Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prekysleny organizmus

watermelon

ano o tom to je - o ubytku mineralov, ked prijimas prekyslujucu stravu (nebudem ju nazyvat varenou), tak tvoje telo vyuziva vlastne mineraly (zacina tymi, ktorych ma najviac - vapnikom) na to, aby eliminovalo kyseliny (mocovu, puriny), co nejde eliminovat, to riedi vodou, preto telo zadrziava vodu a tukmi.
Clovek, co cvici alebo tvrdo pracuje, pomaha telu eliminovat skodliviny, cize pravdepodobne si preto zatial este super zdravy (aj preto, ze si mlady). Avsak pride 50tka (u neaktvinych ludi), ci 60 u tych cviciacich a problemy budu. Lebo telu raz dojdu mineraly a bude musiet zacat upozornovat na problemy inymi sposobmi (infarktom, rakovinou,...).Cize ano jest co najviac surovej zeleniny a ovocia, ked uz sa niekto nechce vzdat varenej stravy, ale vzdy sa da jest tak, ze to nebude uplne to najhorsie, co nam teraz trh ponuka - cola, burgery, hlboko zmrazene polotovary, cipsy atd. Clovek ma vzdy na vyber, nastastie. A ked si vybere cestu coly a burgerov, tak nech sa necuduje.

TrainingBoy

no povedzme ze mate pravdu a varena strava zakysluje, vidite to realne aby ludia prestali jest varene? ja nie, takze klasika viac ovocia a zeleniny :)
a co sa tyka zakyslenia organizmu skor vidim problem v ubytku mineralov, ja som si zacal davat viac vitaminu c a kedze som iny nezohnal tak kyselinu askorbovu, rozmyslam trochu nad tym ubytkom mineralov(aj ked ich doplnam) ale co sa tyka chorob tak mi nic nie je a citim sa este lepsie :)

watermelon

odkysluje hlavne surova zelenina (ta najviac) a ovocie (vacsina), post o vode alebo o cerstvych zelen. ci ovocnych stavach

prekyslene prostredie sa prejavuje velmi jednoducho - chorobami. kto ho ma alkalicke, nemusi sa bat nadchy, zapalov, bolesti hlavy ani inej choroby

tu je zoznam alkalizujucich a prekyslujucich jedal www.angelfire.com samozrejme tychto zoznamov je na nete vela, sem tam su tam male rozdiely

janab

Vraj zakysľujú paradajky, papriky, zemiaky a tieto plodiny by nemali jesť ľudia s reumatickou artritídou, vtedy sú bolesti ešte väčšie...

TrainingBoy

ja netvrdim ze surova strava neodkysluje(teda podla tej vasej teorie) ja tvrdim ze nie vsetka odkysluje, mam informacie ze niektore druhy zeleniny zakysluju tiez a to nepatri do surovej stravy?

kyseliny

jednoznacne na neutralizovanie kyselin zasady, teda alkalizacia(strava, hydratacia, pohyb, kyslik, pozitivne myslenie..)

Laco24

telo vie kyslost účinne neutralizovat nejaký čas ale keď to už nebude zvládat objavia sa bolesti hlavy, regirgutácia, grganie alebo záha a pocit plnosti aj po malom jedle

Habbs

Trainingboy
Kyslost vytvara varena strava.Ak ju jes od narodenia ,tak necakaj ze tvoje telo bude alkalicke.Nemusis to ani zistovat.90% obyvatelstva ma prekysleny organizmus.
Rusna ma pravdu surova strava odkysluje.

TrainingBoy

rusna, to pozname, ale je blbost to co si napisala, lebo pokial viem tak nie vsetka surova strava "odkysluje"
mna by ale zaujimalo ci je to fakt mozne, mat nejako extra prekysleny organizmus a zaujimalo by ma aj podla coho to bezni ludia zistia, podla kysleho xichtu? ;)
irma, preco myslis ze mas prekysleny organizmus?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prekysleny organizmus - Fórum - ZDRAVIE.sk