Koľko peňazí mam dať chirurgovi za operáciu?

lioness_01

Gabika... ani cent !!! nechutné, dávať lekárovi peniaze...

hasičom, kaderníčke, pedagógom, kuchárovi, upratovačke, hajzelbabe, ošetrovateľom, zdravotným sestrám, a pod. normálne nedáš len tak do vačku 200 € , tak prečo by sme mali lekárovi...

:))))

To nie je moralizovanie.
To su vazne veci a ked tak budeme lakarov ucit tak polovica naroda vymrie,lebo nie kazdy ma na to aby robil na lekara potom nejaku firmu,agenturu a podobne.Skade budu brat ludia peniaze-ked ich tak niektory ludia naucia.
Namiesto toho aby dala lekarovi-nech si kupi nieco zdrave a osozne pre seba.Napr.nejake vitam. v podobe ovocia,zeleniny.Kedze uz ma taketo peniaze vyhradene.A urcite urobi lepsie.

lost

macka26, no ale uz tu bolo spominane, ze ak si takto vychovame lekarov, tak je mozne ze budu ocakavat ze to je "normalne" a tak, ak sa ocitne u neho kto nema na "sprepitne", tak nebude mat "extra" starostlivost ?
A kolko opracii zvladne lekar za mesiac, 10?20?30 vynasob to 100-200 eurami ..
Tak ale je to uplne vec tych dvoch : lekar - pacient, akosa dohodnu resp co urobia :)

macka26

ona sa nepytala ci je na mieste mu nieco davat alebo nie, ci mu ma dat alebo nie. ale KOLKO mu ma dat..

nechapem co tu riesite, ked chce, nech da.. pytala sa, ci ze 200 akurat. myslim si ze ano.

dovidenia, kazdy predsa vie, ze je za to plateny.. je to ale jej rozhodnutie, ze mu chce dat , tak nemoralizujte

AdamKrt

Znama davala lekarovi za starostlivost pri porode. Iny zase pri nejakej operaci. Lekar peniaze vzdy kludne zobral, opytal sa, ako ma pacient a to bola cela starostlivost. Naviac si to odrobil niekto iny, ci este cloveka dokalicil a clovek zomrel. Naviac to bol jeho znamy...

Ak to ma lekar dobre urobit, tak to urobi dobre, ved je za to plateny. Ak je to blbec, tak ziadny uplatok nepomoze.

Mozno by sa dotycna osoba divila, ale on si kludne mohol vymenit operaciu s inym clovekom, alebo mu tam asistoval sikovnejsi lekar, alebo len bolo stastie, ak sa nieco podarilo. Casto aj po operaciach sa zisti, ze v tele zabudli niekomu tampon, ihlu, noznice, ci az par mesiacov po operacii sa zacne prejavovat nieco, co niekto dovrzal, odflakol...

Kazdy lekar neni odbornik. Su medzi nimi velke rozdiely. Tak ako je to v inych profesiach s ktorymi prichadzam denne do styku, vidim, ze vela ludi i firiem su fuseri i ked maju taky diplom, onaky, ci take skolenie, certifikat atd. Narazit na odbornika je skor dost nahoda.

martin72

To nie je chyba chirurgov,že si kupujú lexusy a X6.
A takých gabík je na Slovensku väčšina žien(aj moja)...

:))))

Podla mna by stacilo keby si mu podakovala.
adamkrt ma pravdu netreba ucit lekarov na vedlajsi prijem-lebo nie kazdy ma na zaplatenie toho na co ma narok aj bez obalky.

AdamKrt

Nedavaj mu nic, pokial to nebol sukromny lekar s ktorym si sa na tom predtym dohodla.

Je to ich praca a iba takto zvyknes ich na to, ze budu potom pytat aj od dalsich ludi, ktori na to nemaju.

Ma pracu, za ktoru je plateny z nasich dani a odvodov. Tak isto by si mohla dat peniaze tomu, kto ho vyucoval, ze ho to naucil. Tomu, kto platil elektrinu, miesto v sale, ruska, lieky, nemocnicu. Tomu kto postavil nemocnicu, kto vyrobil nastroje. Tomu, kto ho ubytovava, stravuje....