Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Odvolanie proti rozhodnutiu posudkovej komisie ohľadom invalidného dôchodku

cnp

dobry den...moze mi nikto poradit?neuznali mi inv.dochodok,podavam odvolanie na soc.poistovnu,neviem aky je dalsi postup,a hlavne ako dlho trva ked ma znova predvolaju?mam centralnu vest.poruchu,ale nechodim stvornozky,bola odpoved posudkovej lekarky....dakujem

cnp

dobry den...moze mi nikto poradit?neuznali mi inv.dochodok,podavam odvolanie na soc.poistovnu,neviem aky je dalsi postup,a hlavne ako dlho trva ked ma znova predvolaju?mam centralnu vest.poruchu,ale nechodim stvornozky,bola odpoved posudkovej lekarky....dakujem

cnp

Salmonella1

Píšeš úplne nezrozumiteľne, ale pokúsim sa:
Hlavnú diagnózu určuje posudkový, v tvojom prípade asi tie bedrové kĺby (koxartróza). Za ďalšie diagnózy(krk) môže, ale nemusí, lekár pridať najviac 10%, viac sa nedá.

Faany33

Dobry den vcera som bola na posudkovej a neschvalili mi celi dvochodok som polovicnom .som po operacii bedrovych klbov mam umele klba mam zapalovu reumu ostroepozu poskodenie nervovy korenov v krku nevuem otacat s hlavou tak sa otacam cela cervikalnu dystoniu .oni mi povedali ze ked mam vymenene klba ta,ze su ohibne hlavna vec ze bolesti su stale klbou krk nepocitaju k noham ze bi mi odobrali body som na 60%a,zobrali bi mi dvac keby mi uznali cely invalidny dvochod dali bi len 40%a pridali len 10%porate mi ci sa mam odvolat ci sa oplaty oni krk neuznavaju za,dalsui diagnozo ako to je dakujem

N-ika

Socialna poistovna postupovala spravne, nie je ziadny iny "navod" ani "sposob" ako si zvysit ID. Odpracovane roky po priznani invalidity NEMAJU ziadny vplyv na vysku ID, zohladnuju sa len pri vypocte starobneho dochodku.
Kedze ti ID priznali ako studentke, moznost zvysenia ID je len cez percenta- kvoli zhorseniu zdravotneho stavu.

Mi_cha

Dobrý deň, viete mi prosím poradiť odporúčiť ako mám postupovať pri nesúhlase s výpočtom môjho ID? V roku 2005 (vtedy 19ročná) mi schválili ID vo výške 70%, bola som študentka. V tomto roku 2015 som mala navýšené percento na 75% pričom na hlavnú diagnózu je maximálna výška 70% a tých 5% mi zvýšili pre diagnostikovanú úplne inú chorobu. Problém mám v tom, že v roku 2005 som bola študentka, teraz som dlhodobo pracujúca na TPP avšak pri novom prehodnocovaní ID (z dôvodu zvýšenia o 5%) stále vychádzajú v SocP. z roku 2005 kedy som bola študent. Na Soc.P. mi povedali, že až pri starobnom dôchodku mi zohľadnia odpracované roky. Pri novej výške ID si nemôžem dovoliť nepracovať, viete mi poradiť ako postupovať v tomto prípade, aby mi výšku ID prerátali podľa môjho príjmu? ďakujem za rady a tipy: môžte posielať na michazapletal@gmail.com

N-ika

Je mi luto ze ma tvoj syn take problemy ale lekarka naozaj postupovala podla tabuliek :-(

A zalezi na tom, co ma syn vystudovane, nakolko ho jeho zdravotny problem obmedzuje pri vykone jeho povolania...

Apropo, ak dostane umely klb, narok na ID mu automaticky nevznikne. Praveze, paradoxne, po vymene klbu sa jeho problem bude povazovat za vyrieseny.

PS : podla tabulky je obmedzenie pohybu laktoveho klbu aj s obmedzenym rotovanim ohodnotene na max. 35%...

A ak sa mozem opytat kolko ma syn teraz rokov? Pracuje? Ma zaplateny povinny pocet rokov poistenia? Lebo aj to su dolezite podmienky...

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Odvolanie proti rozhodnutiu posudkovej komisie ohľadom invalidného dôchodku - Fórum - ZDRAVIE.sk