Výmena bedrového klbu a život potom

Príspevok v téme: Výmena bedrového klbu a život potom
55klara

Ahojte. Chcem sa spýtať, poradiť. Otec bol operovany, teda mu bol vymenený bedrový klb v maji 2010. Do dnešneho dna chodí stale o franc. barliach a má stále bolesť a také zvláštne pukanie, praskanie v klbe. Lekár mu hovorí, že je to \"normálne\" ale otec je z toho zufalý, pretože čo s nim boli pacienti, tak tí normálne chodia a dokonca bez barlí.
Viete mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti, či má niekto taký problem a ako ho riešiť?
Ďakujem

klb

je to individualne,mne operovali umely klb min.rok a mam sa dobre,a hlavne ze to mam v poriadku.Necitim ze tam mam nieco umele,neboli ma to.

muc

sestra od prvej chvile po zakroku mala na starosti celu svoju doacnost- varenie, pranie. na nakupy chodil svagor, ale inac sestra normalne doma fungovala, lebo CHCELA a nasu pomoc odmietala slovami, ze v kuchyni aspon zaroven rehabilituje. tvoja mama keby bola odkazana sama na seba, tiez by vyliezla z postele. ale ak ju budete nadalej obskakovat, nema dovod nieco robit a zneuziva celu situaciu

otvor

opäť som tu ja , chcem sa opýtať čo všetko je človek schopný robiť po mesiaci po operácii bedrového kĺba, ako sa dokáže pohybovať schody, a pod., čo všetko je urobiť schopný doma atd. Moja mama je už mesiac od operácii, ranu má krásne zahojenú, a zdá sa mi , že vymýšľa viac ako predtým . Ked prišla po operácii nepotrebovala držiak na WC a teraz ho vyžaduje, stále leží v posteli v pyžame , sem tam sa poprechádza po izbe , francúzske barly odmieta chytiť do ruky, hoci som jej ich už pripravila do izby ,s odôvodnením , že s nimi začne až po troch mesiacoch, lebo jej tak povedal doktor. Potrebujem od vás nejaké rady , čo môže a čo nie, poprípade čo ste dokázali vy.

usiko

na liecenie ma narok,na 4 tyzdne, za cca 50 sk na den, takze pokojne vyberte aj Piestany, tie su najlepsie ale drahe a asi sa tam nikdyuz nedostane, lebo ostatne razy uz bude musiet za ubytovanie platit.....aj za stravu...teraz to ma zadara......treba vyuzit...

usiko

otvor, nie je pravda, postavit sa na tu nohu musi uz v nemocke a postupne ju zatazovat, ked chodi o barlach,taktreba na nu urcite stupat......vela, vela chodit.....

otvor

Dakujem za radu, tiež som bola toho názoru, že mama to asi trochu aj využíva, lebo jednu nohu a ruky má zdravé, a ešte aj jesť jej pomaly musím krájať, hoci cez leto nemá problém chodiť po horách a aj okolo domácnosti nikdy nepootrebovala pomôcť.Skúsim zavolať ešte jej lekárovi a poradiť sa aj s ním,chcem sa skúsiť inforomovať aj o možnosti liečenia v Kováčovej , či má nárok a po akej dobe od operácie. Budem musieť asi trochu viac vyžadovať od nej nech trénuje, pretože druhých ked púšťali z nemocnice zvládali aj ked s problémami pár schodov, čo u mojej mamy je nemysliteľné.

muc

otvor, tvoja mama jednoducho rehana. zrejme sa chce nechat lutovat a vyuzije prilezitost na to, aby sa setrila a vy by ste ju obskakovali. sestra je po operacii oboch bedr. klboch. co si pamatam,ano zo zaciatku bolo treba klb postupne zatazovat- to trva prvych par tyzdnov, ale po case normalne chodila zo zaciatku s nemeckou, neskor s francuzkou barlou a beha jak srna bez palice. 3 mesiace je hrozne dlha doba na to, aby si nohu len tahala po zemi. rehabilitacia je od nasledujuceho dna po operacii. radsej sa spytajte na postup zatazovania nohy od operatera

otvor

moja mama bola pred týždnom a pol operovaná na bedrový kĺb , tvrdí že 3 mesiace sa nemôže vôbec postaviž a zaťažiť operovanú stranu, chodí síce o barlách , ale nohu šúcha stále po zemi, podľa nej to má byť takto 3 mesiace. Mne sa to však nezdá, pretože sa takto nikdy nenaučí chodiť riadne a či teraz alebo o tri mesiace bude tú nohu ťahať za sebou , lebo odmieta na nu pristupiť aspon malým zaťažením . Je to podľa vás správne?

usiko

preto treba mat dobreho lekara ktoremu veris, a ktory sa o teba postara..neviem, v akom meste byvate a ci tuto moznost mate, ale je slobodny vyberlekara,takze oplati sa to nezanedbat.....mame kupele velmi pomahaju...chodi stale do piestan, a velmi jej robia dobre....zazraky neurobia, ale pozmozu na dlhu dobu....

usiko

rs.hostroot.org

tu to mas, tvoj otec patri do kategorie A,takze vsetko hradi poistovna...treba do toho ist...a nech si vyberie najlepsie kupele, Piestany, lebo tuto sancu uz nedostane.....