Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vysoký krvný tlak

Príspevok v téme: vysoký krvný tlak
paldzes

Ako 16 ročný som bol na povinnej prehliadke u doktora. Všetko som mal v poriadku len som mal zvýšený tlak. Pár týždňou som chodil na meranie tlaku k obvodnému raz do týdňa. Vždy som mal zvýšený. Okolo 148/80 a viac. Doktor ma poslal na karidológiu.Kardiológ mi nič nezistil a poslal ma na vyšetrenie štítnej žlazi,obličiek a nadobličiek.Tiež mi nič nezistili. Teraz mám 18 raz do roka chodím na prehliadku ku kardiológovi,tlak mám stále zvýšený ale nič mi nezistili. Teraz ma začala ešte k tomu hlava bolievať a dosť intenzívne. Bol som u neurológa ale tiež nič nezistil.Poslal ma na CT hlavy. Tam ešte len pôjdem. Ale chcel by som vedieť z čoho môžem mať ten zvýšený tlak?

RNG

Nuz pokial viem, este som tu neodporucal ziadne chemicke lieky, len rozne ucinne potravinove doplnky, nuz a na tie bezny lekar bez extra vzdelania v tomto poli nevie zhruba nic, hoci mnohi sa stavaju do svetla znalcov aj v tomto poli.

paldzes

Hustú krv budem mať určite. Len žiaden doktor mi ešte nepovedal,že to môže byť z toho alebo nerobil testy nejaké. Prečo? Mám si tie lieky poprípade vyšetrenie žiadať?A na sone obličiek som bol

RNG

Sportovci, ktori prestanu sportovat pre svoje telo zvyknute na vyssie davky potravin maju urychlene zapchavanie ciev tukmi, ci uz z potravy alebo vytvorene v tele z prebytocnych cukrov.
Aktivny sport, hlavne spickovi pretekari, celkove skracuje zivot, v priemere, a prave hlavny dovod je to zvysene mnozstvo potravin, spalovania a tym "obodieranie" organov a problem po skonceni aktivneho sportu.

RNG

Vysoky tlak je zo stesu,
zo zapchatych ciev
a zo zuzenych ciev,
z prilis hustej krvi
alebo z ich kombinacie
Kazde z nich sa da adresovat

Na stres su destresovacie mechanicke metody(cvicenie, najma thai chi, yoga a dlhe pokojne prechadzky s hlbokym branicnym dychanim) tiez vitaminy B, ako zmesy stress B a rozne doplnky proti stresu(SAM-e, SJW, GABA, L-DOPA..., kazdemu zaberie nieco ine, podla nedostatku v tele zo stresu)

Na zapchate cievy treba pouzivat najma lecitin, tiez vitamin C a E.

Na zuzene cievy sa treba vyhybat jedlam, ktore ich zuzuju, najma alkaloidom ako kofein tein a podobne.
Na rozsirenie aj priroda poskytuje vasodilatatory, napr hloh, ktoreho mechanizmus rozsirovania(dilatacia) je ACE

Hustu krv, co je bezny stredoeuropsky dedicny problem treba riedit , najlepsie enzymami z prirody, ako nattokinaza, serrapeptaza, lubrokinaza a inymi, ktore nielen zriedia krv ciastocne,, ale urobia krvne platnicky menej lepkavymi a dokonca rozpustaju krvne zrazeniny(trombolyticke), maju dost silne fibrinolyticke vlastnosti(jednotky ucinnosati su FU) a pritom sa daju brat ustne, nie ako ine fybrinolyticke lieky.
Vyhoda tychto je, ze nemaju ziadne skodlive postranne ucinky, co maju chemicke riedice krvi a ani vo vacsich davkach nesposobuju krvacavost, tj su setrne na telo.

rollka

mla som ten isty problem,nemohli zistit z coho tlak je.Vysetrovali aj oblicky a na nic neprisli.Az ked ma poslali na sono obliciek zistili vrodenu vadu.Bol si na sono?

paldzes

U nás v rodine nemá nikto problém s vysokým tlakom.Jedine mama má nízky. A ja mám pulz normálny,aj pomalý niekedy.Ale tlak je vyšší. A športujem alebo skôr športoval som dosť aktívne,teraz už pomenej.Tlak som mal ale vždy vyšší či som bol v klude vo fyzickej aj psychickej pohode alebo nejako zaťažený.Som nefajčier a ani nepijem.

house

Este som zabudol na velmi dolezitu vec a to su pravidelne sprchy a hlavne teple.Roztiahnu sa Vam cievy a ukludni nervova sustava.Dolezity je dostatok spanku.

house

Ja som mal vysoky tlak tiez uz od detstva a mal som aj zvyseny pulz.Uz na zakladnej skole mi vzdy namerali 150/100.
Ja som to zdedil po otcovi.On mal problemy s tlakom tzv. nervoveho povodu.Strach zo skusania ,nastup puberty.Na hypertenziu na tomto zaklade
je najlepsie uzivat sedativa napriklad v prirodnej forme, blahodarne posobi rekreacny sport a zdrave rodinne zazemie,urcite nepomahaju rodinne hadky, ktorych som prezil neurekom.je potrebne vyhybat sa fajceniu a najma alkoholu, ktory drazdi nervovu sustavu, vegetativne nervstvo.Pomaha joga a meditacie a ukludnujuce cvicenia.Je potrebne stanovit si priority nehnat sa
za hmotnymi statkami uvedomit si ,ze na prvom mieste je zdravie.Vyhybat sa komfliktnym situaciam a mysliet pozitivne.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vysoký krvný tlak - Fórum - ZDRAVIE.sk