Otázka na starších dospelých (30+)

Príspevok v téme: Otázka na starších dospelých (30+)
červený

Chodíte do práce, zarábate, staráte sa o chod domácnosti atď...
Stíhate mať popri povinnostiach aj nejaké koníčky? Alebo prídete domov unavený z práce, osprchujete sa, niečo zbaštíte a až do večera pozeráte telku prípadne si idete na chvíľu pospať? Alebo prídete z práce domov a začnete sa venovať niečomu čo vás bavý? Nejaké koníčky a pod.? Pýtam sa preto lebo moji rodičia žiadne koníčky nemajú. a chcem vedieť či je to takto v každej rodine alebo len u nás :/
Samozrejme môžu odpovedať aj mladší ako 30 ale keďže majú moji rodičia nad 30 tak aby to bolo čo najbližšie k odpovediam na porovnanie.

levoni

Cau Cerveny.
Ked mam cas, rada idem na net. Manzel ma noveho psa, tak po veceroch chodi vencit, ja ked mam cas, idem s nim. Doteraz to bola u neho len praca a telka a spat. Ja poobede nieco rychle varim, to je cele. teraz niekedy ta prechadzka so psom. je to vyborny relax. ale s detmi si vzdy najdem cas sa porozpravat, to je pre mna najdolezitejsie. ;) su na strednej. uz mam v plane, ze sa zahrame osadnikov z katanu, doszihy, monopoly....ale oni sa cez tyzden vecer ucia, alebo niekde su.
drzim palce, iniciuj zmenu TY!!!!!! niekto musi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

levoni

Cau Cerveny.
Ked mam cas, rada idem na net. Manzel ma noveho psa, tak po veceroch chodi vencit, ja ked mam cas, idem s nim. Doteraz to bola u neho len praca a telka a spat. Ja poobede nieco rychle varim, to je cele. teraz niekedy ta prechadzka so psom. je to vyborny relax. ale s detmi si vzdy najdem cas sa porozpravat, to je pre mna najdolezitejsie. ;) su na strednej. uz mam v plane, ze sa zahrame osadnikov z katanu, doszihy, monopoly....ale oni sa cez tyzden vecer ucia, alebo niekde su.
drzim palce, iniciuj zmenu TY!!!!!! niekto musi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jajka001_

červený a to bolo takto vzdy u vas? ze ziadna komunikacia?
pamatam, ked sme boli deti, hravali sme sem tam po veceroch karty, spolocenske hry, s rodicmi. bolo to uzasne...skvely pocit, ostal vo mne dodnes.

ReginaPhalange

doubledog, ako moj manzel. Najprv som si nevedela predstavit zivot bez TV, ale teraz mi to ani nepride. Predtym som si aj ja vravela, ze som unavena z prace, chcem si oddychnut, na ine uz nemam cas a pod. Ked vidim manzela nad knihami do polnoci, vidim, ze je to len na nas, ci vyuzijeme alebo zabijeme cas ;)

jajka001_

si silny introvert, mas problem komunikovat aj s vlastnymi rodicmi. vidis, oni sa snazia, ale ty ich hned zrusis. rozmyslaj a pohladaj temy na rozhovor. aj ked si introvert, aj tak mozes mat zaluby, ktore si budes robit sam, ak sa bojis konverzacie s inymi, ale rozhodne by si mal na tom popracovat, rodicov to netrapi, ze nemas priatelov ani zaujmy? stagnujes v osobnom vyvoji. vyhladaj si psychologicku literatura a popracuj na sebe. vztahy, priatelia, komunikacia, schopnost fungovat medzi ludmi, to su velmi dolezite veci pre zivot.

doubledog

ano, mam konicky a viacmenej ich aj stiham.
aj ked samozrejme, casu nie je nikdy dost, ked clovek dojde o 18tej domov, nieco zje a zostava mu v podstate len par hodin, kym ide spat.

stravit ich bezduchym cumenim na telku je podla mna strasna skoda, ved preto ani telku doma nemam.:)

ajataka

Jasne, ja mam 34 a milion zaujmov. Doma sa ledva ohrejem a stale som kdesi s kamoskami, na kurzoch angliny, v prirode... Kazdy asi zije ako mu vyhovuje :)

M74

Môj otec mal napríklad koníčkov plno ( šport, záhrada, výlety ). Matka ale zase najradšej sedela doma a nič nerobila. Ja osobne mám koníčkov relatívne dosť, v práci sa moc neunavím :-), tak po príchode domov sa môžem ešte venovať športu, prípadne programovaniu a pod. Neviem či sa dá aj chodenie na fušky považovať za koníček :-)