Koľko peňazí mam dať chirurgovi za operáciu?

jajka001_

usiko, boli zeny co davali uplatky, mali znameho lekara a aj tak prd z toho, odfajcena starostlivost.
ludia, ked vidim aki ste, necakam sa ze tu to s uplatkarstvom zlepsi. ste uplne blbí.

lienocka2808

macka26: ja nemoralizujem, ja len odpisujem svoj nazor na temu. Samozrejme v pripade napriklad porodu by som uplatok dala aj ja.
Ale ja uz povazujem za naozaj nehoraznu drzost, ked mas napriklad chore decko a ide na operaciu a lekar si od teba vypyta peniaze, to je hyenizmus.
Otec lezal na kramaroch (mal nador na mozgu) my sme nedavali nic. Operaciu spravili tak ci tak velmi kvalitne. V tomto ja problem nevidim ako som pisala nizsie, ze by sa snazili pri operacii viac ked das uplatok. Ved ide o ich reputaciu a keby pokaslali kazdy neuplatkovy zakrok tak to by teda bolo. Ide fakt len o tu pooperacnu starostlivost a pripadne cakanie pred operaciou.

AdamKrt

Kamarat mi hovoril, ako jeho znamy daval doktorovi uplatok za vysetrenie, operaciu. Nejakych 200-300E. Lekar mu na to, ze ci len na tolko si vazi svoje zdravie, alebo to bolo zdravie manzelky...

macka26

moralisti velky... komu ja chcem dat uplatok, tomu dam. a ostatnych odoperuje presne tak isto aj bez uplatku, hovorim o nadstandardnej staroslivosti:D ale to tu budem asi zbytocne vysvetlovat.. a ano, dala som aj sestrickam kavy, bonboniery.. a nemusela som. ale CHCELA SOM
ani vsimne nikto nepytal, ale chcela som dat, tak som DALA
a urcite tym neznizujem kvalitu starostlivosti tych , ktory nedaju.

ja som system vsimneho nezaviedla, ale generacie a generacie pred nami :D

usiko

joj,pardon, nevedela som, ze si uz po operacii...v tom pripade je to len na tebe, ak dopadla dobre, mozes dat, ak nie, tak nie.....som myslela, ze si este pred nou a ide o to, aby si sa v zdravi zobudila po operation....

lienocka2808

usiko: myslis si, ze ked nedas uplatok tak ta doktor odoperuje naschval zle, alebo sa tak nesnazi?? tak to je velka velka blbost.

lienocka2808

Ja by som mu nedala nic. Ved uz si po operacii, ked tak mala si mu dat predtym. Namiesto penazi mu kup nejaky kvalitny alkohol alebo darcekovy kos, a hotovo. Nie je to nemoralne, ale zase bude vidiet, ze si cenis, ze ta odoperoval. Neviem preco ma kazdy poterebu davat lekarom za ich pracu PENIAZE? Su typy ludi (zial malo) ktorych to urazi. Este raz otazka, naco im pchat do vacku a hlavne uz po operacii?? si myslite, aj ked im date pred operaciou a uz ste na stole, ze sa viac snazia?? Velke hovno. Snazia sa rovnako ako u cloveka ktory im nic neda. Akurat mozno ta starostlivost po operacii je ina, ale uz ked ste na stole je to jedno. Alebo si myslite, ze ked nedate uplatok naschval vam nieco poskodi??-hovadina.

0vecka

podla mna je odvaha ist k nejakemu takemu statnemu a aj tak je dost casto jedno ze mu nieco date... ak sa da treba ist k sukromnemu...