Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

slovenský darček

Príspevok v téme: slovenský darček
soldierofluv

zdravíčko, poprosím vás o nejaké návrhy na darček pre priateľa, ktorý nie je slovák, ale chcela by som, aby to bolo niečo, čo mu bude pripomínať slovensko, resp česko, teda aj mňa..premýšľala som nad knihou, konkrétne Švejkom v angličtine...má veľmi rád knihy a aj keď nemám prehľad o tom, čo presne už má a čo nie, viem, že švejka určite nemá...čo poviete, je to dobrý nápad? alebo máte iné návrhy? nemusí ísť len o knihy..vďaka :)

AdamKrt

soldierofluv:

v kazdom muzovi je aj kus maleho chlapca, i ked to niekedy tazsie priznava.

A ten maly chlapec by chcel valasku :) Fujara, alebo valaska - taky dar je hodny aj statnickej navstevy. Ziaden chlap by sa neurazil na nieco take ako suvenir z inej krajiny. Prave nieco taketo je nieco take originalne a typicke pre Slovnesko, ze to v cudzine nemaju. Neni nad to sa doma pochvalit rodine, alebo priatelom - ajhla, tam je original valaska zo Slovenska. Ako ajhla, tam je nejaka kniha o nejakom Svejkovi z Ceska. To je ta krajina vedla Slovneska. No a zahranicni priatelia povedia - rozumieme, Czechoslovakia...

Nic proti Svejkovi, ako to das ako hocijaky darcek. Ale dat to ako suvenir zo Slovenska, to je priam urazka Slovenska. Dana vec by mala byt typicka pre Slovensko. Nie nejaka kniha o Slovensku, alebo nieco, co si clovek moze precitat na internete, ale nieco originalne z nasich krajov. A tym su ozaj predmety, ktore nas spajaju s nasou historiou.

soldierofluv

viem,že švejk=česko, ale tak je to dobrá kniha a myslím si, že stojí za to :) ďakujem za návrhy, valaška znie fajn, ale neviem, či je to niečo, čo by chcel :)

AdamKrt

Svejkom si pripomenie tak Cesko...

Ale za takymto, co vyraba tento pan za zbojnicke valasky, by zapistalo srdce nejednemu chlapovi... :)

orava.sme.sk

Tie su nielen dekorativne, ale aj funkcne.

AdamKrt

Este aj napr. spiska slivovica, ci borovicka, medovniky, šúpolienky, drotarske vytvory...

Alebo zdobene pastierske zvonce, pastierske tasky a opasky.

www.stevo-k2.ic.cz

AdamKrt

Ked darcek zo Slovenska, tak original valasku, zbojnicky opasok, fujaru, detviansky kroj, alebo typicky valassky klobucisko, ci bič ktorym sa praskalo pri paseni stada.

jajaja99

svejk je klenot, o tom niet pochyb, ale myslim, ze v AJ to uz nebude mat ten spravny smrnc...

a nieco taketo?
www.martinus.sk
www.martinus.sk

okrem knihy mi napada uz len valaska :)))

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

slovenský darček - Fórum - ZDRAVIE.sk