Koľko peňazí mam dať chirurgovi za operáciu?

macka26

lost

prepac. suma 200 eur predstavuje polovicu mojho platu, aby sme sa rozumeli, nie som zbohatlicka primadona co sa vsade ohana peniazmi a vsade si nimi otvara dvere. prave naopak. su ale veci, na ktorych mi zalezi, napriklad aby ma niekto nezasil jak prasa , aby som nemala jazvy ako po pitve a podobne.

tomu, kto by si vypytal by som nedala ani korunu. co je na tom, ze viem ze idem do nemocnice, a dam lekarovi peniaze aby sa mi venovali napriklad aj setricky viac, aby som nebola na izbe s dvomi pachnucimi cigankami atd...

ja hovorim na zaklade osobnej skusenosti, osobnych pohnutkov preco som dala peniaze. a je to len a len moja vec. nikto ich nepytal, nikto mi nenaznacoval ze by som ich mala dat, dokonca ten, komu som ich dala mi je blizka osoba.

lost

usiko

pokial su ti dvaja na vozikoch, a bola to zanedbana praca lekara > treba zalovat a zalovat.. sudit sa jednoducho o pravdu..

...... ale vseobecne
peniaze tocia svetom, cize toto pochybujem ze niekedy vymizne...
celkovo vo vseobecnosti a upne v kazdej sfere "uplatkov" ...
je velmi zaujimave ako ludia "tuzia" po tvrdom kapitalizme = podporuju uplatky (alebo volajme to sluzby za peniaze), avsak placu nad tym ze "musia zarabat aby sa uzivili".. preco sa aj tam nespravaju rovnako?
dost ironicke by som povedal..

ak by som bol lekar, velmi pravdepodobne by som sa len zasmial, resp tak ako to uz bolo spominane s tou frazou "vy si takto cenite svoj zivot?"

jedine co by bolo ako tak spravodlive je davat realne "SPREPITNE" *PO* ukone a najlepsie anonymne (proste ako v kostole :D ).. tym padom by nemohol nikoho uprednostnit, ak by niekto "neplatic" prisiel reklamovat a musel by na kazdeho pouzit rovnaky meter, tym padom by sa nenasli chytraci co si chcu stoj co stoj kupit jeho extra starostilovst na UKOR chudobneho..

seriozne, ludia co si myslia ze maju tlste penazenky su v skutocnosti chudobnejsi ako bezdomovec, ale musia s tym machrovat a kazit system!! :D :D
pretoze verte mi, VZDY sa najde clovek s tlstejsou penazenkou a eventalne vas tak neskutocne zahanbi ze sa budete citit pod toho spominaneho bezdomovca ;o)

ale problem je ten, ze cela moralka systemu je uz prehnita, tak sa tazko najde riesnie..

lost

Tu ide o to ze polovica slovakov ani nema sancu naskrabat 200 eur za nejaky kratsi cas.

A co ak si povie bohatsia vrstva, ze OK, od teraz budeme davat 100x viac, tj. 20 000 eur. alebo ste viac, pre nich to bude "malickost", tak preco nie ?

macka26, mala by si potom na ten nadstandart? alebo co by si robila, ak by si zapadala do skupiny ktori si to nemozu dovolit?

co sa potom stane bude, ze tych vrchnych 10000 pacientov bude vykrmovat lekarov po celom SR a zvysok ludi ziadnu starostlivost nedostane, pretoze lekarovy postaci JEDEN pacient na mesiac, alebo aj cely rok, tj. teba nezoberie, lebo nemas dost penazi. zdeformuje sa trh, a to sa stane aj s touto stoveckou..
moj priklad je sice extrem, ale takto sa to lako pochopi podla mna :)

ak chce lekar 200vky, nech si otvori vlastnu kliniku, a nech neberie dva platy (bezny plat plus tieto ilegalne dividendy), tam si moze dat hoci aj tych 20 000 co cenniku, nikto mu v tom nebrani..

je to sice "logicke" ze ak das niekomu extra, tak ocakavas extra starostlivost, lenze... tu nemas garantovanu, je to prsote clovek, a moze sa na tebe v duchu sulat po zemi, ze o co ti ide.. ak je to lekar-ku*va (pretoze princip je rovnaky), tak potom ti za ten priplatok fakt da kvalitne sluzby "navyse", ale neviem neviem, co je to "navyse" - kazdy v tom moze nieco ine chapat..

sandy21

ja mam taku skusenost ze lekari radi vezmu.. cest - necest, ked ide o zivot, dala by som, lebo naco Ti uz po smrti budu peniaze. aspon ja mam tu skusenost, ze s podozrenim na nador v hlave som radsej dala, a boli to dvaja lekari, najlepsi odbornici svojho casu v svojom odbore, ked to nebolo trapne im, tak ani mne.. co uz, v zivote to tak chodi

soffa

co?ja by som nedala nic,nie preto ze nemam,ale z principu.tebe kto da,za vykonanu pracu,okrem zamestnavatela?potom sa cudujete ze vsade su uplatky,ked ich tak ucite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hipokratesova prisaha ti nic nehovori....?????

nov

tiez som dala vsimne po operacii doktor to zobral a po dvoch rokoch na kontrole na mna nakrical,tym chcem naznacit,ze si to nepamatal.Vedla mna lezala jedna,ju operoval primar dala mu lazenske oplatky a operacia bola odvedena tak ako u mna.Z toho vyplyva poucenie,ze netreba davat financie,staci whisky a kava alebo dezert.

Habbs

Je to jeho praca a povinnost a nemas mu co davat peniaze.On tie peniaze dostava inym sposobom od teba,od nas vsetkych.

uhlie

Ja myslim, ze uplatok by to bol, keby mu to dala pred operaciou. Inak ti nikto nemoze branit v tom, aby sukromna osoba dala inej sukromnej osobe 200-eur, ak si jej za nieco vdacny. Samozrejme, ze to treba zdanit.

anavy..

NIE JE TO KAZDEHO OSOBNA VEC!!! Ide o trestny cin, keby nahodou ten doktor na uplatok nemal naladu, tak ta kludne moze udat. Mne ked raz jeden clovek podaval obalku vtedy s 20000 korun, letel okamzite z kancelarie a ja som bezal na policiu. Kedy sa v tomto state zacne hrat FER???

uhlie

Pockaj este chvilu (cca pol roka), ci sa ti ten nos nerozpadne a az potom mu nieco daj, ak si spokojna s jeho pracou. Normalne prid za nim a povedz mu, ze ti operoval nos a ze mu prave z vrecka vypadlo 200 EUR a ty si ich nasla a ze mu ich vracias. Lekar by to mal pochopit.