Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Databáza hodnotených lekárov

PACIENTKA XY

Súhlasím s názorom, že lekári, alebo ich rodinní príslušníci si ohodnotia svojich otcov ako super hviezdy "múdry, odborník, využíva najmodernejšiu techniku, vľúdny, pozorný, atď..." pritom je všetkým jasné, že ide o človeka vulgárneho, neochotného, neodborníka, ktorý sa vôbec nevzdeláva a lieči tak, ako to robili ešte za predchádzajúceho primára a to sa už vymenili traja primári (jeden zomrel vo veku okolo 65 rokov pred asi 18 rokmi, druhý je na dôchodku vo veku 64 a už je tu tretí primár ale pán doktor je najväčší odborník
Všetky hodnotenia na nete sú o ničom. Nech hodnotí človek, ktorý sa nebojí podpísať pod svoj názor a nie anonym.

PacientX

Absolútne súhlasím s príspevkami pacientov, ktorí nás všetkých túžiacich po objektívnosti a pravde o kvalite lekára upozorňujú na skreslené hodnotenie lekárov na internetových stránkach. Aj moje skúsenosti a skúsenosti známych len potvrdzujú, že je to často ďaleko od pravdy, často si možno sami píšu pozitívne komentáre a opačne, aj keď niekedy je tam pravda. Najhoršie sú polopravdy a hlavne anonymite "pacientov" ?
Najviac sa mi páčil komentár na stránke www.ludovaklinika.sk kde konečne niekto, žeby lekár? napísal pravdu ako hodnotiť lekára. PLNE S TÝM SÚHLASÍM ... je tam napísané.. ako sa hovorí.. holá, aj keď pre niekoho nepríjemná pravda.

............?

Hodnotenia lekárov sa nemusia zakladať na pravde. Mám dojem že tam prispievajú napr. aj samotné sestričky, aby svojho lekára, či lekárku vychválili. Ďalej inak môžu napísať tí pacienti, ktorí vyhovejú požiadavkám lekára a inak tí, ktorí niečo odmietnu, alebo s ním prídu do konfliktu. Často aj samotné sestričky sú arogantné. Niektorí lekári tlačia pacienta k svojim požiadavkám, napr. nemusia čakať na časenky ak si zaplatia celoročnú kartu za 20€.ň, prípadne za iné vyšetrenie si inkasujú. V niektorých okresoch je nedostatok lekárov a pacient nemá na výber a musí trpieť toho svojho. Bolo by načase ten stav zmeniť, ak nie potom je zbytočná slobodná voľba lekára. Možno aj povolať lekárov z iných štátov. Ak by bolo dosť lekárov a sestričiek, možno by si viacej vážili pacienta.

Elfri

Je mi jasné, že lekár bude zastávať svojich kolegov a nebude na strane pacientov. No ak má zodpovednosť za ľudí, ktorí za ním chodia, keď im je zle/ťažko/majú problémy, žiaden lekár nemá právo správať sa k pacientovi ako k odpadu. Mimochodom, do zdravotného poistenia prispieva väčšina ľudí nemalé peniaze a tak by bolo namieste sa k nim správať ako ku klientom, nie k nežiaducemu úkazu. Mnoho lekárov sa k pacientom tak správajú- arogantne, povýšenecky, premúdrelo, potom im predpíšu lieky, za ktoré získajú provízie. Nemusím mať medicínske vzdelanie, ak sa cítim zle, prídem k lekárovi, ktorý ma odbije, že si to vymýšľam (áno, chcelo sa mi brať si neplatené voľno, platiť za lieky a trčať v čakárni plnej chorých ľudí, musím sa určite nudiť), viem, že jeho postup je veľmi neadekvátny. Čo tak konečne prestať oháňať sa len svojim diplomom a občas si pacienta aj vypočuť, možno by mnohé prípady dopadli omnoho lepšie.

Mudr. Lívia Lapinová Banska Bystrica recenzia

Uvedomujem si že podávať akúsi oficiálnu sťažnosť nemá takmer žiaden zmysel ale verím tomu že si to prečíta aspoň pár ludí ktorých to odradí a aj (nenazvem ju doktorkou pretože si myslím povolanie lekára zahrňa aj schopnosť vyhodnotiť situáciu a velkú dávku empatie) dotyčná Lívia Lapinová. 10.7.2016 som navštívila pohotovosť na Hornej ulici 60 v Banskej Bystrici s prosbou o predpísanie liekov, celú situáciu som zrozumitelne vysvetlila (priatel mal úraz následkom ktorého má pretrvávajúce bolesti chrbta a sedel doma zaseknutý...prišlo mi úplne normálne, ludské a prirodzené prejsť sa v noci na pohotovosť a poprosiť o recept odborníka keďže lieky ktoré mu zaberali už dobral). To že z dôvodu nedôvery odmietne niekto niekomu predpísať lieky dokážem akceptovať (mimochodom som mohla aj klamať a predstierať bolesť vlastného chrbta a vymyslieť si rozprávku- asi by som sa vyhla primitívnemu správaniu ).
To ako so mnou zaobchádazala Mudr. Lívia Lapinová a jej sestrička nie.
Hneď ako som dopovedala prečo som prišla na pohotovosť začala po mne "lekárka" dvíhať hlas. Ževraj som moc drzá na svoj vek (som vysokoškolsky vzdelaný pracujúci človek takže som to moc neuchopila) . Nikdy som sa s tak primitívnym správaním u lekára celkovo ani na pohotovosti nestretla. S krikom ma vyhodili z ambulancie s vyhrážkou že na mňa zavolajú policajtov (úprimne lutujem že som to celé nepodstúpila do konca a nevyskúšala ako ďaleko dokáže celá situácia zájsť keďže som reálne nič neurobila a nikoho neurazila, po nikom nekričala).
Dnešný večer ma naučil len to že nikdy nehovor nikomu absolútnu pravdu a škaredé ženy sú na 99% aj odporné ženy. Týmto pozdravujem Mudr. Líviu Lapinovú a pevne dúfam že sa bude cítiť v situácii kedy potrebuje pomoc a professionálny prístup podobne nahnevane a bezradne.

Zuzana11

Musím len z vlastnej skúsenosti potvrdiť, čo tu už odznelo. Na spomínanej stránke nezverejnili ani moju recenziu. Podotýkam, že bola napísaná slušne, vecne a objektívne, ale samozrejme negatívne. Skrátka fakty. Tak, ako to bolo. V budúcnosti sa budem radšej riadiť radami známych.

celebrita facebooková

Mne sa už stalo, že som čítala pozitívne hodnotenie na nete na zubára, s ktorým som nebola spokojná a negatívne hodnotenie na takého, s ktorým som bola nadmieru spokojná. Preto tomu neverím a riadim sa len vlastným skúsenosťami.

Zuzana11

Je pravda, že hodnotenia lekárov môžu byť silne subjektívne, ale je aj pravda, že nie je lekár ako lekár. Ja sa riadim faktami. Ak sa niekomu nepáči, že ľudia vystupujú anonymne, prečo sa nepodpíše celým menom a namiesto toho takúto sťažnosť píše v anonymite? Vážne nerozumiem akým metrom tu ideme merať.

celebrita facebooková

Moc týmto internetovým hodnoteniam neverím. Najlepšie je riadiť sa určite len podľa vlastných skúseností. Keď s niekým nie sme spokojní, tak ho vymeníme za iného a je to :) :) :) A úplne najlepšie, že pokiaľ nám to zdravie ešte aspoň ako - tak dovolí, nechodiť po doktoroch vôbec :) :) :)

názor lekára

Rada by som upozornila všetkých pacientov , že hodnotenia lekárov pacientmi sú často veľmi skreslené. Hoci každý človek má právo na vlastný subjektívny názor ,tento názor môže byť veľmi vzdialený od reality a od pravdy . Príčinou môže byť, že pacient svojej chorobe, či chorobe príbuzného nerozumie , nemá predsa medicínske vzdelanie a za zhoršenie zdravotného stavu, či choroby súdi a viní lekára. Je to jednoduchšie ako sa kriticky pozrieť na fakt, či pre seba a svoje zdravie urobil naozaj všetko, a či dodržal rady a liečbu odporúčanú lekárom , alebo ide o nevyliečiteľnú chorobu...Hlavne si treba dať pozor na anonymné hodnotenia, ktoré vedia byť veľmi zlomyseľné .a sú vymyslené s cieľom poškodiť lekára niekedy výlučne z osobných dôvodov ,čo s jeho odbornými schopnosťami nemá nič spoločné. Anonymu je ťažké sa brániť a čeliť mu . Odsudzujem spoločnosť , prevádzkujúcu internetovú stránku ,ktorá takéto anonymné hodnotenia uverejňuje ,stráca tým jednoznačne svoj dobrý kredit. . Každé takéto anonymné podanie by si mala vopred preveriť, nakoľko poškodzovanie dobrého mena kohokoľvek "s cieľom poškodiť a ublížiť " ,je trestný čin. .Ak chce byť niekto kritický, nech sa podpíše celým menom a nech si za svojím názorom stojí . A naopak "vyrobiť" pozitívne hodnotenia je veľmi jednoduché ...Pozrite si radšej odborné prezentácie a publikácie lekárov , o ktorých sa zaujímate, na čo sa presne špecializujú, aké majú dosiahnuté vzdelanie a aké majú výsledky práce .

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Databáza hodnotených lekárov - Fórum - ZDRAVIE.sk