Kde sa sťažovať na lekára

Príspevok v téme: Kde sa sťažovať na lekára
Slavka.p

Bola som v Čadci u mudr.Čecha na predoperačné interné vyšetrenie ked zistil že idem na operáciu na súkromnú kliniku vypýtal 57 eur že ked si môžem zaplatiť tam tak aj jemu.Podala som žiadosť na poisťovňu dôvera o prešetrenie a oni mi odpísali že ich brať nemal a mám si ich vypýtať nazad a oni mu to zaplatia lebo mne peniaze nevrátia len poskytovatelovy.On mi ich samozrejme vrátiť nechce že poisťovňa doslova ,,cigani,, mi povedal a ešte aj vynadal čo som prišla pi.... Proste každý sa vyhovára na každého pravdu mám ale peniaze nie.

QRS

Tak teraz to už vieš.Lekári sú súkromní podnikatelia a na rozdiel od fakultných nemocníc,nikto ich dlhy za nich nevyrovná.Ak narobia dlhy,musia ich zaplatiť a preto dlhy robiť nemôžu.Ked chceš služby len za poistovnu,vyhľadaj a vyčkaj si štátne zariadenie.

Slávka.p

Ja viem že prečo si platíme ale nevedela som že keď idem k lekárovi musím si zobrať cenník a sledovať čo kolko stojí a čo platiť mám a čo nie a hlavne dopredu sa opýtať koľko budem platiť.A hlavne asi nechodiť k lekárom vôbec.a k debilom

delphia

Slavka ak by si si poistenie neplatila a vyfakturovali by ti tvoju operaciu, ver mi, ze by si osedivela z tej ceny. takze prave preto platime poistenie, ze ta operacia nebude stat ani cent

Slávka.p

Presne tak ak chce lekár zaplatiť ma to povedať dopredu a mať cenník nie ako debil pýtať peniaze po vyšetrení ale ako sa hovorí neznalosť zákona neospravedlňuje a teraz už peniaze neuvidím.Podľa tohto obyčajní človek je len nejaky tovar medzi poisťovňou a lekárom keď si chorý tak si plať a hotovo.neviem na čo si to poistenie platíme

delphia

tu neide o to, ci robi s radostou, alebo nie. ak sa u neho doplaca, ma mat k dispozicii cennik a ma na tuto skutocnost vopred upozornit. nevyberat doplatok na zaklade toho, ci ide pacient na opku do sukromneho, alebo statneho zariadenia. aj ta tebou spominana kozmeticka a kadernicka si dava zaplatit za svoje sluzby na zaklade cennika a nie na zaklade domnienky, ze je klient solventny viac, alebo menej.

co sa tyka preplacani estetickych vykonov- to je uplne normalne a pochopitelne, ze si vysetrenia spojene s operacnym vykonom ma platit pacient - v tomto pripade klient sam.

QRS

Poistovna platí neprimerane nízke ceny,ktoré nepokryjú ani ceny materiály-skúmavky,ihly,papier na ekg,nie to ešte prácu lekára a sestry.Takže nepoznám lekára,ktorý robí predoperačné vyšetrenie na poistovnu s radosťou.A pokiaľ je lekár po limite nedostane od poistovne ani halier,pretože poistovna si jeho služby neobjednala a teda ich nezaplatí.Takisto nezaplatí predoperačné pre estetiku.Ak sa to aj vykáže na ZP,a tá to zaplatí,pri najbližšej kontrole to vyhodí a lekárovi strhne ešte aj pokutu.

QRS

Až na to,že on žiadny zákon neporušil.Nechcete si uvedomiť,že lekári sú presne takí istí sukromní podnikatelia ako kozmetičky či kaderníčky.Jednoducho prečo by to robil,ak za to nedostane zaplatené?Má právo ťa nevziať.Nielen pacienti maju práva,ale aj lekári.