Keď úraduje alkohol

Príspevok v téme: Keď úraduje alkohol
leninka

Mám priateľa s ktorým bývame a čakáme bábo. Priateľ má zamestnanie v zahraničí a pred 2-mi týždňami prišiel domov. V priemere, každý druhý deň má vypité. Niekedy menej, niekedy viac... Vždy mi povie, že ide niečo vybaviť. Povie mi aj čo, ale nakoniec ide aj do "hospody"... Neviem, ako mu už mám dohovoriť. Už som aj dverami tresla, aj dohovárala... No vždy to pomôže na jeden deň a potom je to zas to isté. Či po dobrom, či po zlom... stále je to to isté. Veľakrát mi aj pomôže, či s varením, alebo upratovaním. Všetko by bolo v poriadku, keby nešiel do krčmy... Vždy, keď ide preč, tak som nervózna, kedy príde a aký príde. Snažím sa sa ukľudňovať kôli bábu, ale je to strašne ťažké, a keď príde v takom opitejšom stave, tak sa hádame a mňa trasie od sklamania a hnevu.

ta3

Leninka, nepoznam Ta, ale mi zalezi na Tebe a preto este ako dalsie povzbudenie chcem Ti povedat moju osobnu skusenost, ja som sa rozvadzala s dvomi malymi detmi (dvojcatami), mala som rakovinu a bola som totalne na vsetko sama, bez rodiny, bez rodicov a zvladla som to a dnes som preto na seba velmi hrda, zvladla som to, lebo inej cesty nebolo, musela som to zvladnut uz koli mojim detom, ktore ma potrebovali, oni ma drzali nad vodou, lebo Ti chcem povedat, ze byt matkou je uzasne krasne, pravdaze uplne stastie je, ked matka ma nielen deti, ale aj milujuceho manzela a deti milujuceho otca, ale bohuzial nie vsetkym matkam a detom je dopriate zit v kompletnej a stastnej rodine, ale radsej nech deti vyrastaju v nekompletnej rodine, ako v rodine kde hadky a bitky su kazdodennym chlebikom, Ty Leninka mas urcite chapavych rodicov, ktori Ti radi pomozu, takze nevesaj hlavu, tes sa na dietatko, s pomocou rodicov urcite vsetko zvladnes, tak sa drz

leninka

Myslím, že by sa to mohlo dať, no každopádne sa musím porozprávať s rodičmi. Aj napriek všetkému, ma trápi, že si to vôbec neuvedomuje. Čo by iní dali za to aby mohli mať dieťa... Už len nech sa to rýchlo nejako dobre vyrieši... Ďakujem Vám za pomoc. Veľmi mi to pomáha, ísť ďalej a prekonať to

ta3

Leninka, tak uz sa tym netrap, pust ho kompletne z hlavy a nemusi Ti byt ani luto za nim, pri nom by si stastna nikdy nebola, takze hlavu hore. No a nemohla by si ist na cas byvat k rodicom a byt prenajat? Ked babatko podrastie, najdes si pracu a potom sa do bytu mozes vratit. Co povies, islo by to?

leninka

som v 6-tom mesiaci. A byt síce mám, ale je na hypotéku, takže každý mesiac treba platiť a aj za elektrinu, plyn, a takéto tie poplatky... V tom je háčik...
A už aj za triezva bol zlý, takže to nemá už nádej... Jeho švagrina mi povedala, že ak sa zmení, tak to bude na týždeň a potoom to bude zase to isté... Mala pravdu... Aj môj oco, mama, kamarátka, mali pravdu... Čo keď sa človek musí na vlastných chybách poučiť, a častokrát to raz nestačí...

ta3

Leninka, takze zazrak sa nekona, je mi luto, ze musis prezivat tieto veci, ked prave cakas babatko a v kolkom mesiaci si? drzim Ti vsetky prsty, aby si vsetko zvladla a verim, ze aj rodicia Ti pomozu, a preco sa bojis ako to bude s byvanim, ved byt je tusim Tvoj, drz sa Leninka

leninka

Dúfanie bolo márne. Je to ešte horšie ako to bolo. Včera večer našťastie prišiel (ex)priateľa brat so ženou. Bránili ma, za čo som im veľmi vďačná. Cez noc som spala u nich a teraz som už doma zamknutá. On kľúče nemá, tak som kľudnejšia. Samozrejme je v krčme. Dnes sa asi budem ukľudňovať a zajtra pôjdem k rodičom im to povedať a aby mi pomohli. Mám strach. Bojím sa, čo bude s malým, či bude zdravý a či nepotratím a bojím sa ako to bude s bývaním