Mam problem...

Príspevok v téme: Mam problem...
Janka_1992

Zdravim, chcem sa spytat na vas nestranny nazor ohladne toho co sa so mnou deje. Cely zivot som bola melancholicka, velmi zasnena, ale nemala som problem s realitou. Vzdy som bola dobra v skole, mala som kamaratov, bolo to uplne fajn. Neskor som zacala mat slabsie depresie, ktore casom presli. Zacala som s kamaratmi chodit po baroch a pit. Nie pre to, ze by som sa chcela opit, ale len sa uvolnit. Proste posediet a pokecat, ved to poznate. Jedneho dna som pila a kamarat ma ponukol marihuanou. Tak som si dvakrat potiahla a bolo to. Mala som panicky strach, ze zomriem, srdce mi tlklo, az som myslela, ze mi vyskoci z hrude. Na druhy den mi bolo uplne priserne, cele telo sa mi triaslo, potila som sa, mala smo krce a nechutilo mi jest. Po par dnoch som bola ok. Vydrzalo to asi tyzden. Potom to prislo... Jedneho dna som sa zobudila akoby do sna. Nevedela som co sa deje. Dostala som zasa panicky zachvat. Postupne ale aj to prechadzalo. Potom som zacala mat kadejake vtierave myslienky, depresie a neprijemne stavy. Velmi rychlo sa dokazem namotat na veci. Asi cely ten cas som si nahovarala ze mam schizofreniu, len rped nedavnom som to vyvratila sama sebe. Taktiez sa bojim, ze niekomu ublizim, lebo mam vseljake bludne myslienky, ale viem, ze ich mam a na tych ludi by som v zivote nezdvihla ruku. Parkrat som mala pocit, ze ma niekto sleduje, ale hned sa mi podaril vyvratit a len som sa nad tym pousmiala. Tiez sa sam seba pytam, ze co vlastne je realita? Mam problem verit tomu, co vidim... Co sa fyzickych priznakov tyka, tak mam tocenie a bolesti hlavy, vypadky pamate, problem sustredit sa (studujem na VS, je to neprijemne). O tyzden mam navstivit psychologa, tak snad sa to pohne. Len by ma zaujimalo, co si o tom myslite, ak mate s takymito vecami skusenost. Dopredu hovorim, nad vsetkym mam nadhlad, vsetko si to uvedomujem. Len si uz pripadam ako blazon a mam strach, aby to nebolo nieco vazne. Nechcem cely zivot prezit v nejakom sanatoriu... Za odpovede dakujem

Martin1991

Radsej to neskusaj, nikdy nevies ci nemas nejaky skryty psychicky problem... A ked aj chces skusit, tak radsej si zisti ci v rodine nemate nejake psychicke choroby, ak hej, tak na to kasli...

Igorko3555

cely ja tiez to iste... marihuana bum panicky zachvat rozdvojil som sa pocase to prislo z kazdej konverzacie som mal zly pocit ked hovoril npr o zombikoch ukosti mam stale ale uz to nejak prekonavam myslel som si ze mam Rakovinu,Schizu... ale tou schizou sa nekedy este zaoberam ale uz to neni take jak pred Troma tyzdnami ze som bol tak v tom ze som si sam spôsoboval pomaly stavy slabej schizi ale tak zistil som ze tie stavy som si zapricinil sam a uzkosti si zapricinujem negativnymi myslienkami