Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

co robit ked je clovek bez prace ?

arana

ja sa ucim anglictinu, ucim sa do skoly na skusky, chodim von s priatelom, so psikmi,s kamaratmi, lustim si krizovky, kreslim, treba aj doma robit poriadky, ci sem tam navarit, nakupit...a potom internet, aj ked uz ma nebavi :D aby si neprepadla depresiam, co urcite pridu pri dlhej nezamestnanosti, na mna jeden cas tiez dolahli vtedy som len lezala, plakala a nikam som nechodila bol to des...najdi si konicky, chodievaj von ci je zima, ci teplo vzduch je dolezity :D

ministrom

Ahojte, ja som bola bez prace presne rok a styri mesiace. Pracu som si hladala kadejakymi moznymi sposobmi, jednoducho som si ju nemohla najst... Mala som depky zo seba, ze nie som dost dobra, ze nemam dobre napisany zivotopis alebo ja neviem co. Nie je to veru dobry pocit. My mame velky dom, tak som jeden den vysavala prizemie, potom poschodie, druhy den prala, treti den nakupovala potraviny, stvrty robila ucty, kosila... Mala som to rozdelene a nikdy som sa nenudila, akurat mi slo na mozog, ze som ako zena na dochodku...
Naraz vyslo slnko a mam za sebou prvy pracovny tyzden:) To cakanie stalo za to, lebo som si nasla uzasnu pracu, mam super sefku a pracujem vo velmi prijemnom prostredi. Proste naraz to prislo.
Nezamestnanym radim chodit medzi ludi - do fitka, vzdelavat sa a podobne. Ide o to, aby si clovek vypnil cas a nezakrnul.
Drzim vam palce, aby ste si pracu nasli cim skor.

lost

dafaf
hobby, no napr sport (bike/tennis/cokolvek ma s kamosmi napadne), filmy :D
teraz ma nejak vela veci nenapada...

M74

Už po troch týždňoch sa nudíš? :-) Ja som mal také pocity po troch mesiacoch. Treba sa nejako zabaviť, ak nemáš dosť svojích koníčkov a záujmov, tak si treba niečo vymyslieť. Spomínané upratovanie a zveľadovanie bytu a daľšie vzdelávanie nemôžu uškodiť.

M74

Už po troch týždňoch sa nudíš? :-) Ja som mal také pocity po troch mesiacoch. Treba sa nejako zabaviť, ak nemáš dosť svojích koníčkov a záujmov, tak si treba niečo vymyslieť. Spomínané upratovanie a zveľadovanie bytu a daľšie vzdelávanie nemôžu uškodiť.

dobra vila

Uuuch, tak to vam verim. Tiez som bola jeden cas bez prace a skoly a uz to bolo na zblaznenie. Ked ma clovek vela prace nadava na to, a ked nema co robit, tak na to :D. Ono je to super, ked ma clovek pracu, ktora ho bavi, alebo aspon taku, kde nerobi za posledne centy.
Ja som sa toho casu ucila jazyky. Doma mam priserne vela knih pre samoukov :D,od spanielciny, anglictiny, rustiny, nemciny :D. A toto nielenze na skodu nie je, ale prave naopak! Toto je minimum, co mozete spravit, ze si kazdy den aspon hodku nieco z toho precitate a zacvicite si. Pozerajte filmy v tych jazykoch, citajte knihy (daju sa kupit rozne stupne - od zaciatocnikov pre profesionalov). Alebo citajte trebars normalnu literaturu, kniha ako ta vam daju neskutocne vela, nevraviac o tom, ze tym nenapadne, ale naozaj ano, zlepsite vasu komunikacnu uroven.
Byt bez prace je vazne na figu, kto oproboval, vie. Tak drzim palce, nech sa vam nieco coskoro podari a ked pridete na to, ze to nie je pre vas, aj tak tam vydrzte a popri tom hladajte nieco ine. Tak smelo do toho. A ti ktori nemaju zavazky, tak to skuste aj v zahranici.

Slobodna

Kto chce hľadá dôvody ako sa to dá a nie ako sa to nedá :-) ľudia, ktorí na sebe pracujú si zvyšujú šancu nájsť si prácu a nájsť si lepšiu pracovnú pozíciu.

lost

To zalezi od veku. :)
Alebo napr, ci clovek zijes rodicmi, alebo inym zivitelom rodiny a tak..

Ale vyuzil by som ten cas na HOBBY !!!!

Tiez som uz 3 mesiace bez prace.. treba si to vychutnat kym sa da :))))))))))

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

co robit ked je clovek bez prace ? - Fórum - ZDRAVIE.sk