Praca do skoly

Príspevok v téme: Praca do skoly
nestastnica

Ja sa trapim skutocne cely tyzden... neviem sa pohnut s pracou do skoly. Som v prvom rocniku na vyske a je to moja prva seminarka. Nemam sa s kym poradit, spoluziakov velmi nepoznam. Mam uz pracu napisanu, ale potrebujem pomoc so schematickym znazornenim vybavovania davky v nezamestnanosti. Ma to byt aspon 12 bodov. Klient - UPSVAR - rozhodnutie z UPSVAR - Soc. poistovna - ziadost... a dalej fakt neviem :( prosim, ak sa niekto vyzna v tejto problematike, poradte mi. Velmi mi pomoze, ak napisete aj, ze co su problematicke casti v tom vybavovani, co by ste vyskrtli a co by ste tam nahradili. Prosim o pomoc! Pozajtra to mame odovzdat. Cela rodina rozmysla, ale nevieme sa pohnut :( dakujem moc

bibi123

nestastnica-VS Ta ma naucit samostatne vyhladavat infos a nie zatazovat celu rodinu:O)))-je to Tvoja praca. Ak si nevies rady-zavolaj na Urad prace, socialnu poistovnu-bud sa hraj na cloveka, ktory tu davku potrebuje, alebo zavolaj im tam, ze studujes na takej univerzite a mas vypracovat taku a taku pracu, ktoru Vam zadal-meno doktoranda a ze nech Ti povedia presne cely postup-tychto institucii su stovky, takze niekde sa urcite najde niekto, kto Ti to pekne cele vysvetli... Este si zvykni chodit na konzultacie za pedagogmi, ak nerozumies zadaniu semestralnej prace...
A k teme-urcite je narocne pre ziadatelov, ze musia obehat vela miest, kde sa stretavaju s dlhymi radami a neochotou uradnikov-to ma vsak posobit vychovne a odradzujuco-preto sa vela ludi vykasle a davku si nevybavuje a radsej si hlada pracu.
prestuduj si toto-je to tam zhrnute www.upsvar.sk
www.socpoist.sk