Mam problem...

Príspevok v téme: Mam problem...
Janka_1992

Zdravim, chcem sa spytat na vas nestranny nazor ohladne toho co sa so mnou deje. Cely zivot som bola melancholicka, velmi zasnena, ale nemala som problem s realitou. Vzdy som bola dobra v skole, mala som kamaratov, bolo to uplne fajn. Neskor som zacala mat slabsie depresie, ktore casom presli. Zacala som s kamaratmi chodit po baroch a pit. Nie pre to, ze by som sa chcela opit, ale len sa uvolnit. Proste posediet a pokecat, ved to poznate. Jedneho dna som pila a kamarat ma ponukol marihuanou. Tak som si dvakrat potiahla a bolo to. Mala som panicky strach, ze zomriem, srdce mi tlklo, az som myslela, ze mi vyskoci z hrude. Na druhy den mi bolo uplne priserne, cele telo sa mi triaslo, potila som sa, mala smo krce a nechutilo mi jest. Po par dnoch som bola ok. Vydrzalo to asi tyzden. Potom to prislo... Jedneho dna som sa zobudila akoby do sna. Nevedela som co sa deje. Dostala som zasa panicky zachvat. Postupne ale aj to prechadzalo. Potom som zacala mat kadejake vtierave myslienky, depresie a neprijemne stavy. Velmi rychlo sa dokazem namotat na veci. Asi cely ten cas som si nahovarala ze mam schizofreniu, len rped nedavnom som to vyvratila sama sebe. Taktiez sa bojim, ze niekomu ublizim, lebo mam vseljake bludne myslienky, ale viem, ze ich mam a na tych ludi by som v zivote nezdvihla ruku. Parkrat som mala pocit, ze ma niekto sleduje, ale hned sa mi podaril vyvratit a len som sa nad tym pousmiala. Tiez sa sam seba pytam, ze co vlastne je realita? Mam problem verit tomu, co vidim... Co sa fyzickych priznakov tyka, tak mam tocenie a bolesti hlavy, vypadky pamate, problem sustredit sa (studujem na VS, je to neprijemne). O tyzden mam navstivit psychologa, tak snad sa to pohne. Len by ma zaujimalo, co si o tom myslite, ak mate s takymito vecami skusenost. Dopredu hovorim, nad vsetkym mam nadhlad, vsetko si to uvedomujem. Len si uz pripadam ako blazon a mam strach, aby to nebolo nieco vazne. Nechcem cely zivot prezit v nejakom sanatoriu... Za odpovede dakujem

walery

čo znamená bojovatm, ked to je stále v tebe? ja som ani pit, fajčit od strachu nemohla, má pravdu, je to už v tebe či chceš bo nie, a ak si náhodou chvilu v pohode vždy ti toniečo pripomenie...ako to ked tvoja mama povedala hladaj na internete, už ta myklo to čoho sa bojiš

iwulik87

radšej dostat raz riadne po papuli denne než takto to mat teraz, je to naša sprostost tak nám treba, ale ja chcem byt ako predtym!!!!!jasne zabudni ved ja viem...

igorko3555

hej hej presne vseci ze co z marihuany sa ti nic nemoze stat mas s toho akurat haluze prd haluze ... presne skazeny zivot Tajomstvo malo ostat tajmostvom ale som bol moc zvedavi tak som to skusil

iwulik87

...myslím si že v každom z nás je niečo skryte, či schizofrenia...atd a vždy sa nájde niečo čo to spustí, ale najtažšie je ked sa nemáš s kym o tom porozprávat, ked ta nemá kto ukludnit-ved to taktiež dokáže svoje!!

IWULIK87

...a nemala som sa ani s kym porozprávat, lebo vraj s toho to byt NEMožE!!!iste, nasilu som sa dokopala do práce, čo tento x bolo pre mna krst ohnom((novy ludia,viac práce, povinností, menej času mysliet na "toto",a trochu to bodlo. radšej som mala ostat suchar než si dosrat život(((

Igorko3555

mama isla okolo mna raz a povedala kukni mi na internete co je to schizofrenia mna hned chytila taka uzkost..som si myslel ze si myslela ze ju mam ale chcela vedet lebo jej pomocnicka v robote sa tak spravala

IWULIK87

toto isté sa stalo aj mne, 22rokow som bola pohodowa baba ktorá sa ničoho nebála a wšetko a wšetkych mala hlboko w p..., nič ma neroznádzalo, nič mi nebolo drahé, dala som sa nakecat na marišku, wraj som suchar ak ju nehulím, haha, zrazu prišla na mna neistota, strach, a tak ako aj ty, druhy den okej a zrazu neistota, uzkost, sttrach, proste to čo som nepoznala NIKDY!!!chodila som ako malátna a bála sa aby som sebe bo niekomu neublížila, neznášala som samotu, ani teraz nie, bolo mi stále na odpadnutie, ale ked nás bolo doma viacej, akoby nič a sama?blazmila som ,stále sa kontrolovala či niesom zralá na blázinec, neurologie...bla bla, aj ked som vedela že to je len mariškov, a to len jeden krát, pre mna to bhol spuštač niečoho čo bolo dakde vnutri vo mne,

ta3

dufam Laco, ze si natolko rozumny, ze si sa nadobro poucil na chybach inych
marihuana je svinstvo, mnohi ju obranuju, ze ved kedysi sa doma bezne pestovala a aj fajcila, ale kedysi ludia ovela viac fyzicky pracovali a ovela menej sa trapili, vtedy nebola taka tazka, na psychiku narocna doba, ako je teraz, je alarmujuce, kolko dnesnych mladych ludi je psychicky az tak na dne, ze sa im nechce zit

Martin1991

Nojo, ale je to kazdeho vec, chapes... Neodporucam nikomu, ale jak je libo... Statisticky je dokazane, ze to uskodi "len" 5% ludi co to skusia. Bohuzial patrime medzi nich...