Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Odvolanie proti rozhodnutiu posudkovej komisie ohľadom invalidného dôchodku

Omodej

Môže mi niekto vysvetliť, prečo syn nedostal ID aj keď má pažerákové varixy a v tabuľke prílohy zákony je na písaná neschopnosť pracovať 80 až 90 %? Ďakujem

Omodej

Môže mi niekto vysvetliť, prečo syn nedostal ID aj keď má pažerákové varixy a v tabuľke prílohy zákony je na písaná neschopnosť pracovať 80 až 90 %? Ďakujem

Omodej

Sisa116

Dobry den, dnes som bola na komisii lekar ma ohodnotil na 50%no komisna lekarka tvrdila ze 75%mi musia dat no dali mi 50% chcem sa odvolat no neviem aky je postup vie mi niekto poradit prosim mam cukrovku 2typu picham si 4 xdenne inzulin,a chronicke ochorenie polyneuropariu na dk,nefropatiu,retinopatiu,hiperventilacnu tetaniu,incip.sy karp.tunela I.dx v senzi.casti . Prosim o radu dakujem

cnp

este chcem sa opytat ,pisete ze lekarka mala trocha pravdy...no ja si myslim ze z ucty k cloveku teda mne ktora skoncila skolu v r.1987 a odvtedy stale som pracovala az na tuto chorobu ktora trva 2 roky,si myslite ze som si zasluzila slova nechodite stvornozky......?

cnp

dakujem za odpoved...mam tu tazku formu,teraz som prisla z nemocnice,stav nejako sa zhorsuje,obojstranne stracam sluch pre porozumenie....odvolanie som podala na k.sud,ale ako dlho trva ked ma predvolaju na sud?dakujem

N-ika

cnp
Odvolanie sa postupi na ustredie a iny posudkovy lekar rozhodne ci bol zaver posudkoveho spravny. Tu mas tabulkove bodovanie vest. syndromu, pozri si ake je bodovanie...do urcitej miery mala lekarka pravdu, na priznanie invalidity musis mat naozaj tazku formu...

Objektivizované poruchy rovnováhy (poruchy vestibulárneho ústrojenstva)

a) ľahká forma
(ľahká neistota stoja, mierne prejavy závratov pri celodennom zaťažení, pri vyššej psychickej
a fyzickej záťaži)
5 – 15%
b) stredne ťažká forma
(výraznejšia neistota a prejavy závratov pri celodenných zaťaženiach alebo opakované prudké
závraty s vegetatívnymi prejavmi, prípadne s nevoľnosťou, zvracaním pri psychickej a fyzickej
záťaži)
15 – 25%
c) ťažká forma
(prudké závraty, neistota pri chôdzi, státí a iných fyziologických zaťaženiach, prípadne pri neschopnosti
bez opory ísť alebo stáť)
70 – 80%

ID sa priznava az nad 41%...

N-ika

cnp
Odvolanie sa postupi na ustredie a iny posudkovy lekar rozhodne ci bol zaver posudkoveho spravny. Tu mas tabulkove bodovanie vest. syndromu, pozri si ake je bodovanie...do urcitej miery mala lekarka pravdu, na priznanie invalidity musis mat naozaj tazku formu...

Objektivizované poruchy rovnováhy (poruchy vestibulárneho ústrojenstva)

a) ľahká forma
(ľahká neistota stoja, mierne prejavy závratov pri celodennom zaťažení, pri vyššej psychickej
a fyzickej záťaži)
5 – 15%
b) stredne ťažká forma
(výraznejšia neistota a prejavy závratov pri celodenných zaťaženiach alebo opakované prudké
závraty s vegetatívnymi prejavmi, prípadne s nevoľnosťou, zvracaním pri psychickej a fyzickej
záťaži)
15 – 25%
c) ťažká forma
(prudké závraty, neistota pri chôdzi, státí a iných fyziologických zaťaženiach, prípadne pri neschopnosti
bez opory ísť alebo stáť)
70 – 80%

ID sa priznava az nad 41%...

cnp

dobry den...moze mi nikto poradit?neuznali mi inv.dochodok,podavam odvolanie na soc.poistovnu,neviem aky je dalsi postup,a hlavne ako dlho trva ked ma znova predvolaju?mam centralnu vest.poruchu,ale nechodim stvornozky,bola odpoved posudkovej lekarky....dakujem

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Odvolanie proti rozhodnutiu posudkovej komisie ohľadom invalidného dôchodku - Fórum - ZDRAVIE.sk