Odvolanie proti rozhodnutiu posudkovej komisie ohľadom invalidného dôchodku

katarina691

pekny den vsetkym,prosim vas chcem sa opytat ako postupovat ak lekarska pos.komisia prehodnotila zdr. stav a znizila vysku ID.Je dobre dat odvolanie alebo pockat a poziadat o prehodnotenie....lekarka z plucneho kaze dat odvolanie kedze som na soc.poit. podala papiere v minulom roku asi v oktobri a posudzovali ma az v januari toho roku a medzi tym som mal dalsie vysetrenia a lekarka vravela ze stav nieje upraveny je stale taky ako pred 3 rokmi...ona ze napise celkove posudenie a vyjadrenie...oplati sa poradte prosim

Ellie K.

Chcela som si podať odvolanie voči zamietnutiu žiadosti o invalidný dôchodok. Podala som si žiadosť, bola som na posudkovom a zamietli mi to. Všade samá byrokracia :(

panther

Ak poberas invalidný dôchodok a tvoj zdravotný stav sa zhoršil, mozes požiadať o zvýšenie dôchodku z dôvodu zhoršenia zdravotného stavu. Ale ak uz máš pokles nad 71%, suma sa uz nezmení, čiže je to zbytočne.

panther

Odvolanie voči čomu? Nerozumiem. Požiadal si si o dôchodok a zamietli ho? Ak áno, odvolať sa môžeš len do 30 dni od prevzatia rozhodnutia. Ak si to presvihol, môžeš si podať novú žiadosť.

Ellie K.

Ahojte!
tiež si chcem podať odvolanie proti rozhodnutiu o poberaní invalidného dôchodku nakoľko už 15 rokov trpím ťažkou chorobou a postupne sa k tomu pridružli aj iné diagnózy. Teraz je mi však momentálne dobre, ale rátam, že to vydrží tak dokonca augusta. Väčšinou sa v lete môj stav vždy upraví. Preto by som chcela vedieť, či si mám aj napriek tomu podať odvolanie? Ďakujem

J111

Jajka, ty si ale šikovná:D Ono, keď sa odvoláš, tak sa tak skoro dôchodku ani nedočkáš, dostaneš ho až vtedy, keď si zvykneš žiť bez neho:D Vieš, tzv. prieťahy, či ako sa to volá, už ani neviem, na akú tému píšem, tu sú samé vtákoviny a prieťahoviny:D