Vydieranie

Príspevok v téme: Vydieranie
babe_girl

som zufala neviem čo mam robit zoznamila som sa s chalanom nakupil mi oblečenie popozyval ma kade tade chcem mu vratiť všetko spať nechce to povedal že sa ho nikdy už nezbavim potom ma začal uražat nadavať mi že chce odo mna do ppondelka500 euro neviem fakt čo robit bojim sa strašne a chcem od neho už navždy pokok ale on ma nechce nechat na pokoji POTREBUEJM PROSIM SURNE POMOC čO MAM ROBIT

0vecka

si myslis ze on nejako takto rozmysla??? kebyze takto rozmysla - bojazlivo tak by od nej nikdy tych 500 EUR nexcel... ja to vidim tak ze jej nakupil veci a cakal ze si s nou uzije a ona sa zrazu tvari ze nic tak je nastvany... pricom si mysli ze je moralne v prave.... co teda netvrdim ale ani netvrdim ze je celkom ok nechat si nakupit veci ked je teda zjavne kedze sa nepoznaju ze asi za to nieco bude xciet... aj kebyze ich vrati tak na co su mu?

lost

A zaroven si myslim, ze aj ON ma co stratit, cize mal by mat nejaku sebareflexiu, alebo co.

Alebo potom to uz jedine riesit cez policiu, kedze suhlasim ze (vydieranie) "na vlastnu past" nie je najbezpecnejsia metoda..

lost

No tak ona ma tu nevyhodu ze to ma narocnejsie ako bezny chlap.

Lenze ani ten typek nie je vsemohuci a je zranitelny, respektive smrtelny. A tento fakt si on musi predsa uvedomovat - inac by dnes uz nebol zivy.

A to ze on "vie" ze nikoho nema, ten fakt sa moze zmenit. No ja neviem aky sialenci tam vonku ziju, ale ak by holka SKUTOCNE mala niekoho, kto o danom probleme VIE, tak neviem preco by mal taky typek riskovat pre jednu holku/pomstu, ked ich tam ma voknu viac nez milion..

Tu nejde o hru na tvrdaka, tu kde uz policia nedociahne, dociahne ten kto len chce. A dnes nie je problem si zaplatit par fetakov, ktory by sa na nom tiez "vystriedali" a toto je vec, na ktoru by som sa zatial spoliehal (nic lepsie zatial nemam)..

Cize ani nie sa mu vyhrazat, len mu ponuknut "mier" ALE, ak by nehcel, tak proste by vedel ze niekomu som sa s tymto problemom zdoveril a to je uz ruska ruleta, ak by to nebral vazne..

Tak ale existuje vela rieseni.. Ponukol som len take viac "scifi" :)

0vecka

dobre tak holka si niekoho akoze najde jedneho dna vide z domu a pride typek s dvoma kamaratmi nalozia ju do auta odnesu za mesto a tam sa na nej vsetci vystriedaju...

a vobec to nevyzera tak ze by ona vedela kde on byva.... jemu je jasne ze ona ziadnych kamaratov nema... a akoze hrat sa na tvrdaka moze aj zle dopadnut ... podla mna sa na tvrdaka mozes hrat ked uz nemas co stratit....

lost

A nebolo by na skodu z toho rozhovoru spravit aspon audio zaznam.

Ale zas nie tak, ze ho vkuse obtazovat, skor by som volil moznost ze mu to jeden jediny krat jasne vysvetlim, a potom som ticho, respektive cakam na odozvu, tj. ak pride a stale by trval na svojom vydierani alebo obtazovani, ignoroval by som ho, alebo odpovedal minimalne, velmi strucne.. Zalezi od situacie :)

nemam s tym ziadne skusenosti, ale dal by som mu cas na "vychladnutie"

lost

Neverim ze by mu to stalo za to nieco si zacinat, to nerobia ani mafiani len tak bez priciny.. mozno len tak vo filmoch, ale.. jedine co si myslim ze by stale mohol / mal chut robit je obtazovat, tak ale potom uz existuju nejake sudne prikazy na nepriblizovanie sa alebo nieco take?

no a to ze moze mat hoci aj gang pod palcom mi je jedno.. osobne by som sa nezlakol od vobec nikoho.. a stale by som mal (hoci aj fiktivneho) niekoho (idealne nie len jedneho kamosa v spodnom prispevku), kto by ma "chrnail" - keby nieco, tj. on si musi byt vedomi, ze ak by mi nieco spravil, ten moj strazny anjel by ma jednoducho pomstil. A zeby riskoval take nieco ?
(nemoze vediet ze je to blaf, ale ma to vela moznych "scenarov")

lost

Co by som robil?

asi toto:

zobral si jedneho dobreho kamosa, akehokolvek, nemusi mat svaly, on by stal par desiatok metrov za mnou, a ja osobne by som isiel k typkovi domov, zazvonil, odovzdal mu vsetky veci co nakupil (alebo nie, to je jedno) a povedal ze "Ak sa mi nieco stane, tak tam je clovek ktory vie kde byvas. je koniec.", pozrel by som sa na kamosa, on by mu len zakyval (idealne ak by bol obleceny v ciernom a posobil velmi eriozne)

kedze by bola tma, bol by som zvedavy ako by zistil jeho totoznost, bolo by to velmi nepravdepodobne. potom by som len pekne odisiel a neratil sa..

neviem ci by mu to doslo, ak nie, tak by som uroibl mozno nieco ine.. (napriklad by kamos drzal falosny, ale zapaleny molotov kokteil?). jednoducho pointa by bola v tom, ze by ten typek vedel, ze nie som sam, a nevie kto ma chrani.. musel by byt naozaj extremne hlupy, aby potom nieco vykonal..

a sakra, az teraz ma napadlo ze moze zit v byte, tak nevadi, kamos by stal pri jeho aute, a ja by som povedal "Ak sa mi nieco stane, tak pri tvojom aute stoji clovek ktory vie kde byvas. je koniec."
ak by nemal auto, a stale by byval v byte (nebezpecne pre mojho kamosa aby stal v takej blizkosti), tak by som kamosa postavil niekam pred bytovku, aby ho bolo vidiet, ale nemozne identifikovat.

0vecka

lol takze potom sorry on si naozaj mysli ze je to moralne v poriadku.... typek je bud velmi vymeteny alebo si myslel ze za to dostane alebo co...

kazdopadne lost je velky teoretik som zvedavy co by robil on ... akoze zastrasit je jedna vec ale potom sa moze stat ze pride aj on s kamaratmi... a mozno nebudu xciet len niekoho zastrasit....

lost

Ale neobhajujem take baby, co idu spat za par modnych triciek.. (kazia si ale svoj zivot, nie moj, je to avsak smutne)

Ale vyhrazanie sa, to je porusenie pravidiel na plnej ciare.

A to ze je to nepisane pravidlo alebo nieco nemoze predsa obstat...

Nezijeme niekde v stredoveku. Akekolvek fyzicke nasilie, alebo len jeho naznak, je porusenie pravidiel a malo by sa okamzite trestat, bez ohladu na akukolvek provokaciu*.

* No neviem ci sa to takto da zadefinovat, avsak ak uz niekto vyslovne provokuje a dokona sofistikovane, tak ho chytim a dam prec z cesty, napriklad ako porcelanovu vazu, tj. s citom, opatrne, aby sa vaze nic nestalo. A mam pokoj. A to ze niekto neprekukol sofistikovany podvod zo strany zlatokopky, HOLD, HAAAHA (Nelson zo Simpsonovcov), SMOLA!, naletel.. Ale ani to nedava pravo na zvdihnutie ruky... a to som zasiel uz do extremov, vacsina pripadov sa aj tak deje za malickosti..