Hanbim sa sama pred sebou

Príspevok v téme: Hanbim sa sama pred sebou
zahanbena

Pred par rokmi som sa blaznivo zalubila do jedneho kolegu, bol kamaratsky, mily, prijemny, ale velmi si chranil sukromie - nikdy o nom nerozpraval. A kedze do prace dochadzal z ineho mesta, nevedela som, ci ma vztah alebo nie. Podvedome som tusila, ze som prenho len priemerna kamaratka, ale nejako som si to nechcela pripustit. A tak som dostala blaznivy napad - v den, ked som odchadzala na ine pracovisko, povedala som mu, co citim a usla som. Asi som dufala, ze za mnou pobezi, ze sa nieco stane, ale nestalo sa nic. Preslo par rokov, uz sme sa nikdy nestretli, pocula som, ze sa vlani ozenil. Este stale ma prenasleduje spomienka na to, ako som sa vtedy strapnila - neviem sa jej zbavit a strasne sa hanbim sama pred sebou. Co mam urobit, aby som sa cez to konecne preniesla?

ta3

Mas pravdu, Tvojim najvacsim problemom vo vztahoch fakt bude, ze mas malo sevavedomia, malo si veris, necudo, ked Ta otec za vsetko kritizoval, vela ludi trpi cely zivot pre rozne veci, ktore pramenia prave z detstva, detska dusicka je velmi zranitelna a ak dieta denne pocuva ake je nemozne, ako nic nevie, to sa bohuzial tak hlboko zafixuje do podvedomia tohto dietata, ze je po cely zivot neiste, nedostatok sebavedomia a dovery vo vlastne schopnosti potom komplikuje mnoho veci v zamestnani, vo vztahoch, v manzelstve, clovek nepritahuje spravnych ludi a co s tym? Skody, ktore napachal Tvoj otec su hlboko zafixovane, ale ak budes na sebe trpezlivo pracovat, moze sa Ti podarit to v sebe preprogramovat. Nizke sebavedomie sa obycajne spaja aj s nelaskou samych ku sebe, preto, aby si pritiahla spravnych ludi a mohla ich milovat, potrebujes si nielen verit, ale v prvom rade musis mat rada samu seba, ved si mnoho dosiahla aj napriek tazsiemu detstvu, mala by si sa mat rada, vazit si samu seba a s doverou hladiet do buducnosti aj co sa tyka vztahov, pretoze si schopny, hodnotny clovek, ja by som Ti radila, postav sa pred zrkadlo, zahlad sa do svojich oci, usmej sa na seba a nahlas si povedz: si uzasna, mam ta rada, aj ostatni si ta vazia a maju Ta radi. J e to jednoduche cvicenie, ku ktoremu nepotrebujes nic, nikde vychadzat, chce to iba chvilku casu pre seba pred zrkadlom a ak sa to praktizuje minimalne rano pri rannej hygiene, ale dostatocne dlho (otec to hovorieval casto a dlho, preto, aby si to preprogramovala, musis to castejsie a dlhsie opravovat), ucinok by sa mal dostavit, prajem Ti vela trpezlivosti a aby si postoj voci sebe zmenila cim skor, aby si si nasla krasny vztah, zila plnohodnotny zivot a bola stastna, lebo si to plne zasluhujes. Este cosi, otec konal tak ako konal z nevedomosti, mnoho rodicov robi podobne chyby (ja tiez som nebola vynimkou), urcite Ti nechcel zbabrat zivot, preto sa na to tak aj pozeraj, ak si aj mala preto na neho tazke srdce, odpust mu a mysli na neho s laskou, velmi Ti to pomoze, drzim palce

zahanbena

Dakujem za vsetky odpovede, ked som si ich tak citala, uvedomila som si, ze mojim najvacsim problemom je asi nizke sebavedomie, pretoze stale citim potrebu riesit, ci bolo spravne, co som povedala, spravila? Ale ako si ho zvysit? Prameni to asi z toho, ze moj otec ma vzdy za vsetko kritizoval, nikdy mu nebolo nic dost dobre - a asi som sa tak zacala brat aj sama. Pritom objektivne by som nemala mat z coho komplexy - nevyzeram najhorsie, mam VS vzdelanie, v zamestnani sa mi dari, mam kopec zalub... len tie vztahy mi nejako hapruju. co stym?

AdamKrt

zahanbena:

inak, to co pises, neni nic na hanbenie sa. Proste si to urobila, pouc sa z toho, zivot ide dalej. Mam skor dojem, ze sa vobec nehanbis za to, co si urobila, ale skor, ze ten muz na to nezareagoval, lebo si si vysnivala, ze Ta bude hladat a ktovieco z toho bude...

Ak Ta to tak velmi trapi, tak ho skus vyhladat a opytat sa ho na to. Mozno na to uz zabudol, alebo nie. Este sa obaja nasmejete. Alebo to hod za hlavu. Clovek v zivote este urobi kopec vilomenin.... :)

AdamKrt

tak:

aha. A ja som ten, co sa stazuje, ze niekomu povedal, ze mu na nom zalezi a otocil sa mu chrbtom a zduchol ? :)

To je proste jednanie maleho dietata, ako sa zachovala... ;-)

Ale hned sa najdu niektore zeny, ktore sa pridaju a budu tvrdit, ze on je ten hlupak, ktory mal nieco urobit...

No, vsak robte si ako chcete a potom sa sem dojdite postazovat na tu nespravodlivost :)

doubledog

nezda sa mi, ze by si sa nejak zvlast strapnila.
mohla si sice pockat, co na to povie on, ale to je ti asi jasne.

AdamKrt

A naco si takto hlupo reagovala ? Povedat nieco a odist ? Keby si to povedala skor, alebo ste sa mohli o tom porozpravat, mohlo to dopadnut uplne inak.

Tiez by som si myslel, ze keby mi to nejaka zena povedala - ze je "baba jedna blazniva", alebo cloveka natahuje a robi si svandu. Clovek neni detektiv, aby patral po nejakej srandistke. Na buduce radsej ostan a pockaj na jeho reakcie....