zubná proteza

Príspevok v téme: zubná proteza
nešťastná

kvôli autoimunitnému ochoreniu som po 10 rokoch prišla o zuby a myslela som si ,že sa moje problémy skončia ...ani náhodou.Zase mam problémy s tými protézami,je mi do plaču/ako predtým tak i teraz/Niekedy si hovorím radšej nemať zuby ako nohu,ruku..ale napriek tomu idem z kože vyskočiť,asi sa s tým nevyrovnám do konca života.Spodná protéza ma neskutočne tlačí a vraj sa mam snažiť ju držať silou vôle...úžasna rada.Nevie niekto poradiť nejaký prostriedok na ďasna aby neboleli a o kosti na spodnej čeľusti čo ubúda ani nehovorím ...som zvedavá kde ešte s tým skončím...

nešťastná

Ďakujem...ja len ked počuvam tých starších ako hovoria,že ak im to nesedí zuby von a končia s tým ...no u mňa nikdy ..od hanby by som sa prepadla.Zuby sú prvé,urobené tak ,že doposiaľ nik nezbadal ,že je to proteza.Naopak ,keď sa niekto v mojej blízkosti baví o zuboch tak len utrusia ,že ja sa samozrejme k tomu nevyjadrujem lebo mám pekné zuby tak nemám čo riešiť.Ach keby vedeli ,radšej by som bola na ich mieste,zuby mala a snáď vtedajšie problémy riešila ináč.Predtým som mala krásne zuby ,len som mala strašne bolesti ďasien akoby ma boleli aj kosti,celá sánka.Zub nad boľavým miestom zubar stále rovrtal,nikdy nič nezistil,všetko bolo o.k.Bolesť neprestavala kým zub v danom mieste nevytrhol,potom bolesť zmizla.A takto krásne sa to opakovalo kým som takto nedopadla.Podľa 2 zubároch to nebola paradentoza,ani kazy ...tak potom čo?Mám pocit ,keď sa spätne nad tým zamyslím ,že som "lacno" prišla o zuby.Dnes maju mladý takú reklamu čo sa týka zubov,keby to bolo pár rokov dozadu.Vtedy si mal zub urobený za 5 minut a dovidenia a teraz zub robia aj 1 hod je to proste iné "kafe" škoda,už to nevrátim...

zubaarko

poziadaj svojho osetrujuceho lekara o upravu ci rebazu protezy ak ta tlaci, potom aj pripadne bolesti ustupia. je to tvoja prva a nova protezka? vtedy byvaju tie pocity intenzivnejsie, predsalen si treba zvyknut, kazdopadne musis riesit pricinu preco ta to pripadne boli a nie hladat len nieco na jej tlmenie.
ak mas dasna zapalene ci podrazdene od protezy vyskusaj niaku dezinfekcnu ustnu vodu (Corsodyl, Curasept) ci vyplachy repikom. samozrejme si otom ale pokecaj so svojim zubarom, on ti urcite poradi lepsie potom co sa ti pozre do ust ;)