Káva zastavuje rast? Je to pravda?

Goges

Mám 17 rokou vysku 168cm a 65kg za rok som narastol 0,5cm a je to možne ze narastiem ? Chcel by som čim skvôr vyši

Zajíčok

chcel by som sa spitat že ked mam 14 rokou a mam vyšku 170 či ešte vyrastiem chcel by som mat aspon 180 . Dakujem

odpovedam

ak uz skutocne nechces rast, tak sa venuj gymnastike alebo posilovaniu...to zabija rastove hormony... ale neverim, ze kava zastavi rast :-)))

aku vysku maju tvoji rodicia? orientacne existuje vzorec na vypocet vysky:

(vyska otca + vyska matky)
___________________________ - 13 = vyska
2

je to vzorec pre zenu...pre muza sa namiesto -13 prirata 13... ale je to fakt len orientacne. U nas v rodine to vsak sedi na kazdeho :-)))

janab

Zlatko a prečo nechceš narásť?..hm..teraz sa ti to páči..maličkáa tenučká..ja mám 160 a stále som závidela vyšším kočkám, lebo všetko oblečenie na nich vyzeralo lepšie, mali dlhšie nohy a mohli viac jesť..no a nepi kávu aspon do tých 18 rokov, nerobí to dobre na vývoj..ty sa ešte vyvíjaš a určite narastieš, lebo ocko je vysoký..nerieš výšku, hlavne je si zdravá a darí sa ti.

xyxyz

no tvoja mama asi o tom vela nevie...nie asi ale urcite...a pit kavu v 14 rokoch...ty nemozes byt kompletna...jedine co sa ti moze stat ze sa ti v 18 rokoch zacnu triast ruky, budes mat vysoky tlak a problemy so srdcom..deti by uz nevedeli co od dobroty robit
a to kolko budes merat ti nepovie nikto..to nie je ako ked vypocitas nieco na kalkulacke moja..to by si uz mohla vediet

joky.lili

vies to isto? mne tusim mam vravela ze hej. a ked ma moja mama 159 a otec 179 tak to kolko priblizne budem meriat?