Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skolioza, 22 stupnov

Príspevok v téme: Skolioza, 22 stupnov
how

Ahojte mam 17 rokov o dva mesiace 18 a mam 22 stupnovu skoliozu.Mala som ju diagnostikovanu uz v roku 2003 s osem stupnovym zakrivenim chbrtice. Zacala som cvicit a dostala som aj tzv. ,,popruhy``. Avsak hrala som aj na akordeone a postupone som na cvicenie zabudla.Zanedbala som to uplne, pretoze som nemala na to cas...Avsak teraz pocitujem tazkosti pri dychani, mam hrudnik vysunuty do lavej strany.Velmi sa hambim, kvoli tomu nenosim skoro vobec vystrihy lebo mi to strasne vidno :( Da sa uz aj ked mam skoro 18 rokov to aspon nejako zmiernit o par stupnov? Doktor mi povedal ze sa s tym uz neda nic robit...To je avsak chyba ze v roku 2003 mi mohol dat aspon ten korzet, ktory som ja nedostala :( mosno by ma teraz tak nebolela chrbtica, a hlavne pri menstruacii je to strasne :( Prosim o radu, da sa to nejako este stihnut?

branislav

dobry den moja priatelka ma skoliozu a ja sa chvem opytat ci sa to moze zastavit ona mi tvrdi ze ano ze sa to uz nezhorsi a ostane to to ako je a vobec sa to nezhorsi ani rokmi moze to tak naozaj byt?

alenka17

how,
si protirečíš...necvičila som nič/cvičila som večer okolo pol 8...ktoré je pravda?
Ale môže to byť skôr tými nočnými popruhmi,v spánku je znížený prah vnímania bolesti,znížená kontrola koordinácie jednotlivých chrbtových a prsných svalov,ich dlhodobá disbalancia vyvolaná popruhmi sa logicky na spomínaných nervoch prejavila..vo včerajšom príspevku 12:01 si žiadne popruhy nespomenula,ale cvičenie...
Hlavne naťahuj chrbticu,ale ako som už uviedol,postupne..nechci dobehnúť 9rokov za 3dni..
Želám Ti hodne elánu a dobrého pocitu z cvičenia,osvoj si to natrvalo!

how

Necvicila som praveze nic./..Rano som sa len proste zobudila a strasne ma zacalo pichat pri srdci nemohla som sa narovnat...Cvicila som vecer okolo pol 8...a spat som isla az o pod dvanastej a dovtedy nic nebolo..mose byt to tym ze som spala s popruhmi? :

alenka17

Neviem,čo si cvičila,ako dlho si necvičila,hovoríš nôž..zrejme si natiahla jeden alebo oba nervy na prsiach,ony sa križujú nad srdcom..
Daj si pauzu,keď to ustúpi,skus priťahovať kladku za hlavou,ale začínaj s malými váhami,postupne.. nič nepreháňaj

how

Ahojte vsetci...keby ste vedeli s akymi bolestami pri srdci som dnes vstala...nedokazem sa normalne vyrovnat pretoze akoby mi nieco tlacilo na srdce :( plakala som pretoze sa to neda uz vyzdrzat :( Co mam robit aby mi bolest ustupila? nemosem sa p-ohnut len sedim zhrbena lebo ked sa vyrovnam akoby mi niekto noz do srdca zapichol...co robit :( ? vcera som po dlhom case prvykrat cvicila...

emka21

Ahojky..ja mam 22rokov a 25stupňov, mam to viac menej vrodene, nakolko mam krcny 2. a 3. stavec zrasteny. Nosila som v puberte aj korzet, ktory mi to aspon na nejaky cas zastavil. Treba hlavne veľa cvicit, vyskusaj pilates alebo skus chodit aj do posilky. Musis posilnit chrbtove a brusne svalstvo.

alenka17

..neboj sa,operovať Ťa určite nebude,to by si musela mať min. 40 stupňov,myslel som prognózu do budúcnosti..

how

Takze sa to uz neda napravit len aby to ostalo na tych 22 stupnov tak si to chcela povedat? hm videli, ale nejako ssa to nechcelo mne...Rodicia ma na to upozornovali,ale ja som to brala na lahku vahu, kedze som bola mala a hlupa :(

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Skolioza, 22 stupnov - Fórum - ZDRAVIE.sk