Zahlienene horne dychacie cesty

Príspevok v téme: Zahlienene horne dychacie cesty
maagdaa

zdravim,
chcela by som sa popytaj, ci mi neviete nieco doporucit, mam velmi zahlieneny nos, vyse nosa az po hltan, ci ako sa to vola neviem prese, jednoducho aj ked si dam kvapky do nosa, neustale mam pocit tazkeho dychania, ale neviem tie hlieny vykaslat, este som nieco taketo neprekonavala..
dakujem za kazdu radu.

lienkak

no o tom zahlienení viem svoje...

ja mám alergie na roztoče, doteraz sa mi nikdy neprejavila, až tento rok - alergici na roztoče majú zlé obdobie, keď začne vykurovacia sezóna, čiže teraz, vtedy je to des - zahlienenie až hrôza.

ja to mám teda alergického pôvodu, na to mám od alergologičky lieky, ktoré mi pomôžu.

zopár ľudí z môjho okolia má teraz takto zahlienené dýchacie cesty, a majú to všetci alergického pôvodu, nie si tiež alergička?

RNG

Morska voda a ine izotonicke solne roztoky sice vyplachnu hlieny, ale nepotlacia mikrobialne nakazy, kvoli ktorym sa tie hlieny tvoria, ani histaminovu reakciu na rozne alergeny, ktore tak isto mozu vyvolat zahlienenie.
Ale aspon vie clovek dychat a s hlienami odidu aj rozne v nich zachytene zive mikroby a ich drazdive a skodlive toxiny.

kvakato

Nam pomaha sprej do nasa z morskej soli, je ich viac druhov, solmucol je na suchy kasel, teda aspon tak to hovori moja lekarka. No ak nahodov nemam po ruke sprej...rozmiesam vo vode sol, dam si ju do lyzicky prilozim k nosu a poriadne sa nadychnem, najskor do jednej a potom do druhej nosnej dierky robim to nad umyvadlom, no a cakam chvilu, kym mi kvapka z nosa voda a potom uz beham po byte a asi po dvoch minutach sa vysmrkam a to sa mi na chvilu uvolni nos a za dva dni je po ucpati:), no ja si na pol deci vody davam tak plnu kavovu lyzicku soli, tak je to trochu brutal, no pre tn pocit ulavy to stoji.

akinom007

Momentalne som si nasadila toto:
Rano- Nasivin Sinus, vitamin C, repikovy caj, a do nosa Mar s morskou solou
Na "desiatu" -kloktanie s florsalminom(kvapky)
Obed- znova Mar do nosa , vitamin C
Poobede- kloktanie s Florsalminom repikovy caj
Vecer- Nasivin Sinus, vitamin C, Mar..

akinom007

toto je moj vecny problem. momentalne sa s tym trapim tiez.
vela ludi tu radi solmucol, ja ked som si ho v lekarni pytala an tento problem lekarnicka sa ma spytala "kto vam to preboha poradil" ved solmucol je na odkaslanie a nie na zahlienen dutiny, to skot Nasivin sinus alebo Sinupret. No ale sinupret nech ho vychvajulu akokolvek NIKDY mi nezabral ci uz tablety alebo sirup.

RNG

Na odhlienenie aj proti typickym nakazam sposobujucim vytvaranie hlienov je carvacrol, ktory sa nachadza v oleji z divokeho oregana.
Ucinna davka carvacrolu je 3x100 mg denne, pripadne aj dvojnasobok kratkodobo.

Kedze oreganovy olej je korenina, berie sa to vzdy s jedlom a dobra forma je v kapsuliach, hoci tekute je ucinnejsie na nakazy v hrdle, ale stipe, takze malokto zoberie s neho dost na ucinok inde v tele.