obdobie po laserovej operacii oci

Príspevok v téme: obdobie po laserovej operacii oci
majka__

pred cca 2 rokmi som bola operovana. no a vsetko je v poriadku, avsak vcera som mala kustik blby pocit v skole, ked som pozerala zo zadnej lavice na dataprojektor. proste niektore mensie pismena som nevidela (napr. trosku vacsie nez tieto tu co su...). poculi ste o pripade, ze sa zrak co i len o -0,5 dioptriu zhorsil, hoc i po takom case ako napr. v mojom pripade? u ocneho som nebola, len nad tym rozmyslam. dufam, ze okuliare potrebovat nebudem. totiz operaciou sa mi znizili dioptrie z -7 obe oci na 0.

majka__

ahoj, no neviem, ci ti to napisem uplne presne, ale pokusim sa (predsa len, bolo to davnejsie):

Najprv som sa objednala v centre, kde som chcela by operovana na konzultaciu, kde mi vysvetlil operater vsetko ohladom operacie. Po konzultacii, ak som sa rozhodla sa dat zoperovat, ma objednal na operaciu. Viem, ze pred operaciou (neviem ci nie az 2 tyzdne...) som nesmela nosit kontaktne sosovky (co v mojom pripade nebol problem, kedze mi nerobili dobre a nenosila som ich).

V den operacie som tam prisla spolu so sestrou (totiz lekar hovoril, aby este niekto prisiel so mnou, lebo predsa len, budem po operacii). Pred samotnou operaciou mi lekarka v centre skontrolovala priechodnost slznych kanalikov (takym niecim, co vyzeralo ako striekacka s ihlou, ale nebola to ihla - len to tak vyzeralo - neprijemne, ale nebolelo to). No a potom prisla na raz operacia. Sestricka mi najprv vysvetila, ake lieky budem si kvapkat do oci a samotna operacia pozostavala len z toho, ze som si lahla na lozko (take normalne ako u lekara), za hlavou som mala lekara, ktory obsluhoval pristroj. Samotna operacia nebolela, niektori hovoria, ze citili akokeby smrad zo spaleneho masa alebo neviem coho (ale ja som nic z toho necitila...), oci som mala (najprv jedno, potom druhe) v takom zveraciku... bolo to uplne v pohode - operacia jedneho oka trvala asi 1,5-2 minutky. oci som mala znecitlivene kvapkami, cize absolutne nic som necitila. No a po operacii som mala na ociach svoje slnecne okuliare (aj ked bol december) - vadilo mi svetlo, ale chlad mi robil dobre na oci. ibalgin som brala kazde 4 hodiny (aj ked bolesti som niekedy necila - teda ked predchadzajuci ibalgin este posobil). no a potom oci som si kvapkala asi 4 mesiace (najprv 5-6x denne, neskor 3x a tak... no a kazde asi 3 tyzdne som chodila na kontrolu k lekarovi, co ma operoval.

myslim, ze co sa tyka korekcie zraku, taka koriguju sa mi zda najmensie -3,0 a najvacsie -7,0. ale to viem len o tom centre, kde som bola operovana (Mikrochirurgicke centrum oka 3F). ja som spokojna s operaciou a jej vysledkom, avsak mozno som bola unavena vcera z toho niekolko hodinoveho pozerania do dataprojektora a preto som uz dobre nevidela - neviem.

RiushBejb

ahoj prosim mozem sa spitat teba ako ta operacia prebieha? je bolestiva?,,,a da sa napriklad aj pri nizsich dioptriach?,,(1-1,5),,dakujem pekne :)