je spojene, preskumane su len niektore tie suvislosti, ktore su velmi silne.
Koza je organ aj na vylucovanie, nie vsetko sa vyluci "mierumilovne" cez mazove zlazy a potne zlazy, nieco sa doslova ako skodlivina obali pod kozou a tlaci vo forme roznych vyraziek, vredov a lezii von, co samozrejme narusi povrch koze, kde sa mozu dostat nas vzdy obklopujuce mikroby a komplikovat situaciu .
Na kozne problemy odporucam najma brat rozne zelene, ktore detoxifikuju telo a pridaju nam rozne vzacne ziviny.
Ja osobne beriem obcas zmes morskych rias a trav a inych Life's Green, 35 zlozkovu, vyrobca VitaminWorld a kupujem to napr cez puritan.com
Beriem z toho 1-2 naberacky do yoghurtu(naberacka je 9 gramov)
Pokial to beriem, mam lepsiu kozu.
Teda ked nezjem nejaky dobre stary syr, lebo z toho sa vyhadzem okamzite, su tam produkty plesni a hnitia, ktore zrejme moj organizmus okrem mlsnej papule nevita.

RNG

Vobec, lekari maju tendenciu casto vystupovat ako suverenni, co sa do tela dokonale vyznaju, ale skutocnost je taka, ze z odbornikov v roznych poliach lekari vedia zo svojho asi majmenej, lebo mechanizmy v ludskom tele su ukrutne komplikovane a tie ich zjednodusenia na pochopenie naozaj casto vobec nepracuju.
Pamatasm sa este nedavno tvrdili, ze musis mat staly prisum cukrov, inac mozog vypoveda. Nuz zabudli napr na eskimakov, ktori snad za cely zivot nezjedia ziadne sacharidy a zivia sa len masom a tukom, pricom ich hladiny glukozy v krvi su normalne
Teraz, pk tom co vyskumnici zistili, ze neoglukogeneza v peceni vytvara glukozu z bielkovin a to neustale, na to aby nepoklessla glukoza v krvi a naviac z tejto glukozy sa vytvara aj glykogen ako zdroj glukozu, ked jej treba napochytro viac pri vyssich fyzickych vykonoch.
Tiez novy poznatok pri vyrobe mechanickej energie je dnes zname, ze aj mastne kyseliny so stredne dlhymi retazcami mozu sa v bunkach priamo menit na mechanicku energiu, kde zatoal este stale panuje nazor, ze tuky su len na termogeneraciu, nie na mechanicku energiu.
V bunkach sa prebytocne cukry tiez mozu menit na rozne tuky a zrejme je proces aj reverzibilny, hoci som nenasiel literaturu ktora by to jasne popisovala.

Takze je to cele besne komplikovane a cely vyskum zatial je len velmi plytko zacierajuci do procesov v tele.

RNG

Prebytky glykogenu v tele su ovela castejsie, nez tu uvedene a nemusia byt hned zdravie ohrozujuce ani sprevadzane nizkymi hladinami cukru v krvi.
Inac glukoza sa v peceni tvori aj z bielkovin(neoglukogeneza) inac by vsetci masozravci, ktori nejedia sachartidy museli zomriet. Takze je to komplikovanejsie, nez ten jednoduchy vzacny geneticky jav, kde telo nevie dostatocne rozlozit vytvoreny glykogen a tento zamori cele telo.

jajka001_

toto ma zaujima, lebo ja mam hypoglykemiu a musim jest kazde tri styri hodiny inak mi je zle. by ma zaujimalo co sa okrem toho este deje. niekde som citala ze kozne a crevne problemy.