Chron.ulcerozna kolitida

Príspevok v téme: Chron.ulcerozna kolitida
Latooya

Dobry den chcela by som pridat temu ktora ma trapi mam 23 rokov a zistili mi chron.ulceroznu kolitidu...postupujem pravidelne prehliadky u lekarky trava to uz od Augusta 2010 ale mam pocit ze to velmi nepomaha vlastne hnacky a hlieny krvava stolica uz prestali ale neviem sa zbavit prilisneho naduvania zvukov v bruchu a pritom sa snazim dodrziavat dietu mam 50kg vysku 170..prosim poradte mi este neaky recept proti naduvaniu toto jedine ma dlhu dobu trapi :-((((( dakujeem

mjanik

kolitída je dobre liečiteľná akupunktúrou
-boba,tvoj manžel by liečením akupunktúrou dosiahol ďaleko lepšie výsledky, ak nie aj úplné vyliečenie,po tak dlhej liečbe!!!

boba 77

RNG prosím ťa o tvoj názor na biologickú liečbu pri cronovej chorobe.
Manželovy bola navrhnutá ako alternatíva namiesto pentasy (a iných syntetických liekov). Len je otázne či ju schvália vzhľadom k tomu, že mal také dobré výsledky. Nemáme o tejto liečbe žiadne informácie. Iba toľko že sa podávajú infúzie (Remicade), s tým že sa pacientom zlepšila kvalita života a už nemávajú bolesti a kŕče (nikde som sa nedočítala o vyliečení). Manžel našťastie žiadne bolesti ani kŕče nemá. Prosím ťa o tvoj názor či je lepšie zostať pri pentase alebo skúsiť biologickú liečbu (samozrejme v obydvoch prípadoch doplnky metabolickej liečby nevynímajúc)

boba 77

Pri cronovej chorobe odporúčam prečítať všetky príspevky k tejto téme od RNG. Manžel má túto nemoc už asi tretí rok. Berie pentasu a bral aj entocort. Keď mu chceli entokort vymeniť za imuran (berie sa po transplantáciách na odstavenie imunitného systému) tak sme si povedali dosť. Nakúpila som mu Céčko, betain HCl, probiotiká, enzými, zázvor, kurkumu, aloe vera... Entokort aj imuran sme vylúčili a nasadili na dva-tri týždne betaglukány.Samozrejme zmena stravy, raňajky ovocie, obed klasika, večera zeleninové šaláty, pomedzi to semená a orechy. Nič vyprážané, žiadna biela múka, biely cukor. Dnes bol na kontrole po roku (kolonoskopia). Má niekoľko zapálených fliačkov na stene hrubého čreva (mal ich aj pri kontrole pred rokom - takže stav sa nezmenil a nezhoršil), no musíme sa pochváliť, že výsledky krve a vzoriek odobratých z čreva sú VÝBORNÉ (aj bez entokortu čo sa doktorke samozrejme nepáčilo a manžela za to sprdla). Budeme sa musieť ešte hodne popasovať s týmto ochorením a pritlačiť naň (manžel to s tými doplnkami niekedy fláka) ešte viac ako doteraz, lebo vydím že naše snaženie prinieslo výsledok. Teraz som mu obstarala kúru Huldy Clark proti parazitom, čo môžu byť dôvodom tohoto ochorenia. Samozrejme že užíva selén zinok, Ečko a sem-tam GSE. Vážte si rád prispievateľa RNG.

Latooya

Dakujem za vsetky prispevky pozorne si ich citam.Beriem lieky od august 2010 mutafloor probiotika alebo neako tak sa volaju prednison ale uz mam znizenu davku pentasa sacky bola som teraz na kontrolne vysetrenie tak mi doktorka to opisala ze je to nalez bez aktivnej kolitidy tak ale to travenie nie je take ako som chcela :-(( sice som mala vsetko vylucene z jedalnicka a este stale mam drzat dietku co sa nevyplatilo mam pocit ze ten zapal po mojom tele plave uz mam napadnute aj hrdlo masivny haemophilus inf.takze dalsie lieky k tomu pribudli :-((( som strateny pripad :-((((

RNG

Nuz po rade, vitaminu C odporucam aspon 3 gramy,samozrejme vo forme esteru C, . Neviem o ziadnom "vypaleni" ladvin, hoci vitsmin C vo vacsich davkach pouzivaju miliony ludi dnes.Niekedy pri chorobach pouzivaju lekari az 100 gramov priamo do krvi v infuziach neutralnej formy vitaminu C a nikto zatial nehovoril nic o poskodeni ladvin takymito davkami, asi pre to, ze sa jedna o vyborne rozpustnu vo vode latku v neutralnej forme.

Curcumin moja zena pouzila v davke 3x2 kapsule po 800 mg v pripade tazkeho zapalu klbu a potlacilo to za tyzden.
Dumbier pouzivam ako prisadu do jedla, 1-1.5 gramu obcas.
Boswelickej kyseliny radia 2x500 mg, ale zrejme aj vascsie davky sa daju zobrat.
O predavkovani enzymami som este nepocul, hoci su na trhu coraz silnejsie a ucinnejsie zmesy.
Rybacie oleje odporucam do 10 gramov, az pri 35 gramoch moze nastat krvacavost, atd.
To na zaciatok staci
Z antimikrobialnych som spomenul Samento/Prima una de gato, lebo to je ucinne na rozne mikroby, kde atb nezaberaju.
Na zvysenie viralnej imunity som pisal az privela,vyhladajte si to pod herpes ci hpv
Samozrejme jedna vec tu nepomoze, je to kombinacia viacerych, lebo treba adresovat aj zapaly samotne, aj regeneraciu, aj rozne mikroby a zamorenia co su za nimi.

bibi123

RNG-tak sem napis presne davkovanie presnych doplnkov a viaceri sa podujmeme a spolocne dokazme, ci to funguje alebo nie:O)))
btw: kolko mg Vitaminu C clovek moze pozit, aby to malo pozitivny efekt na organizmus a neodpalil si oblicky a pod.???

RNG

Nuz ja mam z dobrych lekarskych zdrojov lekarov, ktorych na Slovensku nemate, ze mali uspech v lieceni crevnych zapalov, od IBS cez Crohna a ulcerozne kolitidy.
Preto sem pisem, aby som to tym trpiacim na tieto problemy spristupnil.
Lenze ked sa ich lekarom podarilo ich presvecit, ze je to neliecitelne a zdruzili sa v klube na to, aby sa drzali za ruky a podporovali v tej "neliecitelnosti", tak nemaju ziadnu sancu sa z toho dostat a lutujem ich, lebo nie je pravda, ze sa zapaly a infekcie v crevach nedaju odstranit.
Enzymi, kyseliny, mikrovlakniny, antimikrobioalne latky(Citricidal,collostrum, oreganovy olej...) probiotika,protizapalove latky(curcumin, boswelin,dumbier,rybacie oleje, vitamin C a hromada enzymov)
To su vsetko latky, co mi tak napochytro prichadzaju na um, nuz ale nemyslim si, ze budem v tejto teme pokracovat, lebo je to marne, "ako by clovek hrach na stenu hadzal"

bibi123

RNG-len tato choroba sa neda vyliecit... Na Slovensku existuje aj Crohn klub, kde sa zdruzuju ludia, postihnuti s touto chorobou, verim, ze aj niektori sa mohli riadit Tvojimi radami, ale ak by sa zazracne vyliecili z choroby, z ktorej sa vyliecit neda, urcite by sa tam tym pochvalili... ja presadzujem odstranenie z potravy vlakna, pretoze tie podporuju len to, aby si sa v praci, skole posr..:O))) a to nikto nechce, takze je lepsie to z tej stravy vylucit, tu nejde o liecenie, skor o zabezpecenie urciteho komfortu, aby clovek mohol normalne existovat, aby kazdych 20 min. nebehal na toaletu...

RNG

opravene
Odstranenie vlaknin z diety znamena, ze sa nemozu absorbovat toxiny a odnasat z criev von.
Ta rada je velmi zla.
Ano, hrube vlakniny pri zapale crevnych stien mozu mechanicky odierat steny, ale mikrovlakniny ako psylium, rozne pektiny a arabinogalaktany su tam nevyhnutne, ak si to chces vyliecit.
A rozne antimikrobialne latky, co potlacia rozne crevne infekcie, ktore su dovodom zapalov a vredov a samozrejme probiotika, ktore tam treba neustale nasadzat, lebo potlacaju skodlive kultury a vyrabaju proti nim a inym protilatky, ktore v zdravych spravne probioticky osidlenych crevach vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, s ktorymi telo disponuje.

Traviace problemy obvykle su dovodom zleho vyberu stravy alebo poruseneho travenia, na ktore su nevyhnutne kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika

K hojenie crevnych stien pomaha aloe vera,DGL, collostrum a najma Triphala