angina,bolest zubov, opuch podnebia

Príspevok v téme: angina,bolest zubov, opuch podnebia
linuska7

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či náhodou neviete poradiť. Už tretí týždeň ma prechádza choroba, najskôr to bola angína, tá prešla ale vrátila sa, začala som užívať sumamed, pretože som už dostala aj vysoké teploty. Tie prešli, ale bolesť hrdla zostala.Začali ma strašne bolieť aj zuby, ako keby mi v nich chodili mravce,a opuchlo mi podnebie,pocit ako keby som si ho zodrala a aj ďasná. Neviem či to s tým súvisí ale neviete niekto poradiť čo s tým?

linuska7

vdaka moc za pomoc a za zaujem:-)...no podnebie je uz lepsie..ale zuby stale bolia...k doktorke som sa stale nedostala...ale zajtra idem..idem aj na rontgen pluc a na krv ..tak sa uvidi...

Laura1

linuska7 keď je opuch podnebia vpredu a bolesť zubov tiež vpredu a hrdlo bolí trošku menej,tak som spokojnejšia. Tak držím palčeky

mjanik

z hľadiska akupunktúry by to malo byť jednoduché,prehriatý žalúdok,slabé oblíčky-liečba by bola,schladiť žalúdok posilnením obličiek,všetky uvedené problémy by mali zmiznúť

linuska7

podnebie je opuchnute vpredu a tam aj boli a dasna okolo zubov opucnute hore...zuby ma bolia len spodne vpredu....hrdlo bola velmi zle ale to uz pomaly ustupuje..uz sa mi aj lepsie prehlta...ale tie zuby...budem musiet rano ist...vdaka moc za rady

Laura1

linuska7 ,takže nádchu nemáš
kde Ťa bolí hrdlo,ako sa Ti prehĺta? A to podnebie- je opuchnuté, rovnako,alebo jedna strana viacej? Alebo vpredu,vzadu? Môže to byť všeličo. Podľa toho,čo píšeš ,Ťa zuby veľmi bolia,a opuchlo i podnebie...ale ktorá časť podnebia? Do rána je ďaleko.Skús pohotovosť,a ráno k obvodnému lekárovi. zdravím

linuska7

dakujem za radu....naozaj si to cenim ze si mi odpisala...ale ja nemam nadchu ani ma nebolia prinosove dutiny...na vysetrenia idem ale az o tyzden...lenze ta bolest zubov , dasien a podnebia v ustach sa nejako neda zniest...tie zuby to je ako keby som dostala prievan na ne..neviem to popisat....

zubaarko

ako hovori laura1, dost pravdepodobny obraz akutneho zapalu HDC a tonzilitidy, potlaceny zrejme len empirickym vyberom antibiotika, presiel do chronickej sinusitidy a preto citlivost zubov a tvrdeho podnebia, cize ano, ajked to nemusi byt presne tvoj pripad, ale kludne to moze suvisiet...

sup sup k obvodakovi a odtial na ORL, oni uz spravia aj stomatolog. konzilium. drz sa !

Laura1

Ahoj linuska7, keď sa predkloníš-cítiš tupú bolesť v oblasti prínosových dutín?Alebo-keď si poklepeš na čeľustnú dutinu -vygoogli si Prínosové dutiny- cítiš bolesť?Pozri si ďasná-či sú zdurené a červené.Popros svojho obv.lekára ,aby sa Ti na to pozrel a podľa nálezu Ťa odošle buď na ORL,alebo i k stomatológovi.
Raz som do nitky premokla v chladnom daždi a dostala som nádchu,začalo ma bolieť podnebie a zuby a bola z toho sinusitída ... rýchle ustupujúca po liečbe.Neviem Ti inak poradiť,a keďže udávaš že Ťa stále bolí v krku- tak nebolo by dobré urobiť FW a výter z krku? Zdravím