Migrena

Príspevok v téme: Migrena
JULKO

Ahojte vsetci, uz 5 rokov sa licim na migrenu vzdy mi zacne tak v tomto jesen obdobi opakuje sa niekolko krat tyzdne. Beriem Quarelin bolest sa mi pomaly stupnuje citim ju za okom dokonca aj v lavom spanku po tabletke prejde vzdy tak za 25min. Stva sa to aj vam lebo vsade citam ze trva niekolko dni ale u man bez liekov trvala tak 2 hod a postupne odznievala. Vzdy potom mam strasny pocit unavy.Nikdy nezvraciam ani nic len ta bolest je silna a slzy mi oko a tecie z nosa Mate s migrenou niekto podobne skusenosti. Dakujem za rady.

M55

Už vyše 10 rokov mávam hrozné migrény*/v detstve tiež,ale šlo to.../ bez aury. Bolesť vzniká náhle,spôsobom BUM do hlavy,väščinou nad ránom,alebo večer, ale je tak hrozná,že mi nedovoľuje ani čítať,ani čokoľvek robiť,začínam slintať,vypľúvať hlieny a vracať. Predtým som brávala rôzne lieky,neskôr i spreje,ale postupom mi už vôbec nič nezaberalo,ba cítila som sa ešte horšie a došlo to tak,že teraz už nič neberiem, veď výsledok je rovnaký.
Väčšinou si 3-4 dni vytrpím /bez jedla i pitia/,ležím v tme ako zbitý pes,ktorý navštevuje WC za účelom vyvracania sa.
Skúšala som všeličo /masáž,akupresúra,nahrievanie,cvičenie,prechádzky,dýchanie,joga,obklady,zázvor,kávu...atď./,ale účinky sú len KRÁTKODOBÉ.
Myslím si,že som nenormálne citlivá na akýkoľvek výkyv počasia..a s tým asi nič nenarobím. Alebo áno...???

vsevedka

toni2503, ja ta musim vyviest z omylu, migrena je svojim sposobom liecitelna!!! Ale nie je mozne ju liecit uz v akutnej faze zachvatu bolesti. Vtedy uz pomozu len tablety od bolesti (niekedy ani to nie), zatemnene, kludne a tiche prostredie, ci spanok.

Uplne ine lieky sa uzivaju vsak ako prevencia zachvatov migreny. Pocet akutnych atakov bolesti sposobenej migrenou sa mozu znizovat na minimum, ci takmer prestat. Liecba je vsak dlhodoba. Najlepsie je vyhladat ambulanciu chronickej bolesti, ci odbornika z radu neurologov, ktory sa specializuje prave na bolesti migrenozneho typu. Napr. v Univerzitnej nemocnici v Martine na neurologii sa migrenam venuje myslim Mudr. Pithova.

A ano, kludne vyskusajte babske lieky, niekedy fakt pomahaju. Mne vsak alkohol nepomahal, niekomu moze dokonca stav zhorsit. S alkohoholom navyse nemozno kombinovat ziadne tabletky, nehovoriac o tom, ze ti, co mavaju zachvaty casto, by si mohli po case vytvorit k nemu zavislost.

"Babsky liek" tu hodim: nahriat zatylok horucim vzduchom z fenu (niekomu zabera, niekomu nie). A este jeden trik, ktory pouziva i farmakologia: pre urychlenie nastupu ucinku analgetika je dobre analgetikum zapit silnou ciernou kavou, pretoze kofein urychli "zaberanie" lieku.

Mne osobne zabera Saridon(registrovany je ale len v CZ). Ten je i s urychlovacom nastupu ucinku, takze zabera takmer okamzite.

Este k Nalgesinu S - je to nesteroidne antiflogistikum, ten sa moze pouzit na
akutnu bolest i na prevenciu migren.

goccia

vysadila som HAK a migrena je fuc, nasadila som HAK a migrena sa vratila aj s takou peknou aurou, tak som vysadila HAK a migrena je fuc :)) tolko moje skusenosti

Lubino385

Ahoj Peta6.

Som velmi rad, ze Ti to pomohlo. Napis prosim, ci to pomoze aj tvojej mame. Este by ma zaujimalo, ci mavas migrenu s aurou alebo bez.

Dam ti dalsi recept, ktory som objavil. Ako som uz pisal, mavam migrenu s aurou:

Pri zaciatku aury hned uzit 2 tabletky Nalgesin S, teply obklad na zatylok a studeny na chodidla na cca. pol hodinu. Podla moznosti si potom pospat. Na obklady predavaju take vrecuska, bud ho das do chladnicky alebo do mikrovlnky.

Cauko...

Peta6

Lubino, chcem sa ti podakovat za zverejnenie receptu starych mam na odstranenie migreny. Musim priznat, ze sa mi zdal dost bizardny a najskor som si myslela, ze je to zart. Az ked som si precitala, ze to myslis vazne, vyskusala som to. Dala som si 2 riadne glgy hnedeho rumu Captain Morgan a migrena presla okamzite! Tie nohy do vody a obklad na zatylok som tym padom ani neaplikovala. Trpievam migrenou z dovodu vykyvu hormonov, tak 3 dni po sebe raz do mesiaca. Bolest je neznesitelna a nic mi nepomaha, ani brufeny, ani lezanie.
Na druhej strane tento recept sa da aplikovat iba doma, ja som nastasie zostala dnes na home office, ale predstava ze si dam deci rumu a pojdem do prace je nepredstavitelna. soferovat nemozem a z prace by ma rovno vyhodili.
Ale ak mi padne migrena na vikend alebo vecer, urcite to budem praktizovat.
Dakujem este raz a klaniam sa starym mamam.
Moja mama trpieva migrenou cely zivot, lebo je zdravotna sestra a nema pravidelny spankovy rezim. Hned jej ho idem zatelefonovat. Ona tvrdy alkohol sice neznasa, ale topiaci sa aj slamky chyta ;-)
Vsetkym trpiacim odporucam, vyskusajte to, za to nic nedate.

toni2503

igrena? migrenu mam od 10 tych rokov a nicneponaha.. migrena je neliecitelna.. tabletky iba zmiernuju bolest ale ak ta chyti migrena, urobi svoje aj keby si dal hocijake tabletky..

lubina? migrena a alkohol? tak potom nemal si a an nemas migrenu lebo ak ta migrena chyti iba my si chcel lezat, temno, ziadny hluk, ani jest ani pit a ani chodit nemozes lebo spadnes, nohy ta neudrzia lebo zda sa ti ze steny sa chybu.. toto je migrena. to co ma boliet,musi boliet aj keby to malo trvat tyzden.. ale a uz cca 2-3 roky nemal som taku siln aby som musel lezat.. ja stale nosim pri sebe tabletky a ak ctim ze prichadza, dam si jednu lebo ak ta chyti,nema sancu aby bolesti ustupily.. migrena je svinstvo. to moj nazor na migrenu..

Lubino385

Caute, dnes som prvy krat prezil migrenu bez bolesti, resp. mi presla!!! Som taky nadseny, ze sa s Vami chcem podelit.

Migrenu s aurou mavam od 14 rokov. Teraz mam 27 a dlho mi trvalo pokial som nasiel prostriedky ulavy. Jeden doktor, stary anesteziolog mi povedal, ze som typ atopika. Mam sklon k alergiam, precitlivelosti a atopickemu ekzemu. Vyskusal som asi vsetky lieky, ale ziadne nepomahali. Potom som nasiel vynikajuci - Nalgesin S. 2 tabletky hned pri zaciatku migreny, ta nasledne prebieha ovela lepsie, kratsie a s vyrazne slabsou bolestou. To bol prvy super objav. Dneska som vsak vyskusal babsky recept stareho anesteziologa a funguje.

Pri zaciatku migreny som vypil 2 poldeci karpatskeho brandy, dal som si nohy do studenej vody a teply obklad na zatylok. Obklady som mal asi 15 - 20 minut. Potom som sa trocha najedol a vypil som este asi 1 alebo 2 poldeci toho karpatskeho brandy. Malo by to fungovat vseobecne s hocijakym tvrdym alkoholom. Bez brzdy.

Aura presla, bolest nezacala, pospal som si a teraz som ako novy. PARADA aj ked recept troska podivny. Od dneska chodim s ploskackou brandy

Inak jednym zo spustacov migreny u mna je, ked som velmi hladny, zjem tazke jedlo alebo zjem zlu kombinaciu potravin napr. maso a nieco mliecne pripadne ovocie k tomu.

Chcem podotknut, ze si s tymto receptom nerobim srandu.

Princip by mal byt taky, ze pri migrene dojde ku stiahnutiu ciev v mozgu. Alkohol ich roztahuje. Studene nohy cievy v nohach stiahnu a teply obklad roztahuje cievy na zatylku.

Vyskusajte, napiste mi pripadne ci Vam to pomohlo. Lubino385@azet.sk Good luck

JULKO

Krusne je slabe slovo, mal som davnesie uraz hlavy pri sporte pri spanku mal som to ako slivku 2 stichy po 2 mesiacoch mi zacali zavraty a pocity akoby som siel odpadnut. Pichanie pri srdci a bolest v krku rano som sa budil ako dolamany. Som v neskutocnom strese lebo jedna mila pani doktorka mi povedala ze po uraze hlavy mozem dostat epilepsiu. Niekedy mam take tiku palca lavej ruky a raz aj zasklb ustneho kutika taky sekundovy. Ubehol asi mesiac a ja som pochodil tolko vysetreni ze viacej uz ani nieje a vsetko negativne. Takze uz asi len ta epilepsia.ZACHVAT SOM NIKDY NEMAL ale ona usudila ze to bude ono a ze mam asi doma sediet a cakat kym ho dostanem

jajka001_

ten liek mas predpisany? pozor na cukry, tie migrenu zhorsuju
Faktory vyvolávajúce migrénu
· poruchy spánkového režimu (nedostatok alebo málo spánku)
· stres
· zmena stravovacieho režimu (nedostatok jedla, prejedanie sa)
· niektoré druhy potravín (červené víno, čokoláda, niektoré druhy syrov)
· zmena meteorologických podmienok
· zmena hladiny hormónov

u mna je migrena bud z pocasia alebo zmenou hormonov, vynimocne nenajedenim sa - na to si dávam pozor. alebo zlou skladbou stravy.
zo dvakrat mi bolo tak hrozne zle, ze az na zvracanie.

tak

prezivas krusne obdobie, stres, unava, vela prace, rodina, priatelia, vztah?
povedz preco ta migrena, ...potrebujes sa do rovnovahy dostat, alebo nieco ine, ...napis viac, ...