Odvolanie proti rozhodnutiu posudkovej komisie ohľadom invalidného dôchodku

ni-ka

hanuska-este ma napadlo, ze mne pridali len 5% za zhorsenie v ramci zakladneho ochorenia-teda lupusu ktory mam, aj ked som mala gonartrozu 3.st. a mala som s tym dost komplikacii,viac mi nedali pretoze to bolo sposobene lupusom...ale za ine diagnozy som dostala dalsich 10% naviac...
lebo pri mojom ochoreni je najtazsie stadium ohodnotene na 60-70% a aj keby som asi umierala na lupus tak by mi plny nedali...ale kedze som mala zhorsenie aj v inych ochoreniach (ocne problemy) tak som dostala plny...
takze je mozne ze si uz v ramci svojho ochorenia dosiahla percentualny "strop" a viac by ti pri tvojom ochoreni nemohli dat...ale ked sa ti zhorsil stav aj s inym ochorenim-s takym co nesuvisi s reumatickym, tak potom sa urcite odvolaj...

hanuska2

presne tak. Mala som 60, po zhorseni mi nechali tiez 60 percent. Sama posudkova mi navrhla aby som sa odvolala.Len uz velmi tomu neverim.

ni-ka

hanuska- a ty si si ziadala o zvysenie na zaklade zhorsenia zdrav. stavu? A prislo ti ze ti ho nezvysia?
inak ja mam tiez reumaticke ochorenie a ked sa mi zhorsil stav, poziadala som o zvysenie a schvalili mi...pridali mi 15 % a teraz mam 75% co je plny ID

hanuska2

vdaka ni-ka.u mna sa neda cakat zlepsenie,kazdym rokom je to horsie- K tomu platnicky, tento rok zenske problemy skoncili sa operaciu,. Zacalo sa to ramenom pred 10 rokmi, odvtedy mi reuma "zhltla" cele tela najma chrbticu a velke klby. Za skusku nic nedam, len neiem ako to treba spravne napisat.

ni-ka

odvolavat sa ma zmysel jedine vtedy ak sa zdravotny stav nezlepsil alebo sa dokonca zhorsil...lebo ak nastalo pri prehodnoteni komisiou podla nalezov zlepsenie zdrav.stavu, tak logicky sa ID znizi...
stava sa ze pocas liecby onko ochoreni je ID "plny" ale po prekonani ho znizia alebo aj odnimu uplne

hanuska2

Ahojte, ja som na tom taktiež, -že mi prislo, že mi nezvýsia inv. - takisto si kladiem otazku, či sa odvolat ci nie, či nebudu chciet znova tu masieriu okolo diagnoz absolvovat. A ked sa odvolat tak akým sposobom.

phoe

Elbinka, posiela sa to na ústredie , dvojmo, v lehote do 30 dni od doručenia a neplatis nič. Napíš že sa odvolavas lebo tvoj zdravotný stav sa nezlepšil. Ak máš nejaké relevantné nálezy tak ich pripoj.

elbinka

Dobrý deň,
dnes mi prišlo rozhodnutie zo soc. poisťovne, že mi znižujú invalidný dôchodok. Poberala som plný ID 3 roky / po prekonaní IM/ a teraz mi ho znížili na 55 %. Chcela by som si podať odvolanie, len neviem na koho mám odvolanie adresovať či na ústredie do Bratislavy, alebo na súd. A tiež neviem či sa tam mám nejak rozpisovať či len tak jednoducho, že sa odvolávam proti rozh. soc. poisť. atď. Treba priložiť ešte aj nejaké aktuálne lekárske správy ? A ešte by ma zaujímalo či za takéto odvolanie sa platí a akú mám šancu.
Ďakujem za odpoveď.