Skolioza, 22 stupnov

Príspevok v téme: Skolioza, 22 stupnov
how

Ahojte mam 17 rokov o dva mesiace 18 a mam 22 stupnovu skoliozu.Mala som ju diagnostikovanu uz v roku 2003 s osem stupnovym zakrivenim chbrtice. Zacala som cvicit a dostala som aj tzv. ,,popruhy``. Avsak hrala som aj na akordeone a postupone som na cvicenie zabudla.Zanedbala som to uplne, pretoze som nemala na to cas...Avsak teraz pocitujem tazkosti pri dychani, mam hrudnik vysunuty do lavej strany.Velmi sa hambim, kvoli tomu nenosim skoro vobec vystrihy lebo mi to strasne vidno :( Da sa uz aj ked mam skoro 18 rokov to aspon nejako zmiernit o par stupnov? Doktor mi povedal ze sa s tym uz neda nic robit...To je avsak chyba ze v roku 2003 mi mohol dat aspon ten korzet, ktory som ja nedostala :( mosno by ma teraz tak nebolela chrbtica, a hlavne pri menstruacii je to strasne :( Prosim o radu, da sa to nejako este stihnut?

alenka17

22 je dosť..hlavne aby sa nezhoršovalo,musíš cvičiť,cvičiť,naťahovať hrudnú chrbticu aby Ti to nestuhlo.
Stavce sú už deformované,s tými už nič nespravíš,na tvarovanie mali cca 9 rokov času..ale pevné chrbtové svalstvo môže chybu čiastočne eliminovať...
P.S....rodičia Ťa koľko rokov nevideli?