Sinus Pilonidalis

Príspevok v téme: Sinus Pilonidalis
DENISAAAAA

Ahojte

Zhruba pred dvomi-tromi rokmi sa mi objavil na kostrci zapal. Najprv ma to miesto trochu svrbelo a drazdilo, citila som aj dost velke pnutie pri sedeni, az mi to prasklo, vytiekol z toho hnis, aj krv, a potom mi to dost dlhu dobu stale mokvalo. Nemohla som ist ani na kupalisko, lebo by mi to pretieklo cez plavky.

Po ukludneni sa mi tam opat zhromazdoval hnis, chvilku bol pokoj ale po case to opat prasklo a takto to slo par tyzdnov az mesiacov. Bola som s tym aj u obvodnej, kedze som si vsimla ze mam nad zadkom malinku dierku (velkost asi spendlikovej hlavicky), ktora sa nechce ani za svet scelit. Doktorka mi na to nic specialne nedala, povedala len ze je to zaparenina (odbornost spominanej doktorky radsej nekomentujem...). To miesto som si pravidelne dezinfikovala liehom, mala som aj nejake masticky, myslim ze asi najviac mi pomohlo \"vajicko\" z oriflame-u (na moje prekvapenie). Potom som s tym mala uz dlhsie pokoj, aj ked dierka mi zostala stale otvorena, co bolo citelne aj na dotyk a bolo to aj viditelne.

Teraz sa mi to po case opat prasklo, nemala som tam v podstate ani zapal, len som zas citila pnutie, drazdenie a svrbenie. Opat sa objavil hnis a najma dost vela krvi. Teraz mi to uz par dni \"slzi\", nie velmi, ale predsa. Zacala som nad ty rozmyslat, ze to asi nie je vporiadku, preto som zacala patrat na nete a dopracovala som sa k diagnoze sinus pilonidalis. Podla obrazkov na internete a popisu symptomov som sa trafila do cierneho.

Len som sa dost vylakala po precitani si diskusnych for. Neviem ci to mam nechat tak, kedze si myslim ze si to viem zahojit aj doma sama (s tym ale, ze dierka sa mi nesceli), alebo ist za doktorom. Nastrasilo ma to ze sa pri tejto chorobe mozu tvorit \"choboty\", a ze mi to mozno vnutorne hnisa, ze to moze zajst az ku konecniku, pripadne otravovat v priebehu tehotenstva atd.

Potom som si to vsetko zacala davat do suvisu s mojimi mensimi zdravotnymi potiazami (mam zle pecenove testy - nikto to neriesi a nevie dovody enormne zvysenych/znzenych hodnot, velmi dlho mam problemy s travenim - nafukovanie brucha, mam pocit ze sa mi dost zhorsil zrak, citim sa unavena, bez energie, objavila sa mi celulitida...Pravidelne sportujem a mam celkom dobru zivotospravu uz vyse 4 roky, cvicim dost tvrdo - silovy trening + kardio, aj ked neutazne ale kvalitou a kvantitou ako sutazne. Nezvyknem rychlo priberat tuk, ale je u mna nemozne vyrysovanie, aj napriek obrovskej snahe. Proste mam pocit ze mam otravene cele telo.)

Najhorsie je ze teraz neviem ci uz mam hypochondricke sklony, alebo to ma ozaj vsetko so vsetkym suvis.
Lekarov som sa nikdy nebala, od malicka som sa velmi zaujimala o medicinske zalezitosti, takze strach ist k doktorovi urcite nemam. Ale viem aka je situacia u nas, ze nik sa nad chorobou nepozastavuje, choroba sa neskuma komplexne, len sa vsetci snazia aby sa potlacili priznaky, neriesil koren problemu a nejaky individualny pristup nehrozi. Bojim sa mozno ze mi viac uskodia ako pomozu, ze budem lezat doma pol roka s rozparanou ritou a po case sa mi to aj tak vrati.

Vedel by mi prosim niekto nejako pomoct alebo poradit? Bola by som naozaj velmi vdacna, netusim co mam teraz robit...

dodik

Mne to uz operovaly za jeden rok dvakrat a mam stym problem zas a to som siedmy tyzden po operacii...mam uz toho dost ! Chcem uz konecne byt zdravy a uzivat si zivot!

Ivka 1

Zdenčo je potrebné vydržať, už čochvíľa by sa to malo uvoľniť. Vydenzifikujte to Septonexom, naneste Aloe Heat Lotion na hygienický tampón - môže byť aj v hrubšej vrstve a aspoň tri krát za deň - hlavne na noc. Propolisový krém zatiaľ nepoužívajte.
Vyhnisá to a začne vytekať hnis, veľmi veľa hnisu , potom hnis s krvou - musí sa to vyčistiť ... Máte niekoho, kto Vám s tým pomôže ? Bez cudzej asistencie to nezvládnete.Je sobota, tak skúste Aloe Heat lotion aplikovať častejšie. Ak budete chcieť napíšte mi na mail : siveta@orangemail.sk , tam chodím častejšie ako na fórum.

zdenčo

Budem velmi rad ak mi pomozete.pouzivam aloe vera first ktore si na zaciatku nastriekam na postihnute miesto na stred rany si davam aloe vera heat lotion a okolo toho si davam aloe vera s propolisom,no ale uz si to davam 3 den a zatial sa to len zvecsuje a v noci uz nejdem od bolesti ani vidrzat.uz som skusal aj gafrovu mast ale bolest neustupuje.den co den horsie uz sa mi neda poriadne ani chodit.a rezat na chirurgiu to nejdem lebo uz som to raz absolvoval a nikomu taku bolest neprajem.budem velmi rad ak mi pomozete,Dakujem vam velmi pekne a prajem pekny den.zdenčo

Ivka 1

Zdenčo mám s tým dlhoročné skúsenosti, ak chcete napíšte tu čo a ako to používate alebo mi napíšte na mail.

zdenčo

Ahojte mam problem s ochorenim SINIUS PILIONDOALIS. pouzivam Aloe vera produkty ale zatial ziadny vysledok den co den vecsia bolest.viete mi niekto poradit? tusim ze ivka 1 mala skusenost s aloe vera Dakujem velmi pekne

maja125

milí přátelé,nepomůže vám nic,jedině operace,úplné odstranění.můj syn to absolvoval před 2 měsíci,je úplně v pohodě,po operaci ho nic nebolelo,hned si sedl,absolutně žádný problém.a to má 18 stehů.taky jsme se tomu divili,protože jsme to čekali daleko horší.nebojte se ničeho a hlavně běžte na operaci co nejdřív.a hlavně nevěřte článkům na internetu,lidé to velice dramatizují,věřte!

Ivka 1

Lukynoo verím, že sa to už dá konečne do poriadku,prajem skoré uzdravenie. Ak by si potreboval podporiť hojenie , veľmi rada Ti poradím.

Lukynoo87

Ivka - neberiem ti presvedčenie o tom že aj prírodná liečba môže pomôcť avšak po tom čo som sa dozvedel od lekárov, čo som videl rôzne po internete a na youtube je konkrétne táto choroba poriadne svinstvo teda jasné že keby sa mi to dajmetomu vrátilo 1x ročne a vedel by som sa toho zbaviť prírodnou cestou tak je to fajn, ale umňa už je to chronické, ťažký prípad a ani lekári nezistili o čo presne sa jedná ani velkosť atď., takže o vyše dva týždne sa idem dobrovolne dať rozrezať a budem dúfať že keď sa to raz zahojí tak aspoň 2-3 roky budem mať pokoj, jednoznačne po zhojení chcem absolvovat laserove odstranenie chlpov v danej oblasti ...

Ivka 1

No neberiem nikomu jeho presvedčenie. Môj syn je v úplnom poriadku a po sínuse už nemá ani pamiatku .Od môjho príspevku prešli takmer dva roky. V každom prípade je to však potrebné riešiť a nečakať. Či už chirurgickou alebo prírodnou cestou, je potrebné konať!!!

Lukynoo87

Mne sa sinus po prvý krát objavil v novembri 2012 cca. do mája 2013 sa to postupne vystupňovalo k zápalu, otvorenej rane, žil som už doslova v bolestiach čo ma konečne dohnalo k lekárovi avšak to bol bohužial iba začiatok. Obvodný chirurg na poliklinike mi to vyčistil a chodil som tam cca. 2 týždne utorok a štvrtok. Následne ma s tým poslal do nemocnice v meste na chirurgiu, v nemocnici zistili že tam mám zápal ktorý znovu liečili nakoľko povedali že operáciu nebudú robiť pokiaľ je tam hnis a zápal nakolko to nie je bezpecne a skoro vzdy nastavaju komplikacie kedy sa rana nehoji atd., atd., zevraj sa to casom a cistenim zahoji a potom to vyrezu...
Takto som ďalších 6 mesiacov chodil pravidelne na chirurgiu kedy sa iba striedali obdobia kedy to nerobilo problém cca. 5 dní v mesiaci a obdobia ktoré som zase strávil s bolesťami - zvyšných 25 dní v mesiaci. Bohužiaľ som minulý rok ochorel a viac mesiacov som bral antibiotiká čo už úplne znemožnilo operáciu a v súčasnosti je stav nezmenený ba sa to ešte zhoršilo, mám to zapálené, vyteká z toho hnis, bolí ma celý chrbát, ledva sedím a o vyše dva týždne idem na operáciu na vlastné riziko... Už neverím že sa to dokáže vôbec niekedy zahojiť, nedokážem takto ďalej už žiť, odkedy to mám, nebol som schopný žiadnej fyzickej aktivity ani športu, strašne som pribral, celkovo sa cítim zle ...

Takže ponaučenie z toho plynie také že určite nie každá forma sinusu sa dá vyriešiť bez operácie môže to byť veľmi hlboké, velmi rozšírené a tam Vám určite žiadne aloe, septonex, ichtamol či pinzetka nepomôže - u mňa to traja chirurgovia liečili rok a som presne v takom stave ak nie aj horšom ako som bol pred rokom kedy ma nechceli operovať kvôli zápalu .... a samozrejme že aj doma sme to liečili rovnako s rôznymi prírodnými prípravkami ale bezúspešne .

Pozrite si videá na youtube ako môže sinus vyzerať pri operácii a hneď pochopíte o čo sa jedná a že domáca liečba v tomto prípade je iba riskovanie vlastnej kvality života lebo stále tú komôrku príp. viacero máte v sebe a rozhodne len tak nezrastie .

Na jednu stranu chápem lekárov že operovať niečo kde je zápal nie je štastné riešenie a že sa to naozaj snažili vyliečiť ale hold je to moja chyba že to zašlo takto ďaleko, tiež som zašiel k lekárovi až keď bolo najhoršie a to už je samozrejme ako to tak býva neskoro a teraz treba podstúpiť rizikovú operáciu a popravde už sa neviem dočkať kedy príde ten deň operácie pretože po 1,5 roku sa idem toho hnoja zbaviť - nemôžem uveriť.

Nuž nabudúce aspoň budem vedieť už pri prvom príznaku sinusu že sa idem objednať na operáciu čo najrýchlejšie akolen to bude možné pretože zbytočne som teraz prišiel o 1,5 roka života ktorý som pravidelne trávil niekde po lekároch a tých je teda lepšie nevidieť a nepotrebovať :-) .