pichanie v palci na nohe

Príspevok v téme: pichanie v palci na nohe
adfadf

Obratim sa na vas s tymto lebo logicky s takymto niecim nepojdem za doktormi kedze ono to samo vyznie uplne hlupo :D

Pri chodzi uz nejaky cas ma picha v palci na nohe. Nie pravidelne, iba v urcitych momentoch a v urcitych uhloch ako sa mi ohne palec. Prezrela som si cely prst, nic, hladala som ci tam nahodou nemam nieco v pichnute, nic. Ziadna ranka. Nechapem.

Je to tak od urciteho momentu..Raz ma tlacil kamienok v topanke. A potom nejaky den dva na to to zacalo. Mozno je to nahoda.Mozno nie :D ale je to dost neprijemne. Tak chcem vediet o co sa moze jednat co mam robit :D

raiback

Dobry den. Citam,googlim ale problem aky ma trapi som nenasiel.
Pred par dnami ma zacalo pichat v palci na lavej nohe. Bolest nieje intenzivna, pride a na chvilu oddide.Trva tak 5 sekund. Bolest vychadza z pod nechta.Niekedy bolest nepride niekolko hodin, inokedy sa vracia kazdych cca 3- 5 min.
Ci som obuty, nosy, sedim, alebo chodim.

betkaf

Dobry vecer .Citala som problem adfadf a neviem ci moj problem je taky podobny,ja som bola nedavno operovana na lavu ruku nebol to karpalny tunel ale aj tak mi to museli operovat nemala som ohybnost palca a vsetko mi padalo zruky trpla mi ruka . ale teraz mam iny problem na ktory by som bola velmi rada keby ste mi poradili. v poslednom case neviem presne kedy to zacalo mavam bolesti v lavej nohe a citim podobne bolesti ako vruke okrem trpnutia pobolieva mi palec ale je ohybny a uz ta bolest prechadza aj na celu cast nohy a chodidiel boli ked chodim a hlavne v zahybe prstou uz niekedy pobolieva aj ked oddychujem kazdy den si ju masirujem chvilu dobre bolest prestane neviem ci to nema suvist s operaciou alebo ci sa mi nenmarusil nerv.prosim vas poradte mi.dakujem pekne prajem pekny vecer

Laura1

ahoj adfadf,, veď to je ono- to zhrubnutie v oblasti skĺbenia I.záprstnej kostičky =I.metatarzu a článku palca býva niekedy nielen začervenalé,ale i pripuchnuté.A ak máš topánku,ktorá Ti zhora a zboku tlačí toto miesto zhrubnutia-počase cítiš bolesť palca.Je to horšie v rovnej obuvi. Ak je topánka s podpätkom,tak v zmenenom uhle nártu oproti prstom toto zhrubnutie temer zaniká a teda aj tlak topánky na vačok-burzu, okolo kĺbu je menší.Skús doma nosiť zdravotné šľapky,treba meniť topánky,cvičiť a urobiť si kúpeľ vo vode s soľou,pomasírovať trebárs s olivovým olejom.A pozri si rady u nás na fóre o výžive a a výživových doplnkoch.A ak by bolelo,navštív ortopéda . Zdravím

adfadf

Tak uz sa mi podarilo pomocou hmatu zistit "odkial vietor fuka"a vec sa ma tak prave ze na tom vybezku na nohe ktory vytvara ten vyboceny palce ked si po nom prejdem alebo stlacim, tak ja neviem ci tam je nejaky nerv ale celym palcom mi prejde taky cudny pocit az zo konceka

dzufka

ahoj, ja som mala tiež tento problém, tuto diagnozu mame v rodine, mama i sestra boli už na operáciu, ja to mam iba na jednej nohe jemne viditelne ale bolest a pichanie boli už dost výrazne. nahodou sa mi dostalo do ruk dvd pilates, tak som začala cvičt,no dlho mi to nevydržalo,ako vždy:) ale na moje velké prekvapenie začali tieto problémy ustupovat, potom som už cvičila len na nohy,akekolvek cviky,strečing,alebo ako sa tomu hovori,vstávanie na špičky-no proste aby si mala nohy-chodidlá v kondičke. keby som nahodu nezačala s týmto tak chodím po určite chodím po doktoroch a už by som mala asi i po operácii a uplne zbytočne, ale ktovie či to nieje individálne, či to zaberie u teba, no u mna to 100% zabralo :) držim palce

Laura1

ešte mi napadlo- otázka priečne plochej a pozdĺžne plochej nohy pri poklese klenby,tam je bolesť tiež,únava nôh,pomáhajú otopedické vložky,alebo iné,podľa poklesu nožnej klenby.

Laura1

ahoj adfadf,samozrejme -môžem sa mýliť,ale mám pocit,že Tvoja bolesť je spôsobená prítomnou deformitou palca,ktorá je spojená s jeho miernym pootočením .Palec smeruje k statným prstom a je mierne pootočený- halux valgus.Neviem,možno máš klbik mierne zhrubnutý-ak sa postaviš na rovnú podložku,nahmatáš si v mieste prechodu z palca smerom k záprstnej kostičke val,ktorý na zdravej nohe nebýva.V dôsledku tlaku topánky na vačok okolo kĺbu vzniká zhrubnutie,niekedy i zápal a toto zvykne bolieť v rovnej topánke. Ak máš topánku s podpätkom a chodíš dlhšie,môžeš cítiť tupú nepríjemnú bolesť vo vnútri klbiku a odspodu. Mali by sa nosiť topánky z mäkkej kože,najviac 4cm podpätok,prsty nemajú byť stlačené a ak môžeš pohnúť prstami tak sedí dobre.Je dobré si nohy pomasírovať,cvičiť s prstami a hlavne s palcom.Pri nezlepšení treba ísť ortopédovi,rtg a liečba +RHB.

adfadf

Ano palec mam vyboceny a na oboch nohach ale to je zapricinene myslim tou diagnozou hallux valgus a tato bolest mi prechadza vrchom palce take pichnutie ja neviem..aj sem tam ked si napriklad obliekam nohavice a druhou nohou som zavadila o tento lavy palec trosku to zabolelo ale ked som ho prehmatavala tak vobec nie..iba v topankach..a neviem od coho to zavisi myslim ze skor v teniskach to citim

Laura1

ahoj adfadf, je to možné,že Ťa bolí palec na nohe,ale asi to nie je palec,ale skĺbenie-bolesť zospodu na nohe.Ak sa postaviš: máš palec rovno,alebo je trošku vbočený k ostatným prstom?
Ak si prehmatáš palec-máš bolesť v ňom,alebo v kĺbe?
Bolí Ťa to v teniskách,alebo,ak máš tesnejšiu topánku a prípadne s podpätkom?