Rozist sa či nie?

Príspevok v téme: Rozist sa či nie?
XXXXXXX

Potrebujem radu, som v 9.mesiaci, o dva tyzdne mam termin. S priatelom sme spolu 4roky a odkedy som tehotna sa uplne zmenil, začal chodievat pravidelne von s kamaratmi, predvcerom prisiel o tretej opitý a vcera zasa. Byvame u mojich rodičov. Pobalila som mu veci a poslala ho domov..a on sa zasa opil. Vobec na mna neberie ohlad a vyhraza sa, ze mi bejby zoberie. Síce ho stale milujem, ale rozmyslam, čo mam teraz urobiť. Velmi mi tymto ubližuje.

XXXXXXX

hmm... to su zaujimave nazory...toto oddelene byvanie je asi ozaj nateraz najlepsie riesenie...priatel sa teraz uplne zmenil, zacal sa viac snazit, hlada si aj pracu a citim z jeho strany velky zaujem a hlavne aj to, ako sa na bejby teší...chcem mu dat este sancu a budem sa asi aj ja viac snazit, aby sa necitil tak, ako sa citil doteraz...ked som ja len o babatku rozpravala a na neho som "akoby zabudala"...asi bolo toho nanho vela....
A babatko nebolo planovane, ja som nikdy nechcela mat deti, ale teraz sa tak strasne nanho tesim, ze to az neni normalne...

jajka001_

ked sa choval dokym si neotehotnela uplne normalne a zacal robit toto ked si otehotnela svedci o tom ze to necakal,nebol na to pripraveny a citil sa v pasci, preto unikal za kamosmi. verim ale tomu ze ked to male uvidi, ze sa uvedomi a zacne sa snazit. napriek tomu by som si drzala odstup zatial, kym sa naozaj neosvedci, nenechala sa uniest slubmi a ostala zatial ako slobodna mamicka s tym ze on nech sa stara, snazi, ale ostane byvat u rodicov. daj tomu cas. ak bude mat pocit ze bol zneuzity (ano muzi maju taketo zvlastne pocity ked ich priatelka otehotnie) a lapeny do siete a prinuteny k niecomu, tak neskor zacne zas strečkovať. musi dozrieť. mužom to trva ovela dlhsie ako zenam - ak niekedy dospeju - a tento tvoj je naozaj velmi mlady.

bleee

ahoj, neviem posudit tvoju situaciu, ale mozem ti povedat pripad s nasej rodiny. Ja som sa narodila, ked mala moja mama 26 a otec 23. Vtedy sme zili u maminych rodicov. To iste co ty, mi hovorila aj moja mama o otcovi. Lenze ten sa vraj zmenil az po mojom narodeni. Zacal sa viac venovat kamaratom, kolegom v robote, chodieval opity. Mama chodila po neho do krcmy. Vtedy vsak rozvody neboli az take popularne ako teraz, takze mama ziadost o rozvod nepodala. O par rokov, zhruba ked som mala 3-4 nasi zacali stavat dom. A otec bol ako vymemeny. Namiesto pitia zacal robit na dome, potom si otvoril vlastnu firmu, prikladne sa o nas staral, nikdy nasej rodine nic nechybalo. A samozrejme aj vstah s mamou sa dal doporiadku, aj ked mama na ten ich spolocny zaciatok manzelstva rada nespomina... A ja ako dcera som jej zato nesmierne vdacna, dnes nie je moznost vyradstat v uplenj rodine samozrejmost

ta3

Jojkom ma pravdu
no nateraz je to to najlepsie riesenie, uz kazdu chvilku ides rodit, je to v zivote zeny vynimocna situacia a Ty sa prave teraz nepotrebujes dusevne rozorvavat rozchodom, tes sa na prichod dietatka a po porode sa uvidi, mozno sa priatel spamata, ale ja tomu velmi neverim, lebo nechat vysokotehotnu priatelku doma koli kamaratom a krcme, aby vyckavala kedy pride a hlavne aky pride domov, tak to hovori jasnou recou, to svedci iba o tom, ze si mu aj s dietatkom, ktore nosis a coskoro porodis, uplne ukradnuta
este raz, drzim palce, aby porod a aj vsetko to ostatne dopadlo tak, aby si bola s malickym stastna a ak si popri materskych povinnostiach najdes chvilku casu, daj vediet, ako sa Vam dari

jojkom

ZA prve, musis si ty utriedit myslienky v hlave a porozmyslat ze ci je ten pravy. Sposob aky ste zvolili je sice mozno nateraz dobry ale neriesi situaciu len zlachcuje,ked sa male narodi su dolezite prve kontakty s nim a spolocna napomocnost pri urcitych ritualoch ohladom dietatka, neviem ci bolo palnovane alebo nie ale to nije dolezite. Ides sa stat matkou a to je to krasne a tieto krasy budes zazivat s clovekom co to citi rovnako,alebo s takym ktoremu to je ukradnute a po case to tak ci tak ukoncite a ublize hlavne malemu, je na tebe ludia maju byt ustretovy a chapavy. Ale niekde treba najst hranicu a povedat si dost.

XXXXXXX

tak sme to vyriesili tak, ze frajer byva doma u jeho rodicov, ja u svojich rodicov a ked sa maly narodi, uvidime ako budeme dalej pokracovat....

ta3

chapem, je to tazke, ides prave porodit jeho dieta, vsetci predomnou Ti radili to iste, aby si sa s nim rozisla, ja sa ku nim pripajam, Tvoje dietatko radsej nech vyrasta bez otca, ako v rodine bez lasky, citu, porozumenia, s mamou nestastnou a ustvanou a otcom alkoholikom, mas stastie, ze byvas s rodicmi, ktori Ti pomozu a nakoniec, Tvoje dietatko nemusi vyrastat v nekompletnej rodine, este si mozes najst partnera, ktory Vas obidvoch bude mat rad, zelam Ti vela dusevnej sily skoncit tento nenormalny vztah, lahky porod, zdrave dietatko a v buducnosti viac stastia v laske

Cheri39

Je to ťažké, hlavne, ak ho stále miluješ, ale pozbieraj všetky sily a skús si zachovať svoju hrdosť, aj kvôli vášmu dieťaťu. Ak necháš so sebou zametať, tak si ťa nikdy nebude vážiť!
A ak sa k tomu pridá alkohol, čaká ťa peklo na zemi! Si ešte mladá, nepokaz si život! Drž sa, držím ti palce. A nech sa ti narodí krásne zdravé bábo, to je ozajstné šťastie!