Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Okusovanie pier

Príspevok v téme: Okusovanie pier
78910

čaute. mám taký zlozvyk... teda len nedávno som s ním začla, ani neviem ako.. Proste som si začla okusovať spodnu peru a nemôžem s tým prestať, lebo sa mi tam stále začne robiť taká suchá kožička, ktoru zas ukusnem dole. predtým som to nemávala, ja neviem, jak to začlo... čo mam robiť, aby sa mi to tam už nevytvaralo,lebo to vyzera nechutne a vždy to zas odkusnem.. dík

ojka

dôkladná starostlivosť o pery, aby sa ti nevysušovali.... aj teaz nastané chladné a mrazivé počasie, kedy sa to bude pravdepodobne zhoršovať a ak si ich ešte k tomu náhodou oblizneš jazykom tiež.... skus v lekarni ti možno niečo špeci na to daju,... ale na popraskané a suché pery zaberá i domaci recept klasické maslo alebo med a natrieť to na pery (;

ivana45

joni, plne suhlasim. Preto tu lobujem za najjednoduchsiu formu jelenieho loja.
Na rychle vyhojenie praskliniek koze existuju pripravky aj pripravky s ureou (doma jeden mam, je to vo vreckach, funguje, neviem si spomenut na nazov) ale na usta by som to asi nedavala... neviem.
Najviac je to v hlave. Ten problem.

joni_

hviezdicka moze byt problem aj v tych leskoch a balzamoch, nejake tie konzervacne latky, a podobna chemia, mozno alergia na nejake bylinky v balzame, mozno to ti skodi. Ja nemozem hociaky balzam, po niektorych som mala neustale popraskane pery, presne ako pises, som ho po dvoch dnoch pouzivania hodila do kosa. Pouzivam momentalne jeleni loj, ale minuly tyzden som chcela skusit nieco ine a okamzite ma zacali palit pery a vysusovat sa napriek castemu natieraniu, takze dalsi balzam putoval do kosa :)

ivana45

hviezdicka, lesk by som nepouzivala vobec. Len cisty jeleni loj v tuhej tycinke alebo skus tycinku s placentou. Ak si jeden kusok kozu strhnes, vzdy odstanis aj kusek koze, ktora tam mala ostat. Musi sa to hojit a to nejde hned, na druhy den sa ti to nestihne vyhojit a problem sa opakuje.
Pri a po teplotach ma popraskane pery skoro kazdy. Zdaleka nie kazdy si ich zacne driapat alebo kusat. Drz sa.

hviezdicka*

ivana 45,
pery si nehryziem, vzdy cez den mam na nich lesk alebo balzam. Postupne pocas dna citim ako mi schnu, je v nich take napätie. Opät si ich pretriem balzamom alebo leskom. Kym pridem domov, su uz nacisto popraskane, koza z nich niekedy visi alebo je prilepena leskom ku peram. Taka visiaca koza mi jasne ze vadi, preto ju strhujem. Ozaj to nie je zlozvyk. V lete to takmer nikdy nemam.
Mozno ako pisala leninka, je to tou imunitou, ktoru mam slabsiu, casto som prechladena

ivana45

hviezdicka, doplnkami k strave nic nepokazis, ale situaciu ani nezachranis.
Selen, zinok, vitaminy B (pyridoxin) a E.

Hlavne je nepodlahnut mimovolnemu nutkaniu hryzt alebo sklbat si pery. Namiesto toho si treba zvyknut natriet si ich, ked ich citis suche.
Podstatou problemu je zlozvyk. Poznam dievcinu, ktorej pomohla hypnoza.

leninka

Na internete som našla nejaké tie rady:
Ústa, pery-Oblasť úst patrí pohlavným orgánom a imunitnému systému človeka. Pery samotné prezrádzajú stav tráviaceho systému človeka – opuchnuté alebo suché pery súvisia so žalúdočno-črevnými problémami.

-Popraskané kútiky úst sú signálom nedostatku vitamínu B2. Spoľahlivými zdrojmi sú mäso, pečienka, ryby, celozrnné produkty, mlieko, syry a vajcia.

-Pomalú hojivosť raniek na tvári odstránite väčším prísunom zinku, teda jedzte veľa rýb, mäsa, mliečnych a celozrnných výrobkov.

hviezdiecka*

ja mam nieco podobne. Pery mi stale praskaju. Natieram si ich balzamom, leskami na pery, medom, stale na nich nieco mam. Napriek tomu mi za 1 den! popraskaju, vecer je uz na nich sucha koza, ktoru si zväcsa okusem alebo strhnem. Rano mam pery este pekne a do vecera su uz zas popraskane. Jedinou vynimkou je leto. Od jesene do jari mam pery vzdy popraskane.
Rozmyslam, ci to nie je nedostatkom vitaminov, len neviem akych...

ivana45

Na pomoc, aby si si nezacala znova devastovat pery, predstavuj si, ako si do tela zanesies infekciu napr. hepatitídou B. Alebo C. Alebo sa oddavaj inym radostnym predstavam: HIV, syfilis, ...

rew

ked ivana45 spominala ten pytiol.. tak ma napadlo ze mozno by nebolo odveci si natriet pery niecim hnusnym co ta odradi od toho aby si si ich co i len oblizla nie to este ohryzala :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Okusovanie pier - Fórum - ZDRAVIE.sk