Výmena bedrového klbu a život potom

Príspevok v téme: Výmena bedrového klbu a život potom
55klara

Ahojte. Chcem sa spýtať, poradiť. Otec bol operovany, teda mu bol vymenený bedrový klb v maji 2010. Do dnešneho dna chodí stale o franc. barliach a má stále bolesť a také zvláštne pukanie, praskanie v klbe. Lekár mu hovorí, že je to \"normálne\" ale otec je z toho zufalý, pretože čo s nim boli pacienti, tak tí normálne chodia a dokonca bez barlí.
Viete mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti, či má niekto taký problem a ako ho riešiť?
Ďakujem

Šaci

Čaká ma vymena bedrového klbu ( totálna endoprotéza). Chcela by som Ep Bk tzv. Oxiniovú a to aj za cenu čiastočnej úhrady z vlast. vrecka. Má niekto skusenosti ako to vybaviť? Za odpov. predom ďakujem

sissa77

Ahoj Sofer aj mamina ma ist na operaciu do Martina, boli sme aj na konzultaci a cakacia doba je rok, preto rozmyslame ze by sme isli do Ruzomberku, ale nevieme ako dlho sa tam caka. Tebe co povedali?

Zuzana sc

Dobry vecer chcem sa spytat manzel je pooperacii bedroveho klbu.cvici doma.a chcem sa sytat ma narok na kupele aj ed nechodi na rehabilitacie ale cvici doma.a este sa chcem opytat kedy ste zacali spavat na operovanej strane.dakuem a pekny vecer prajem

SOFER

dobry den mam ist na operaciu bedroveho klbu do martina.chcem sa opytat najprv ma predvolali na predoperacne vysetretnie v aprili teraz a potom ako dlho budem cakat na operaciu, ako dlho budem v nemocnici po operacii? budem este moct potom soferovat? nakolko sa tym zivim dakujem

Beatrix85

Mne vymenili bedrový kĺb v júli, okrem TEP mi predlžovali aj nohu o 7cm, keďže som mu mala skrátenú. Dodržiavala som všetky pokyny, cvičila a po dva a pol mesiaci od operácie som už normálne nastúpila do práce bez barlí. Kĺb mi menili v Martine, moje poďakovanie patrí predovšetkým prednostovi ortopédie MUDr. Nečasovi.

Zornicka

Mili-citatelia-pacienti-prave-dnes-som- 1-mesiac-po - operacii bedroveho-klbu -mam 66-rokov-dom-nesmierne-stastna-ze-som-podstupila-tuto-operaciu-hoci-som-mala-aj-trosku-obavi-nakolko-som-este-nebola-perfektne-zotavena-po-opracii-chrbtice L1-L2-vsetko-zvladam-v-pohode-comu-vdacim-hlavne-mojmu-sikovnemu-lekarovi-ktory-sa-podpisal-za-velmi-vzorne-prevedenu-pracu-taktiez-nie-malim-podielom-sa-pricinili-aj-sestricky-a-sanitarky-som-hrda-na-nemocnicu-v'Bojniciach-a-zelam-celemu-kolektivu-ortopedickeho-oddelenia-vela-uspechov-a-radost-z'dobre-vykonanej--tak'narocnej-a'zodpovednej-prace-Tak-isto-by-som-popisala-aj'nemocnicu-v-Novych-Zamkoch-s-tym'istym-prianim-a-podakovanim-na-ich-dobre-odvedenej-praci-sa-zotavujem-rychlejsie-uz-varim-periem-denne-cvicim-poctivo-1-hodinu-jest-mi-chuti-lieky-zatial-musime-brat-na-riedenie-krvi-hyhienu-zvladam-co-zatial-potrebujem-je-iba-pomoc-pri-natahovani-syntetickych-pancuch-comu-davam-podakovanie-mojmu-vzornemu-manzelovi-tesime-sa-na-jarne-tury-prajem-Vam-vsetkym-dobre-zdravie-a-pevnu-volu-na-skore-uzdravenie-vasa-Cicka-ktoru-liecia-aj-dve-dobre-Macicky'Kety-a-kocurik-Miky-Tigrik

Zornicka

Mili-citatelia-pacienti-prave-dnes-som- 1-mesiac-po - operacii bedroveho-klbu -mam 66-rokov-dom-nesmierne-stastna-ze-som-podstupila-tuto-operaciu-hoci-som-mala-aj-trosku-obavi-nakolko-som-este-nebola-perfektne-zotavena-po-opracii-chrbtice L1-L2-vsetko-zvladam-v-pohode-comu-vdacim-hlavne-mojmu-sikovnemu-lekarovi-ktory-sa-podpisal-za-velmi-vzorne-prevedenu-pracu-taktiez-nie-malim-podielom-sa-pricinili-aj-sestricky-a-sanitarky-som-hrda-na-nemocnicu-v'Bojniciach-a-zelam-celemu-kolektivu-ortopedickeho-oddelenia-vela-uspechov-a-radost-z'dobre-vykonanej--tak'narocnej-a'zodpovednej-prace-Tak-isto-by-som-popisala-aj'nemocnicu-v-Novych-Zamkoch-s-tym'istym-prianim-a-podakovanim-na-ich-dobre-odvedenej-praci-sa-zotavujem-rychlejsie-uz-varim-periem-denne-cvicim-poctivo-1-hodinu-jest-mi-chuti-lieky-zatial-musime-brat-na-riedenie-krvi-hyhienu-zvladam-co-zatial-potrebujem-je-iba-pomoc-pri-natahovani-syntetickych-pancuch-comu-davam-podakovanie-mojmu-vzornemu-manzelovi-tesime-sa-na-jarne-tury-prajem-Vam-vsetkym-dobre-zdravie-a-pevnu-volu-na-skore-uzdravenie-vasa-Cicka-ktoru-liecia-aj-dve-dobre-Macicky'Kety-a-kocurik-Miky-Tigrik

Zornicka

Mili-citatelia-pacienti-prave-dnes-som- 1-mesiac-po - operacii bedroveho-klbu -mam 66-rokov-dom-nesmierne-stastna-ze-som-podstupila-tuto-operaciu-hoci-som-mala-aj-trosku-obavi-nakolko-som-este-nebola-perfektne-zotavena-po-opracii-chrbtice L1-L2-vsetko-zvladam-v-pohode-comu-vdacim-hlavne-mojmu-sikovnemu-lekarovi-ktory-sa-podpisal-za-velmi-vzorne-prevedenu-pracu-taktiez-nie-malim-podielom-sa-pricinili-aj-sestricky-a-sanitarky-som-hrda-na-nemocnicu-v'Bojniciach-a-zelam-celemu-kolektivu-ortopedickeho-oddelenia-vela-uspechov-a-radost-z'dobre-vykonanej--tak'narocnej-a'zodpovednej-prace-Tak-isto-by-som-popisala-aj'nemocnicu-v-Novych-Zamkoch-s-tym'istym-prianim-a-podakovanim-na-ich-dobre-odvedenej-praci-sa-zotavujem-rychlejsie-uz-varim-periem-denne-cvicim-poctivo-1-hodinu-jest-mi-chuti-lieky-zatial-musime-brat-na-riedenie-krvi-hyhienu-zvladam-co-zatial-potrebujem-je-iba-pomoc-pri-natahovani-syntetickych-pancuch-comu-davam-podakovanie-mojmu-vzornemu-manzelovi-tesime-sa-na-jarne-tury-prajem-Vam-vsetkym-dobre-zdravie-a-pevnu-volu-na-skore-uzdravenie-vasa-Cicka-ktoru-liecia-aj-dve-dobre-Macicky'Kety-a-kocurik-Miky-Tigrik

Mirokovi

Som mesiac po výmene bedrového kĺbu. Zlaté ruky doktorov v Topoľčanoch, výborné a príjemné sestričky. Pohoda. Dodržiavam pokyny, cvičím a chodím a chodím. Nebolelo a nebolí. Ešte raz: Je to na Slovensku v Topoľčanoch. Ďakujem ím.

Jaklb22

Dobry den.ja som 3 tyzne po operacie bedroveho klbu.citim sa skvelo mozem hybat z nohov chodim z ne barliach.o tyznen mam is na kontrolu daju mi fr barly dufam ze po 6 mesacov budem chodit bez bariel.a nevahajte ket mate problemy s klb cim skvor tym lepsie zivit zato stoji.