Nadmerne ochlpenie u zeny

Príspevok v téme: Nadmerne ochlpenie u zeny
janaaaaa

mam pocit ze mam nadmerne ochlpenie na tele. vsimla som si ze neiktore zeny maju fuzy nad perou, no tie ja velmi vyrazne nemam. ale mam chlpy vyrazne cierne pod pupkom na podbrusku, predkolenia mam naozaj dost chlpate a stehna tiez , hlavne na vnutornej strane. chlpy mam cierne hrube,asi ako chlap. dost ma to trapi. aj ked sa dokladne oholim, tak mi vidno bodky po chlpoch a na druhy den uz vidno aj chlpy.
jedna sa o nejaku hormonalnu poruchu? alebo je to jednoducho geneticky dane? ake vysetrenia by som mala podstupit? mam 22 rokov..

vitavi

Meggie, čo do tela dávaš, tom tam máš.

Jedz rastlinnú potravu. Nadmerné ochlpenie máš z priveľkého množstva živočíšnej stravy. Vylúč i mliečne výrobky, hlavne syry.

Prejdi na zeleninu a obilniny, doplnené semienkami.
Bielkoviny len zo strukovín a celozrnných obilnín, strukoviny asi 1 lyžicu na 1 porciu jedla.
Takto sa zbavíš aj akné. Po čase môžeš i maličké množstvo panenského oleja.
Po dlhšom čase, ak budeš dôsledná, ti začnú chlpy vypadávať

Meggie968

Ahojte.Mám 13 a mám podobný problém. Ochlpenie aj na zadku,veľké čierne chlpy. Akné mám hrozné.. Celú tvár mám zjazvenú a ešte nemám ani krámy.Už mám objednané vyšetrenie z endokrinológie. Od malička mám problémy z obličkami, do nemocnice chodím ako na hodiny klavíra. Vie mi s tým niekto pomôcť?

liekyzprírod

www.zdraviezbozejlekarne.sk

Ja mám rovnaký problém s ochlpením, bola som na rôznych vyšetreniach, a diagnóza znie: je to dedičné a tiež polycystické vaječníky. Ale dočítala som sa, že ochlpenie u žien môže byť spôsobené poruchou funkcie obličiek. Ja idem skúsiť šťavu z lastovičníka väčšieho. Návod - viď. link hore. Nič za to nedám, a verím tomu, že v prírode je najväčšia sila.

Daduskaaaa

Ahoj, ja som tiež mala takýto problém ..a najprv som šla ku gynekológovi a ten mi predpísal antikoncepciu Belaru zabralo to kým som ju brala, chĺpky rástli pomalšie, ale keď som ju visadila tak som bola na tom istom čo predtým =( a od doktora som na poslednej prehliadke odchádzala s tým, že mi nemá ako pomôcť že je to len estetický problém =( ... že to nemám hlavne holiť, ale depilovať, aby toho nebolo ešte viac a ešte hrubšie.. skoro som zrútila keď som počula, že už s tým nič nenarobím ... a zo zúfalstva som si kúpila laseroví depilátor a bolo to to najlepšie asi čo som mohla urobiť. žiadne lieky, žiadne chemikálie a postupne už ani žiadne chĺpky... určite v takomto prípade odporúčam laserový depilátor Venus .. ak teda nejde o zdravotný problém ale len kozmetický ...

smilicek

mne tiez zistitli jemne zvysenu hladinu testosteronu a DHT, koli comu mam chlpkov viac po celom tele. Urcite chodte najprv k svojmu gynekologovi a potom endokrinologovi, aby vam zistili presnu pricinu. Co sa tyka antikoncepcie tak tieto nizko hormonalne na takyto problem moc nezaberaju, resp. moze sa vam z nich zlepsit kvalita pleti ale rast chlpkov sa zmeni len minimalne. S tymi vysokohormonalnymi ako Diane35 s ktorymi sa dosiahli dobre vysledky, tak na to naozaj pozor aby ste nemali z toho ovela horsie vedlajsie ucinky ako len par chlpov navyse. Ja teda zatial som do toho nesla, lebo viem ake je to svinstvo. Naozaj sa oplati investovat do kvalitnej laserovej epilacie na odbornom pracovisku ( co ale tiez nie je vzdy zaruka), preto chodte to skusit najprv na malej casti tela ako to bude fungovat na vas typ pokozky a vase chlpky (Plati cim svetlejsia pokozka a tmavsie chlpky = vacsi uspech), aby ste nevyhodili peniazky zbytocne za vacsie plochy. Urcite si chlpky NEHOLTE, lebo tie rastu ovela rychlejsie a tvrdsie Lepsie je odfarbovanie obycajnou farbou na vlasy (najsvetlejsou, nechat posobit kratko) alebo pinzeta. Baby a hlavne hlavu hore, toto nie je nejaky zavazny problem, skor kozmeticky, a naozaj nie ste same na svete, ved inak by vo vsetkych tych epilacnych centrach nemali na cennikoch pomaly vsetky plochy na tele, co sa daju epilovat :) ten kto vas bude mat rad, bude mat rad aj vase chlpky :)

lana53

víta8651:nemyslíš vážne,že ti nič nepomohlo...ja stále v sebe živím nádej,mne tiež gynda nič nezistila idem do lubochni a ak ani tam nie tak skúsim ešte či to nieje dedičné...lenže o tom pochybujem,lebo aj moj oco ma menej chlpov nez ja.ja este skusim trz som nasla nejake kremy po depilacii ze by potom mali prestat rast.ale ty mas uz aspon chlapa a deti,ja sa bojim ze kvoli tomuto nebudem mat ani jedno ani druhe:0(

víta8651

baby, ja som bola aj u ginekologičky, aj endokrinologičky a všetky hormóny mám v poriadku-odbili ma tým, že to mám asi dedičné, len škoda, že žiadna zo žien z našej rodiny nezarastala-teda až na moju sestru. Ja sa tým trápim pomaly od dvadsiatky a s každým dieťaťom sa mi to zhoršilo. zarastám na podbrušku, na brade, robia sa mi fúzy a aj bokombrady, o nohách a zadku ani nehovorím(tie chlpy sú až čierne a hrubé). Bola som na depilácii laesrom,kde ma ukludňovala aké s tým majú výborné výsledky, no mňe to nič nepomohlo a nepomohla mi ani antikoncepcia,akurát odvtedy, čo som ju začala užívať mávam migrény. Takže fungujem s depilátorom na podbruško a nohy a zadok a na bradu fúzy a bokombrady používam voskové pásiky a dočistím to pinzetou

lana53

vevca: Chod s tym co najskor ku gynekologicke,sice ta mozno odbije,ze trz si v puberte,ze to sa zmeni a tak,ale nenechaj sa odbit,nech ti spravi sono vajecnikov,mozno aj preto este nemas kramy a mas akne.Ak nepochodis tam tak skus ist ku endokrinologicke,mozes mat nieco so stitnou zlazou alebo nadmerne mnozstvo muzskych hormonov,nenechavaj si to na neskor,pretoze potom to bude len horsie,nechcem ta strasit ale ja som to tiez nikdy neriesila a trz ked vidim ze to nieje celkom normalne si vravim kolko rokov som stratila...

lana53

Katy87: no ja som si tiez kupila taky jeden drahy spas a stoji mi doma v kute,mne to nepomohlo a to som fakt dlho pouzivala,uz ani nahradne ziarovky nemam,trz po čase vidim,ze par chlpkov mi nerastie ale ono je to aj tak viditelne a citim ze su tam.Len ten moj pristroj ma nevyhody v tom,ze vlastne lepsie je si to robit v zimnom obdobi,lebo potom sa nesmies ani opalovat.Mozno tebe to zaberie,tak vela stastia.