Ako bojovať v práci s intrigami?

Príspevok v téme: Ako bojovať v práci s intrigami?
Vera2484

Ahojte, mám otázku ktorá nesúvisí so zdravím ale časom možno začne s mojou psychikou...
Minulého roku som skončila vysokú školu a nastúpila som do mojej prvej práce ako vedúci.. Mám pod sebou asi cca 50 ľudí.. na začiatku to vyzeralo celkom v pohode, no postupom času zisťujem, že je to veľmi ťažký kolektív... samé intrigy, ohováranie, pokrytectvo.. Najväčšie intrigy tam však robí jedna 50 ročná pani s ktorou som mala nedávno konflikt už aj ja a tak som sa stala terčom jej ohovárania...
chcem sa preto spýtať ako reagovať v práci na takéto niečo? mám sa obrátiť na môjho nadriadeného alebo ako postupovať v tomto alebo podobnom prípade?... ďakujem Veronika...

Slobodna

A to robíš chybu, keď odídeš z práce, všetko nechaj za dverami, inak sa z toho zblázniš. To je otázka prežitia, ak chceš prežiť, musíš si prestať brať veci osobne a prestať ich riešiť. Musíš sa nakaziť takým zdravým "mampičizmom"ako to volám ja :-)

Vera2484

Slobodná, to máš pravdu, to mi hovorí skoro každý kto pracuje mimo tohto kolektívu... ale ja ešte nemám v sebe vybudovaný taký ten ignorantský múrik alebo ako to mám nazvať... zatiaľ si všetko beriem osobne a všetko riešim ked prídem domov...

Slobodna

Intrigy sú predsa všade, čím menej sa budeš zapájať a držať bokom, tým viac ťa budú ohovárať. Nedá sa s tým bojovať, aj keď to bude stáť veľa nervov jediná účinná zbraň je- ignorácia. Ich to prestane baviť. Pracovný kolektív je vlastne taký malý svet, kde je to čo je vo svete voľnejšie a možno menej pozorovateľnejšie, ale je to tam, nahustené do menšieho priestoru, preto sa to vníma omnoho horšie. Pracuj sama za seba, nikomu never, intrigy nerieš a nezapájaj sa, na nikoho nežaluj, proste si urob svoju prácu a dovi-dopo.