Manzelsky problem

Príspevok v téme: Manzelsky problem
evalis

sme spolu 16 rokov, 3 male deti a napriek tomu som dokonale nestastna. mame takmer vsetko a hlavne mame uzasne deti po ktorych sme dlho tuzili, hlavne On vyzeral ze tym velmi trpi a tak som vzdy myslela, ze ked uz sa to podarilo, bude fajn. naopak sa to zhorsilo-teda aspon pre mna. on ostal aky bol, ale ja som koli dietatku nemohla(predtym som zila velmi aktivnym aj spolocenskym zivotom), nemala cas ani energiu a prisli zavazky a povinnosti co nejdu odlozit-aspon zo strany matky. on je navonok uzasny pre kazdeho. mily, prijemny, obetavy, vzdy ochotny \\\"pomoct\\\" kazdemu,len nie mne. je uspesny aj znamy vo svojej oblasti. vyzera dobre. ja tiez. ked je doma s nicim nieje spokojny, stale len upratuje, aj tak nieje spokojny-ja som to vzdala-lebo to nikdy nebolo dobre a uz som na to nemala energiu a ani chut sa vecne hadat o tom istom. ked neupratuje a je doma, hra sa s detmi. alebo je unaveny alebo chory alebo je prec-odcestovany ci uz pracovne,ci sukromne \\\"aktivity\\\"-rozny pseudokamarati...(vtedy niesom konecne napata i ked som na vsetko sama)aj ked mi vzdy vadilo ze odchadza aj ked nemusi len pretoze sa mu chce a chce sa uvolnit a odreagovat(co ja nemozem uz roky), Ale peniaze mi doteraz daval aj vsetko platil co sa domacnosti tyka-vydavky a tak. nikdy mi nic nedal (teda uz roky rokuce) k sviatku, anilen kvet-maximalne tak poslal SMS. nespi so mnou v izbe(spi s detmi)len ked \\\"potrebuje\\\" pride a potom odide, lasku v tom necitim, napriek tomu tvrdi ze ma lubi. ja jeho-netusim. ale zvykla som si. nemam na vyber. vobec sa o mna nezaujima, aj ked som chora je mu to jedno, ale o inych sa zaujima o kohokolvek ineho viac nez o mna, problemy kohokolvek ho trapia viac nez tie moje. o \\\"jeho\\\"(teda nasich spolocnych-na tuto temu sa vzdy pohadame,lebo co zarobi ON je JEHO!hoc predtym ked sme spolu zacali nemal NIC, ja aspon nieco) takze o \\\"jeho\\\"financiach nemam absolutne ziaden prehlad, peniaze mi dal vzdy ked som potrebovala kolko uznal za vhodne a vsetko zabezpecil, tak ma to az tak netrapilo i ked zaujimalo. neviem nic o jeho uctoch z jeho niekolkych zamestnani, aj sukromnych. a mohla by som pisat a pisat a... rozoberat svoje pocity...
proste som to nechala plynut, lebo pri malych detoch a stale na materskej(9-ty rok) je vzdy co robit a casu je malo a nevladzem sa hadat-aj tak to nikam neviedlo, dobre bolo len ked som bola ticho a tvarila sa stastne,vtedy bol spokojny On. zabudla som povedat, ze za cele tie roky som nikdy nemala ziaden volny vecer ci den pre seba. nikdy. nebola som si ani raz napr.zacvicit ci na kozmetike. niesom na znackove handry,peniaze co dostanem miniem na kvalitne biopotraviny(to je moja vasen) pre deti alebo na rozne doplnky do domacnosti-aspon tak sa odreagujem,to ma uspokojuje. napriek tomu vyzeram stale dobre(nastastie aj v tielku a rifliach) a chyba mi laska a pozornost muza(akehokolvek). rozpravat sa spolu mevieme, vzdy to skonci hadkou a ked sa pohadame, tak mi nejaky cas prestane davat peniaze a tak zistim ze ho potrebujem.
aj ked som si myslela ze nie,ale trapi ma to, isty cas som sa uzavrela a tvarila ze ano, takto som spokojna,ale poslednu dobu sa tym neviem prestat zaoberat a dost ma to obmedzuje,nerobi mi to dobre
zazili ste niekto nieco podobne? ako to dopadlo?bojim sa toho

kafe

evalis, na tvojom mieste by som sa odpútala od muža citovo. To znamená, nič od neho nechcieť, nečakať pomoc s deťmi, nečakať záujem o teba, jediné s čím počítať sú peniaze na každodenné prežitie. Naučiť sa žiť vedľa neho. Vy dvaja nie ste pár, nemáš s ním prečo riešiť problémy (a ani ako). Stanov si cieľ. Chceš počkať kým deti vyrastú a odísť? Chceš si ešte nájsť priateľa? Na to všetko potrebuješ čas a aby si sa nezbláznila, vyplň ten čas niečim čo si zvykla robiť za slobodna (napríklad), venuj sa sebe.. začni žiť vedľa neho BEZ NEHO.
Po tej nekonečnej materskej by som ale urobila jednu vec - odišla od chlapa aj od detí na jeden týždeň. Alebo len na 5 dní. Albo 3.. to je jedno na ako dlho. Niekde.. hocikde. Do ubytovne, ku kámoške, niekde kde by ťa nenašiel (mobil vypnúť). Chcela by som, aby si to chlap skúsil o čo by prišiel, ak TY raz odídeš. Či by sa mu to páčilo, či si to vie uvedomiť čo všetko leží na tvojich pleciach a ako veľmi si dôležitá.. takéto niečo by som tvojmu chlapovi dopriala. Nech zažije taký menší šok. A po týždni sa vrátiť s veľkým úsmevom na perách a bez reči znovu robiť všetko tak ako doteraz. Keď sa bude pýtať nechať ho, nech sa chvíľu potí vo vlasnej šťave - nechať ho hádať, či sa trafí, zisti čo mu asi bežalo hlavou, kým si tu nebola..

janab

Neviem koľko máš rokov, ale počítam tak pred 40-tkou, takže ešte tak 5 dobrých rokov sa venovať deťom a potom pá, svojou cestou, venovať sa sebe a čas ukáže, či to v manželstve začne klapať, ale veľmi tomu neverím..deti ked odrastú a začnú mať svoj život, tak rodičia už nemajú si čo povedať a už nevedia ani spolu v jednej izbe pozerať telku, takže to obdobie určite príde, aby si bola pripravená...a možno sa mýlim..možno ten tvoj dostane rozum a príde na to, že ty si jediná jeho opora pre život..

:))))

NIEKTORY chlapi radi zneuzivaju toho-ze zena ostava na materskej je s detmi-nema ziaden prijem /len to co dostava od statu/
a je zavisla na nom.Tiez si mysli-ze treba VYDRZAT-bokom si nieco sporit-DRZAT SA PO PSYCHICKEJ STRANKE-VYCHOVAT DETI A POTOM IST SVOJOU CESTOU.
Su to aj jeho deti-tak nech sa stara aj on o nich zatial-lebo keby si sa rozviedla nevies ako by si dopadla ty a tvoje deti.
A ak budu uz dospele-im nic nehrozi.
ZELAM VELA STASTIA A VELA SIL LEBO ICH BUDES POTREBOVAT A PEVNE ZDRAVIE.

doubledog

muzsky pohlad?

myslim, ze si sa chytila do pasce, kedze ti na zaciatku imponoval svojimi vlastnostami.
a to najskor prave tymi, ktore svedcia o jeho psychickom probleme.