Nenavidim skolu

Príspevok v téme: Nenavidim skolu
Julianka

viem ze s tym ma problem asi kazdy ciastocne.. nikto nechodi do skoly rad...ale ja to fakt neviem vydrzat...uz som v pokrocilejsom rocniku na strednej skole a kazdy den idem do skoly uplne s hrozostrasnymi pocitmi...v skole nemam ziadnych priatelov v podstate...neznasam predmety, ucitelov, priestory skoly, vstavanie proste vsetko...a bojim sa stale skusania, zlych znamok...co sa tyka znamok som extremista raz dostanem vybornu inokedy dost zlu znamku... vysvecko je nakoniec celkom dobre..ale ked dostanem zlu znamku som uplne v koncoch a myslim na to kazdu sekundu dna...citim sa akasi menejcenna...dalej strasne ma skola obmedzuje...mam plno konickov a aktivit (vacsinou samostatnych kedze som introvert) a koli skole na ne nemam cas....stale vymyslam ako sa uliat zo skoly a teda dost casto aj chybam...lebo to neviem vydrzat...ale cez taky volny den nejdem niekam s partiou alebo do baru...som doma a citam knihy alebo robim nieco zmysluplne vzdy... neviem vlastne co chcem od vas...snad som sa chcela len vyrozpravat...viem ze su ovela horsie problemy-toto je smiesne niekomu -ja viem ale snad aj to moze byt podnetom pre debatu...

lusssy7

Ahoj.no ja som teraz začala chodiť na strednú školu, takže to ešte neviem poriadne povedať, ale keď som chodila na základku cítila som sa ako ty.proste som išla do školy so strašnou nechuťou, kamarátky v škole sa na mňa nejako vysrali a proste bolo to strašné.v škole som rozmýšľala čo budem robiť keď prídem domov a tak.... tiež keď prídem domov čítam knihy, pozerám telku a tak...všelijako.takže nie si sama :)

Nela41

Aj ja som nenávidela svoju školu, keď som bola na strednej. Vybrala som si zlý odbor a nenávidela som každú vetu v poznámkach, všetky predmety a celú moju triedu (aj keď som im to nedávala najavo).. ale prežila som mám maturitu som na mojej vysnívanej VŠ aj keď ju už nevnímam ako takú výhru no vybrala som si konečne dobre a radím ti len zaťať zuby a vydržať :-)

klm9512

No uz si v pokrocilejsom rocniku. Nemam tam neakych extra priatelov, zi si neakych najdem je asi 50 percentna sanca, strasne si zelam aby som uz zmaturoval a bol koniec sckoly a to chodim este len do prveho rocnika aj to len 1 a pol mesiaca. Obror sa mi paci, ale tie vsetky predmety a ty prisny ucitelia na kazdom ... Je to hrôza ked si predstavim ze este 38 a pol mesiaca tam budem chodit. No, uz aby to bolo zamnou :(

AnOnYm98

philips-teba možno neberia učitelky vážne ale rodičov tak to ich bude musieť počúvať a riešiť to...prajem vela šťastia

AnOnYm98

ach no nerada o tom hovorím ale musí už napísať aj ten kto už niekoho šikanov.Ja som aj s kamarátkami šikanovala jednu spolužiačku lebo sme ju nemali rady aká bola namyslená.Bola totišto nová.No nejdem písať detaily nebola to niaka silná šikana ale predsa len bola.A viete čo sa potom stalo?? Keď to povedala rodičom aj učitelke a riešilo sa to.To bol strach keď sa o tom dozvedeli rodičia.TAK NEVáHAJ A POVEDZ TO RODIčOM!!!

kasandra

To je úplne normálne, keď nemáš v triede spolužiakov svojej "krvnej skupiny" tak ťa nebaví ani chodiť do školy. Medzi dnešnou mládežou je ťažké nájsť si kamarátov ak nepiješ, nefajčíš, poprípade nedroguješ, ale píšeš, že si v pokročilejšej triede, tak zatni zuby a nejako to už vydrž do konca. Nejakú školu musíš predsa mať.
Je dobré, že máš aj nejaké koníčky, to nevadí aj keď si introvert aspoň nemrháš časom len tak, ale venuješ sa niečomu zmysluplnému.

JaneTristo18

psychológ - plne s tebou súhlasím. Zastaralé metódy a nepostačujúce zariadenie. Plus ešte aj hlúpa mládež s problémovým správaním, ktorá ničí životy ostatných žiakov.

JaneTristo18

Ahoj,

nenávisť ku škole dobre poznám. Sama som si tiež vybrala hrozný odbor, ktorý ma nudí. Profesori sú u nás fajn, nesťažujem sa na nich. Ale tie predmety a vlastne už len to, že sa ráno musím zobudiť, je hrozné. (Lenže to ber tak, že ja trpím depresiami, takže mne sa nechce vstať ráno ani cez víkend).
Hlavne neznášam tých ľudí v škole - nie ani tak spolužiakov, tých mám kdesi u .... ehm.. ale skôr ľudí z iných ročníkov, ktorí ma vôbec nepoznajú, ale večne si na mňa otvárajú hubu a majú hlúpe reči.
Lenže ja som už maturant, písomné maturity mám za sebou, čakajú ma už len praktické a ústne. Utešujem sa tým, že ke´d som to vydržala na tej škole 3 a pol roka, že ten polrok už dotiahnem.
Samozrejme, mám z toho nervy a zbytočný stres, možno aj voľba zlej školy dopomohla čistočne k rozpadu mojej psychiky. Ale keď som chcela prestúpiť, matka mi nedovolila, tak som si povedala "na tu máš teda, chcela si to, tak to tu maj" a úplne som sa na to vykašľala.
A preliezla som.