Platnost receptu na HAK

Príspevok v téme: Platnost receptu na HAK
bambi61

Ahojte.Chcela by som sa spýtať jednu vec. Zhruba pred mesiacom a pol som bola u gynekologicky,aby mi predpisala antikoncepciu.Kedze som vsak medzi tym isla na operaciu,tak som ju nezacala brat a ani som si ju nekupila.Teraz by som ju chcela zacat brat,ale akosi som nevedela,ze platnost receptu je len tyzden,co som sa docitala na nete.Neviete,ci sa ta platnost vztahuje aj na HAK?Musim si ist dat predpisat novy recept?

bluerose105

chcela by som sa opytat 21.5. mi konci recept ale potrebovala by som si vybrat tabletky na HAK na pol roka lebo cestujem do zahranicia, dozvedela som sa to necakane a nestihla som sit uz ku gynekologovi. daju mi ich ? viem ze je aj balenie 6X28

KacenkaXX

No ja neviem, ale ja mam na HAK vzdy recept na polrocne balenie a vyberam si ho vzdy po jednom blistri na jeden mesiac. Teda po pol roku posledny blister na posledny mesiac. Chodim do roznych lekarni a nikdy som s tym nemala problem! Ked prejde polrok idem si po novy recept a zase vyberam len jeden mesiac...

casanta

Recept na HAK plati dlhsiu dobu. Ja som si bola po recept u lekara, ale nevybrala som lieky ihned.Az ked som mala peniaze.Problem mozes mat iba ak mas na recepte antibiotika a podobne. Vtedu recept plati len tri dni.

macka26

platnost akehokolvek receptu, je jedno kollko liekov a na kolko mesiacov mas predpisane, je 7dni...
nie vsade to ale kontroluju

lost

Bud velmi mila a usmej sa na lekarnicku/lekarnika a mozno to odstanes aj po tyzdni :)

u mna toto fungovalo, aj ked som to mesiac nevybral.. ale priprav sa na otazku ze "a nechybalo vam to?" i ked to sa ma opytali pri liekoch proti alergii, pohotovostne som odvetil "dobral som xyz" a bolo OK..
stalo sa mi to 2x

ale nie vzdy to funguje, existuju lekarne kde pracuju take panicky ktore na zakaznika pozeraju ako keby jej zjedli veceru, tam recept zobrat a skusit inde jedine :D

bambi61

Mám ho na tri mesiace,ale je tam datum.Pojdem to teda vyskusat do lekarne a ak mi tu HAK nevydaju,tak zbehne po recept.Dakujem za radu