Pankreas, problémy s bruchom, grganie

Príspevok v téme: Pankreas, problémy s bruchom, grganie
robo31

Dobrý deň. Poprosím o radu. Vek 31. Váha 72, výška 180. Doteraz žiadne vážnejšie zdrav.problémy.
Môj problém začal pred dvoma týždňami. Po ťažkej večeri ( fašírky ) som začal pociťovať, že mi to nepadlo dobre. Neskôr ma začalo dosť bolieť brucho, stúpla mi horúčka, mal som obrovskú triašku. Pripisoval som to pokazenému žalúdku. Okolo 22,00 som zvracal. Brucho však naďalej bolelo, nevedel som ležať ani na boku. Nad ránom som znova vyskúšal zvracať, no už ma len veľa a veľmi napínalo. Vyšlo mi trocha krvi so slinami, tak som sa zľakol, že som radšej išiel na pohotovosť. Hospitalizovali ma a pozorovali, či mi nepraskol nejaký vred. Po štyroch dňoch diagnóza, že to nebol vred ale pokazený žalúdok a tá krv bola z toho napínania. Dávali mi infúzie a mal som diéty tie najsilnešie.Stále ma však pobolievalo trocha brucho a veľa sa mi grgalo a pálilo ma v krku ( musím podotknúť že problémy s nadmerným grganím ale bez pálenia mám už dávnejšie 4 - 5 rokov. Na gastroenterologii mi po vyšetrení ( postláčal mi brucho ) povedali, že mám podráždení pankreas. Beriem Helicid a probiotiká, a na obed si dávam ešte pancreolan. Pálenie už nemám, brucho ma pobolieva, presne v oblasti pupka - mierne nad ním vľavo, a pociťujem ako keby pocit tlaku, že neviem moc ani ležať na boku. A grgám stále. Dokopy mi spravili vyšetrenia: odbery krvi, moču, a postláčali brucho a to je všetko. Žiadne sono. Dočítal som sa na nete o rôznych dôvodoch ohľadne grgania, či pankreasu a preto píšem sem, či niekto z vás nemám podobné problémy a či nevie dať nejaké rady. Čítal som aj o helikobak.pylori a už mi vŕta v hlave všetko. dík za rady

RNG

Nakaza v traviacom trakte zacina s tym, ze je malo kyselin v zaludku a tak sa rozne skodlive mikroby dostanu do traviaceho traktu.
Nakaza moze byt v zaludku,v dvanastorniku a odtial v pankrease a samozrejme aj v crevach. Na rychke odstranenie hnacky pozri na google.sk pod slovami rng, hnacka
Velmi dolezite je obnovit kysle propstredie v zaludku, doplnit kyseliny, precistit pecen a pankreas(protokol dr Berksona)a brat dostatok mikrovlaknin a probiotik.
Odkyslovanie zaludka znici travenie a otvori cestu pre mikroby do tela.

Mifka

Mám akútny problém. V nedeľu o polnoci som začala vracať a o štvrtej ráno sa pridala čierna hnačka a horúčka 38,5. Celý pondelok som nič nejedla a pridali sa silné bolesti žlčníka. Kedže ma preháňalo,nemohla som ísť k lekárke,ale užila som No-spu a Smectu a pila som vodu so soľou po dúškoch. Dnes som mala len raz čierno-zelenú hnačku a teplota klesla a lekárka ma poslala na chirurgiu. Na RTG snímku sa potvrd.že vraj som krvácala z rán po gastr.vyš.hadicou,kde mi zobrali 3 vzorky. Preto tá čierna stolica a že mám zahustený obsah žlčníka. Mávam aj pálenie a veľmi nepríjemné nafukovanie a krče v bruchu. Chcela by som sa opýtať,či to má súvis,to krvácanie a žlčníková kolika,al.som urobila dietnu chybu?

RNG

Opakujem este raz, kazenie sa jedla v zaludku moze nastat len pri nedostatku kyselin. Za to ze je obsah zaludka mierne kysly neznamena, ze tam je dost kyselin na zastavenie kvasenia a hnitia.Mnohe hnilobne bakterie vydrzia kyseliny az do PH 3, helikobakter za neznici dokonca ani pri PH 2.5, ale plna kyslost zaludka(PH 2) ho potlaci.
Preto vsetci ludia, co maju nakazu a hnitie v zaludku, vcitane H.p. maju oslabenu vyrobu kyselin.

mate59

jozko1 - ak sa ti vyhodila po niečom vyrážka, tak to bude alergia na nejakú zložku potravy, alergológ by ti mal spraviť testy.

Jozko1

Takže som po návšteve alergičky, vraj môžem byť alergický na peľ a ten mohol byť nepriamo v mede, ktorý som pravidelne konzumoval, ale! už 2 dni ho nejem a dnes sa mi opäť vyhodila na rukách žihľava a mal som tlaky v hrudi a vracal som, ale bolo to dosť kysle, skôr budem prekyslený, tabletky Helicid som vysadil...
neviem, či to nebude z brokolice, ktorú som jedol v nedeľu aj dnes....
vo štvrtok idem ku gastrologičke, ale sondu mi bude robiť až o 2 týždne....takže som v prdeli, ak mám helikobaktera alebo akú pi...

Jozko1

mimochodom ráno som mal brať Helicid, ale tajne som ho radšej nezobral a zjedol suchár a napil sa trošku Tonicu, pretože minulý týždeň keď som mal křče, tak som mal k dispozícii len citrónovú vodu a keď som sa jej napil, tak bolesti na 70% ustúpili....a teraz po hodine necítim brucho...
obsahuje kyselinu citrónovu, tak som to skúsil, aj keď to asi dobré nebude...:/

Jozko1

Caute, mám momentálne strašné žaludočné problémy a keď to tu tak čítam, tak sa bojím aby to nebolo ešte horšie...
Na začiatok, pravidelne cvičím, tým pádom som sa obžieral ako prasa a vyvrcholilo to asi tým, keď som zjedol úplne nerozmrazený tvaroh po záruke, heh, áno viem som.....
začalo to krčm - žalúdok, potom sa mi začali robiť vyrážky na rukách a nohách - žihľava a nakoniec pocity na grgnutie až zvracanie, potom som už aj vracal....
bol som na pohotovsti, všetky výsledky sú dobré - pečeň, pankreas, štit. žľaza atď....ešte ma čaká vyštrenie na gastronómii a u alergičky.
Na internom mi dali minulý štvrtok Helicid a infúzie, pomohlo, až dodnes, ráno opäť kŕče.....a vyrážky sa mi nahodili tiež....pocity na neúplne grgnutie mám stále, stolicu som mal po 4 dňoch...a jem momentálne len sucháre s maslom, rýža, dusená zelenina, acidko a včera som skúsil aj actíviu...
Plánoval som, že si dnes kúpil HCL betanin a skúsim to zajtra ráno, ale zas sa bojím aby to neboli vredy a čo som čítal tak pri vredoch sa to nemá konzumovať....

RNG

Preco neviete pochopit, ze zaludocne kyseliny zabijaju rozne bakterie, ktore inac sposobuju hnitie a kvasenie v zaludku a dalej v crevach? Je ten koncept prilis tazky na mozog.
Samozrejme pri nakaze toxiny poskodia vyrobu kyselin a tym cely traviaci a obranny zaludocny proces.
Nuz a nasledovne potlacenie aj zvysku vyroby kyselin, coho sa lekari dopustaju bezne kvoli refluxu z vas narobi permanentneho odoberaca roznych patentovanych liekov dlhe roky.
Pricom naozajstne meranie vyroby kyselin prakticky nikto neprevadza, na to je znamy len malej casti lekarov Heidelbergobv test, ktory potvrdzuje spravidla ten lekarsky "omyl???" ze pala je sposobovana NEDOSTATKOM, nie prebytkom kyselin, kvasenie a grganie a plynnatost tak isto je dosledok nedostatku kyselin, ktore potom nemozu potlacit/konzervovat a rozlozit potraviny v zaludku, ktore pre to hniju, kvasia a rozkladaju sa.
Kazdy chape, ze nakladanie do kyslych nalevov konzervuje, tj potlaca kvasne kultury, ale v pripade zaludka to odrazu nie je tak ale naopak!!!???
Ako dlho sa este tato zaludna loz bude rozsirovat a ako dlho budu ludia brat pri nedostatku kyselin prostriedky na potlacenie kyselin este viac???

sandra 0612x

Ahojte, to čo tu čítam, mám dávno za sebou. Začalo to všetko pred rokmi, zhruba 8. Pálenie záhy, bolesti v okolí pupka, vystrelujúce bolesti nahor ku pankreasu, páchnuce grganie, po vyzvracaní pena na nestrávenejpotrave, nezvládnuteľné bolesti celeho brucha najmä v ľavej oblasti aj v oblasti dolnej - črevá.Hnačky striedavo so zápchou, nadúvanie-chodiaci balón. DIAGNÓZA \" Morbus Crohn- po prebehlej yarsinióze, Reflux, Zápal v žalúdku, a už ani neviem čo všetko, radšej do tej karty nepozerám, lieky: Pentassa, omeprazol,Ganaton, Pangrol, Probiotika, Fortimel-vitam.koktejl.A už nepametam aké antibiotika, zrejmä Entizol, lebo prebehla aj lambliáza...Liečim sa na to všetko už 3 roky 4asom všetko ustúpilo, výborné výsledky ale občas sa my vracajú tie bolesti na ľavej strane /pankreas/, páchnuce grganie /akoby po skysnutom vajci/ následne penisté zvracanie..Hlavne po mäse- takže som prišla na to, že mäso, ktoré som kúpila a následne tepelne aj dostatočne upravila asi nebolo tak čerstvé ako vyzeralo a ako som si myslela. Tento proces teda sposobuju bakterie a prebehne infekčný proces a následne uvedené problémy. Takže ludia, dbajte na čerstvé potraviny, odporučila by som Bio zeleninu, dostatok probiotík, vylúčiť cigarety, alkohol a žiadne rýchlovky v meste,Fastfoody a kebab. Jedlo vychutnávať, jesť pomaly a v malych porciach 3x hlavne jedla a medzičasom hodne ovocia a zeleniny, bylinkové čaje-Repík, kamilky, alchemilka...aspoň 2L denne.Ale najpodstatnejšie je natrafiť na lekára, ktorý bude ochotný urobiť všetko pre to, aby zistil tu správnu diagnózu a nasadil patričné medikamenty. Veľa zdravia všetkým a šťastie pri návšteve lekára

RNG

Potraviny sa mozu kazit v zaludku len pri NEDOSTATKU kyselin. Kyseliny konzervuju, zabijaju kvasne hnilobne a ine kultury, ktore by sa inac dostali do criev a tam sarapatili dalej.
Za takych okolnosti treba DODAT kyseliny a nie zastavit ich vytvaranie protonovou pumpou,(nolpaza=pantoprazol)

Na travenie treba kyseliny, rozne enzymi, vlakniny a probiotika. Ked hociktore chyba, tak to vedie niele k neprijemnostiam v traviacom trakte, ale stovkam chorob z oslabenia absorbcie zivin.